Šiaulių banko alternatyva mažoms palūkanoms – susietas indėlis

Susietas indėlis

Rinkoje vyraujančios žemos indėlių palūkanų normos skatina gyventojus ieškoti alternatyvių taupymo būdų.

Atsižvelgdamas į šią tendenciją, Šiaulių bankas pasiūlė jau antrąjį terminuotąjį indėlį su papildomomis palūkanomis. Šįkart indėlis susietas su finansiniu turtu – žemės ūkio žaliavų kainų indeksais.

„Terminuotieji indėliai yra populiariausia lietuvių taupymo priemonė – jie sudaro apie trečdalį gyventojų turimų indėlių, o bendra terminuotųjų indėlių vertė bankuose viršija 3,4 mlrd. eurų.

Tačiau indėlių patrauklumas mažėja, nes palūkanos ypač žemos, o įvertinus infliaciją gali būti ir neigiamos.

Kita vertus, lietuviai išlieka konservatyvūs taupytojai, nes savanoriško kaupimo pensijų fondai, investicinis gyvybės draudimas ar vertybiniai popieriai dar daugeliui atrodo rizikinga investicija“, – pabrėžė Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotoja, Verslo plėtros tarnybos vadovė Daiva Šorienė.

Pasak D. Šorienės, tokios tendencijos skatina ieškoti netradicinių sprendimų, kaip klientams užtikrinti santaupų pelningumą ir kartu – lėšų saugumą. Rudenį Šiaulių bankas pristatė naujovę – indėlį su papildomomis palūkanomis.

Nauda

„Indėlis su papildomomis palūkanomis pritaikytas asmenims, kurie vertina tradicinio terminuotojo indėlio saugumą, tačiau norėtų išbandyti dalyvauti ir finansų rinkose, nerizikuodami savo santaupomis“, – sakė D. Šorienė.

Rugsėjį šį indėlį, susietą su žinomų naftos sektoriaus bendrovių akcijomis, bankas sėkmingai išplatino – per vieną platinimo mėnesį sudaryta 1,6 tūkst. indėlio sutarčių.

Atsižvelgdamas į didelį klientų susidomėjimą šiuo produktu, Šiaulių bankas pristato šiemet jau antrą indėlį su papildomomis palūkanomis, susietą su žemės ūkio žaliavų kainų indeksais.

Pasibaigus indėlio terminui, indėlininkams bus išmokamos fiksuotosios palūkanos, o įvykus tam tikroms sąlygoms – ir papildomos palūkanos.

Žaliavos

Šio indėlio papildomos palūkanos yra susietos su trimis indeksais – kviečių kainų indeksu S&P GSCI Wheat Index ER (SPGCWHP), kukurūzų kainų indeksu S&P GSCI Corn Index ER (SPGCCNP), mėsos kainų indeksu S&P GSCI Livestock Index ER (SPGCLVP).

„Pagrindinių grūdinių kultūrų bei mėsos kainos ilguoju laikotarpiu yra itin žemame lygyje, o esant ribotiems žemės ištekliams ir augant gyventojų skaičiui, žemės ūkio žaliavų paklausa turi potencialo augti.

Taip pat žaliavos yra tradicinė priemonė apsidrausti nuo infliacijos, tad didėjantys infliacijos lūkesčiai turės teigiamos įtakos žemės ūkio žaliavų kainoms“, – sakė Viktorija Juzkiv-Grigaitė, Šiaulių banko Investicinių paslaugų departamento direktorė.

Indėlininkai turės galimybę uždirbti ne mažiau kaip 9 proc. palūkanų už visą indėlio laikotarpį – nuo 1,5 proc. fiksuotąsias palūkanas (metinė palūkanų norma 0,5 proc.), taip pat papildomas 7,5  proc. palūkanas (metinė palūkanų norma nuo 2,4 proc.), jei visų trijų indeksų vertės indėlio sutartyje nurodytą dieną bus išaugusios 7,5 proc. ar daugiau.

Kitu atveju indėlininkams bus išmokėta visa jų padėto indėlio suma ir fiksuotosios palūkanos už visą indėlio laikotarpį.

Šiuo metu Šiaulių bankas siūlo 7 indėlių rūšis. Šiaulių banko grupės indėlių portfelis per devynis šių metų mėnesius išaugo 3 proc. ir rugsėjo pabaigoje siekė beveik 1,48 mlrd. eurų. Indėlių rinkoje Šiaulių bankas užima ketvirtą poziciją tarp Lietuvoje veikiančių bankų.

Apie Šiaulių banką

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: