Šeštasis ARS VIA aukcionas

ARS VIA aukcionas – 6

Taip pat dar vadinamas Didžiuoju ARS VIA aukcionu. Jame pristatyti net 190 lotų: meno kūrinių ir kolekcinių vertybių. Dauguma jų yra visiškos retenybės.

Dailės kūrinių rubrika tikrai įspūdinga. Ją sudaro lietuvių ir litvakų menininkai, kurių kūrybai didelę įtaką turėjo Prancūzijos meno tradicijos. Ji taip ir vadinasi „Lietuva-Paryžius“.

Tarp šių kūrėjų rasime Kazio Šimonio temperų, litvako Samuelio Bako drobes, Praną Gailių, Žaką Lipšicą, Antaną Mončį, Adomą Galdiką, Vytautą Kašubą, Neemiją Arnit Blatą ir, žinoma, ilgai Paryžiuje gyvenusį Vytautą Kasiulį bei daugelį kitų.Lietuvos dailė

Lietuvos dailės rubrikoje yra tikrai įdomių lotų. Tai ir Rimvydo Kepežinsko „Medis„, ir Elenos Urbaitytės-Urbaitis „Ženklai„, ir Leono Lino Katino darbai.

Joks geras lietuviškas meno aukcionas negali pasieiti be Stasio Krasauko grafikos.

Brangiausia dailės kūrinio estimaciją turi S.Bako drobė „Der Baum,aus der Jüdischen geschichte„. Paveikslas įvertintas iki 28 000 eurų. Pradinė kaina yra 22 000 eurų.

Ir tai nestebina. Šio dailininko darbus galima pamatyti Sotheby‘s, Christie‘s, Bonhams aukcionuose, muziejuose, privačiose kolekcijose.

Šeštasis ARS VIA aukcionas
Lydos pilis ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo laikų cerkvė Vilniuje. Šaltinis: Ars Via

Visada šis aukcionas stebina, pristatydamas jaunąją kartą Vilniaus dailės akademijos rubrikoje. Nuo čia gali pradėti kiekvienas pradedantysis meno kolekcininkas. Ir kas žino, gal kuriame aukcione ir pasitaikys dar nešlifuotas deimantas.

Į akis krenta Joelis Aškinis, Aurelija Bulaukaitė, Elena Antanavičiūtė. Kitų autorių darbai ne mažiau įdomūs ir papuoš ne tik naują kolekciją.

Knygos

Senų knygų rubrikoje puikuojasi 12 000 eurų estimaciją turinti Teodor Lepner knyga „Prūsų lietuvis„, išleista 1744 metais. Pradinė kaina 7 500 eurų.

Tarp retų knygų rasime Vytauto Kasiulio 1958 m. Paryžiuje išspausdinta monografija „Vytautas Kasiulis par Georges Pillement„. Pradinė kaina 140 eurų.

Daug kitų įdomių ir retų knygų.

Istorinė grafika ir dokumentai

Šioje rubrikoje investuotojus gali sudominti šimtametė grafika. Kai kurių lotų estimacija pradinę kainą viršija iki dviejų kartų.

Brangiausias šios rubrikos lotas yra Vasilijuas Griaznov ir Pompėjaus Batiuškovo chromolitografija „Lydos pilis ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo laikų cerkvė Vilniuje“. Estimacija yra 2 000-3 000 eurų. Pradinė kaina – 1 600 eurų.

Kolekcionierius nudžiugins rankraštinis Filomatų laikų poezijos albumėlis, Dr, Jono Šliūpo, skulptoriaus Juozo Zikaro laiškai, kiti dokumentai ir reti lotai.

Fotografija

Įdomi rubrika. Joje rasite lotų iš XIX amžiaus, yra šiuolaikinių menininkų. Žinoma, didžiausią susidomėjimą kelia grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus darbai. Jo darbų estimacijos siekia 3 000 eurų.

Įdomios nežinomo autoriaus Kipro Petrausko ir Kazio Šimonio Šimonio fotografijos, Antano Sutkaus lotai.

Įvairenybės

Vazos, druskinės, dekoratyvinės skulptūrėlės, gražios smulkmenos ir antikvariniai indai. Sau čia ras lotų ir mėgėjai, ir kolekcininkai, ir investuotojai.


ARS VIA aukcionas vyks 2018 m. rugsėjo 27 d., ketvirtadienį, 18.00 val. galerijoje ,,Židinys” (Dominikonų g. 15, Vilnius).

Featured pav. yra "Der Baum,aus der Jüdischen geschichte" fragmentas. Šaltinis: Ars Via.
Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: