Pirmadienis, 20 gegužės, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip uždirbti iš akcijų? Erkiulis Puaro blogo nepatars. 17 dalis

Žymus pėdsekys Erkiulis Puaro gerai nusimanė ne tik žmonių psichologijoje ir nusikaltimų tyrimo metodikoje, bet buvo ir geras investuotojas. Jis sakė savo draugui Hastingsui „Tačiau kai galvojate, kaip investuoti pinigus, maldauju jus, Hastingsai, laikykitės konservatyvių idėjų. Tai ką perskaitote laikraščiuose, gali būti tikra apgaulė“.

Pataikyta į dešimtuką. Kas buvo aktualu prieš šimtą metų, taip pat aktualu ir šiandien. Žiniasklaida pats blogiausias investuotojo patarėjas. Bet kaip suprasti „konservatyvias idėjas“? Į klausimą padeda atsakyti Bufeto mokytojas Grahamas. Jis pateikia 3 konservatyvaus investavimo taisykles:

  1. Portfelyje turėkite 10-30 akcijų.
  2. Kiekviena kompanija turi būti didelė, žinoma, konservatyviai finansuojama.
  3. Kiekviena kompanija turi turėti ilgą dividendų mokėjimo istoriją.

Kaip matome, taisyklės yra labai paprastos ir jų laikytis yra paprasta. Tą gali padaryti kiekvienas investuotojas. Klausimas gali kilti dėl konservatyvaus bendrovės finansavimo.

Naujokui gali kilti klausimas, kas tai yra?

Trumpai tai galima apibūdinti taip, kad bendrovė savo veiklą finansuoja daugiausiai iš savo uždirbtų pinigų, mažai skolinasi iš bankų. Ji savo pelną vėl perinvestuoja į verslo plėtrą, tai akcininkai ilguoju periodu gauna vis didesnę grąžą.

Tai growth akcijos. Tai tokių bendrovių akcijos, kurių pelnas akcijai EPS nuolat auga. Jis ir turi galimybę augti, kai bendrovė mažai skolinasi ir pelną perinvestuoja. Kažkas suskaičiavo, kad growth bendrovių EPS padvigubėja per 10 metų. Tai reiškia, kad per metus EPS auga vidutiniškai po 7.1%. Ieškokite tokių bendrovių.

Tokių bendrovių rasite ne tik Lietuvos, Latvijos ir Estijos biržose. Pasaulyje tokių bendrovių dar daugiau. Rasti labai lengva. Gal tik sunkiau išsirinkti kelias į portfelį.

Bet tai irgi nesudėtinga po trumpos analizės.

Rinkų kritimus panaudokite tokių bendrovių pirkimui mažesne kaina, nes tokių bendrovių akcijos po kritimų atsigauna greičiau ir kyla ilgiau. Nepasiduokite spekuliavimo aistrai, tai sumažins Jūsų portfelio kokybę. Jei norite prekiauti, pirkite vis naujų ir gerų bendrovių akcijas.

Kaip matote, nesudėtinga būti konservatyviu investuotoju. Taip pat galima iš tokio investavimo tikėti labai aukštos grąžos.

Mūsų tinklapis „Apie investavimą paprastai“ visada padės idėjomis ir analize.