Shopify, Inc.

Kompanija Shopify, Inc. valdo debesų pagrindu veikiančią prekybos platformą, skirtą mažam ir vidutiniam verslui. Jos programinę įrangą prekybininkai naudoja vykdydami verslą visuose pardavimo kanaluose, įskaitant internetines, planšetinių ir mobiliųjų parduotuvių vitrinas, socialinės žiniasklaidos vitrinas, brick-and-mortar bei pop-up parduotuves.

Firmos platforma prekybininkams suteikia itin platų paslaugų diapazoną, galimybę valdyti produktus ir atsargas, apdoroti užsakymus ir mokėjimus, užmegzti ryšius su klientais ir pasitelkti analizę bei ataskaitų teikimą. Ji orientuota į prekybininkų ir prenumeratos sprendimus. Bendrovę įkūrė Tobias Lütk, Daniel Weinand ir Scott Lake 2004 m. rugsėjo 28 d., O jos būstinė yra Otavoje, Kanadoje.

Kaip ir reikėjo tikėtis, pandemijos kontekste ši internetinė prekybos platforma susilaukė didelio populiarumo. Šiemet ji pripažinta vienu iš rinkos lyderių. Akcijų kaina NYSE biržoje nuo metų pradžios pakilo virš 192% (rašymo metu). O 3-čio šių metų ketvirčio veiklos rezultatai pranoko lūkesčius. Tai toks kilimas pagrįstas. Kiek įdomiau yra augimo stabilumas perspektyvoje…

Shopify verslo modelio stiprybė yra ta, kad į platformą ateinantys prekybininkai iš esmės yra susieti su ekosistema, mokėdami jai mėnesinį plano mokestį. Kai prekybininkai išplėtoja ir užaugina nepriklausomą verslą, platforma jiems taiko didesnius mokesčius, tuo pačiu suteikdama daugiau galimybių naudotis priemonėmis ir paslaugomis. Rezultatas – pasikartojančios pajamos laikui bėgant gali didėti, o prekybininkams tampa sunkiau palikti platformą ir rasti alternatyvius sprendimus.

3 ketvirčio Shopify veiklos apžvalga

Rodiklis2020 m. 9 m.Pokytis y/y, %2020 3 m.Pokytis y/y, %
Pajamos1 951 747 00081.89%767 70596.50%
EPS1.59Pernai buvo neigiamas1.54Pernai buvo neigiamas
Grynasis pelningumas10.0%
Bendrasis pajamingumas53.1%
EBITDA pajamingumas1.5%

EBITDA pajamingumas toks mažas yra dėl neigiamo 9 mėn. Veiklos pelno. Tai Grynąjį pelną lėmė kitos, ne tiesioginės veiklos pajamos, o finansinės veiklos pajamos. Tačiau kompanijai pavyko reikšmingai suvaldyti Administracinius, bendruosius ir Pardavimų kaštus. Prieš metus jų dalis Bendrajame pelne siekė beveik 74%, o praėjusį ketvirtį buvo jau vos 22%. Čia jau labai geras rodiklis.

Per metus tinklalapio pajamos iš vartotojų pardavimų padidėjo 132%, o platformos pajamos iš prekeivių planų (Recurring Revenue) padidėjo 47%. Tai reiškia, kad ne tik didėja tinklapio vartotojų skaičius, bet ir jie sėkmingai čia prekiauja. O tai svarbiausia šiai platformai. Visa prekių apyvarta išaugo 109% iki 30.9 mlrd. USD.

Kompanijos finansai valdomi labai konservatyviai. Ilgalaikių įsipareigojimų dalis Nuosavame kapitale sudaro tik 14.81%. O Ilgalaikių skolų padengimui 2020 3Q Grynuoju pelnu užtektų 4.56 metų. Geri rodikliai.

Jei kompanijos akcininkai norėtų parduoti kompaniją bei investuoti į JAV 10 metų trukmės Iždo obligacijas ir gauti tokią grąžą, kokią gavo per paskutinius 12 mėn., tai akcijas turėtų pardavinėti po 182 USD. Tai matome, kad rinkos dalyvių lūkesčiai yra labai aukšti. O Grahamo skaičius yra tik 42.32 USD.

Laisvų pinigų srautai (FCF) 3-ą ketvirtį buvo teigiami. Investuotojai rugsėjo 30 d. rinkoje už vieną laisvų pinigų dolerį mokėjo net 875 JAV dolerius.

Išvados

Padėtis elektroninėje-internetinėje prekyboje, kaip jau matėme ne kartą, yra labai palanki tokioms kompanijoms. Pandemija joms suteikia puikias galimybes. Shopify kaip tik atsidūrė reikiamoje vietoje, reikiamu metu.

Todėl investavimo į šią kompaniją galimybė gali pasirodyti labai įdomi. Tik čia mes matome vieną problemą: Grynasis pelnas dar ne iš tiesioginės veiklos. Todėl ir pelningumo rodikliai yra dar labai maži. Tad labai nekantriai lauksime metinės audituotos finansinės ataskaitos, tuo pačiu ir ketvirto ketvirčio rezultatų.

Kaip matome, akcijos kaina rinkoje yra stipriai pervertinta. Bet tikėtis žemesnių kainų irgi labai sunku. Tad svarbiausias dalykas ilgalaikiam investuotojui yra ieškoti įėjimo taškų, kur investicijos grąža būtų didžiausia.

Spekuliavimui akcija irgi labai tinkama. Panašu, kad, rašymo metu, kainai esant down trende, yra labai palankus metas shortinti. O norintys gauti long ir/ar short signalus šiai pozicijai, paprasčiausiai, susisiekite su mumis.

Akcijomis prekiaujama Niujorko ir Toronto akcijų biržose. Trumpinys yra SHOP.

Techninė analizė

Shopify puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: