Shopify, Inc.

Kompanija Shopify, Inc. valdo debesų pagrindu veikiančią prekybos platformą, skirtą mažam ir vidutiniam verslui. Jos programinę įrangą prekybininkai naudoja vykdydami verslą visuose pardavimo kanaluose, įskaitant internetines, planšetinių ir mobiliųjų parduotuvių vitrinas, socialinės žiniasklaidos vitrinas, brick-and-mortar bei pop-up parduotuves.

Firmos platforma prekybininkams suteikia itin platų paslaugų diapazoną, galimybę valdyti produktus ir atsargas, apdoroti užsakymus ir mokėjimus, užmegzti ryšius su klientais ir pasitelkti analizę bei ataskaitų teikimą. Ji orientuota į prekybininkų ir prenumeratos sprendimus. Bendrovę įkūrė Tobias Lütk, Daniel Weinand ir Scott Lake 2004 m. rugsėjo 28 d., O jos būstinė yra Otavoje, Kanadoje.

Covid pandemijos kontekste ši internetinė prekybos platforma susilaukė didelio populiarumo. 2020 m. ji pripažinta vienu iš rinkos lyderių. Akcijų kaina NYSE biržoje nuo kotiravimo pradžios per 6 metus pakilo net 10 270% arba 1 930% vidutiniškai kasmet. Įvertinus 2022 metų pradžios korekciją rinkoje, vidutinis akcijos kainos kilimas siekia 589% kasmet. Tačiau nuo 2021 m. lapkričio kaina jau nukrito -81%.

Shopify verslo modelio stiprybė yra ta, kad į platformą ateinantys prekybininkai iš esmės yra susieti su ekosistema, mokėdami jai mėnesinį plano mokestį. Kai prekybininkai išplėtoja ir užaugina nepriklausomą verslą, platforma jiems taiko didesnius mokesčius, tuo pačiu suteikdama daugiau galimybių naudotis priemonėmis ir paslaugomis. Rezultatas – pasikartojančios pajamos laikui bėgant gali didėti, o prekybininkams tampa sunkiau palikti platformą ir rasti alternatyvius sprendimus.

Shopify veiklos rezultatai

2021 m. kompanija patvirtino pajamų augimo tempą ir pajamingumo rodikliuose įvyko reikšmingas lūžis. Iš kokono išskrido gražus drugelis. Pajamų augimo tempas siekia net 73% vidutiniškai kasmet. Tokio tempo ateityje jau nelogiška tikėtis, bet reikia pripažinti, kad toks augimas kompanijai suteikė stiprų konkurencinį pranašumą.

2020 metais kompanijos metinis EPS pirmą kartą buvo teigiamas, o 2021 m. jis išaugo net 784%, Grynasis pelnas padidėjo 812%. Grynasis pajamingumas viršijo 62%. Ir kas įdomiausia, Bendrasis pajamingumas laikosi stabiliai virš 50%. Tai viena svarbiausių aukšto pajamingumo priežasčių.

Kompanijos finansai valdomi pakankamai konservatyviai. Ilgalaikių įsipareigojimų dalis Nuosavame kapitale sudaro 20%. O Ilgalaikių skolų padengimui 2021 m. Grynuoju pelnu užtektų 0.08 metų. Labai geri rodikliai.

Jei kompanijos akcininkai norėtų parduoti kompaniją bei investuoti į JAV 10 metų trukmės Iždo obligacijas ir gauti tokią grąžą, kokią gavo 2021 m., tai akcijas turėtų pardavinėti po 784 USD. Tai matome, kad rinkos dalyvių lūkesčiai yra labai aukšti. O Grahamo skaičius padidėjo iki 212 USD.

Laisvų pinigų srautai (FCF) buvo teigiami. Investuotojai 2022 m. gegužės pabaigoje rinkoje už vieną laisvų pinigų dolerį mokėjo net 100 JAV dolerių.

Išvados

Todėl investavimo į šią kompaniją galimybė vis dar išlieka labai įdomi. Grynasis pelnas jau generuojamas iš tiesioginės veiklos. Ir tos veiklos pinigų srautai dideli ir augantys. O rinkoje matome didelę kainos korekciją, susijusią su visos rinkos kritimu. Todėl manome, kad kaina rinkoje kaip tik palanki pirkimui ir/ar portfelio papildymui.

Perkant šiomis dienomis (kaina 360-370 USD ribose) ilgalaikės investicijos pajamingumas gali siekti iki 30% vidutiniškai kasmet esant palankiai rinkos konjunktūrai ir neblogėjant kompanijos veiklos rezultatams.

Akcijomis prekiaujama Niujorko ir Toronto akcijų biržose. Trumpinys yra SHOP.

Techninė analizė

Shopify puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: