Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Mokomieji StraipsniaiŽaliavos

Sidabras – investuojam į tauriuosius metalus

Sidabras – grynuolių klasės mineralas. Jame būna aukso, vario, gyvsidabrio, bismuto, stibio priemaišų. Grynuolių kristalai netaisyklingi – susukti, išlenkti, randama ir netaisyklingos formos plokštelių, grūdelių.

Sidabras, kaip ir visi sunkieji metalai, pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Sulfidų veikiamas jis gali pajuoduoti.

is metalas pasižymi nepaprastomis optinėmis savybėmis, jis iš visų žinomų metalų turi didžiausią šviesos atspindžio gebą, todėl buvo naudojamas veidrodžių gamybai kol nebuvo išrastas aliuminiu dengtas veidrodis.

Sidabras anksčiau buvo naudojamas papuošalų gamybai bei monetų kaldinimui. Dabar iš sidabro kaldinamos tik proginės monetos (dėl didelės vertės), pavyzdžiui, olimpinėms žaidynėms, pasaulio futbolo pirmenybėms pagerbti, svarbioms sukaktims paminėti ar kitiems ypatingiems valstybės ar pasaulio įvykiams pažymėti.

Taip pat sidabras naudojamas filtrų gamyboje.

Faktai apie sidabrą

Kaip reto ir brangaus metalo, sidabro kaina priklauso nuo galimybės jį įsigyti atviroje rinkoje, todėl pasaulyje pagaminamos produkcijos kiekis yra svarbi dalis statistikoje.

Per 4400 metų buvo iškasta 7.6 mlrd. Uncijų iki Naujojo Pasaulio atradimo. Per maždaug 440 metų nuo tada, gamyba išaugo 15 mlrd. Uncijų. Pagal 2006 m. statistiką, per pastaruosius 60 metų buvo išgauta beveik 45 mlrd. Uncijų sidabro.

Sidabro gamyba, ypač didžiausiuose kasybos bendrovėse, kol kas yra pastovi (arba sumažėjusi), ir tai gali nulemti kainų kryptį ateinančiais metais.

Svarbu nepamiršti, kad senesnes kasybos technologijas naudojančios kompanijos, kur sidabras kasamas iš gyslos, bus uždarytos, kai produkcijos sumažės, kas taip pat galėtų turėti įtakos kainų krypčiai, kol neatrasti nauji produkcijos gavybos šaltiniai.

Veiksniai, turintys įtakos sidabro kainai

Sidabras yra išgaunamas iš rūdos, paprastai iš vario, aukso ir cinko. Varis, kuris sudaro 25% visos iškastos sidabro rūdos, yra prekė, kuri yra labai priklausoma nuo nekilnojamojo turto (NT) rinkos paklausos.

Nes varis naudojamas naujų namų konstrukcijų statyboje, ir bet koks NT rinkos pasikeitimas gali paveikti paklausą, kuri netiesiogiai gali paveikti sidabro tiekimą ir tuo pačiu kainą.

Sidabro laidumas yra neatsiejama elektronikos pramonės dalis, kur jis yra naudojamas grandinėms ir jungikliams.

Saulės baterijų gamyboje yra naudojamas sidabro pasta, kuri kaupia elektros energiją iš silicio fotovoltinių elementų. Saulės baterijos vis dažniau naudojamos, kaip ekonomiškai efektyvus energijos šaltinis.

Sidabras linkęs sekti aukso kainų pokyčiais. Nors santykis tarp šių dviejų metalų nėra labai glaudus, bet kainų statistika rodo, kad, jeigu aukso kaina kyla ar krenta, tą patį daro ir sidabro kaina.

Investavimas į sidabrą yra dar vienas būdas investuotojui apsaugoti savo pinigus nuo valiutų svyravimo, ypač dolerio infliacijos.

Sidabro luitai

Tradicinis būdas investuoti į sidabras – pirkti sidabrą luitais. Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Šveicarijos ir Lichtenšteine, luitus gali nupirkti ir parduoti daugelyje didžiųjų bankų.

Sidabru prekiaujama rinkoje su kodu „XAG”. Kai atsiskaitoma JAV doleriais, kodas būna „XAGUSD”.

Populiariausi sidabro luitai yra:

1000 Trojos Uncijų luitai – jie sveria apie 68 svarus (31 kg). Juos galit įsigyti Comex ir LBMA rinkose.

100 Trojos Uncijų luitai – jie sveria 6,8 svarus (3.11 kg) ir yra populiariausi tarp mažmeninių investuotojų. Populiariausi yra Engelhard ir Johnson Matthey luitai. Šios prekės ženklai kainuoja šiek tiek daugiau, nei įprasti sidabro luitai.

1 kilogramo luitas (32,15 Trojos Uncijos)

10 Trojos Uncijos luitai ir 1 Trojos Uncijos luitai (311 ir 31,1 g)

Monetos

Sidabro monetų pirkimas yra dar vienas populiarus metodas, fiziškai įsigyti sidabrą. Pavyzdžiai yra vienos uncijos 99.99% grynumo Kanados Sidabrinė Maple Leaf ir vienos uncijos 99,93% grynumo Amerikos Silver Eagle monetos.

Sidabro ETF

ETF yra greitas ir paprastas būdas investuotojui įsigyti sidabro, išvengiant nepatogumų, kylančių įsigyjant sidabro luitus.

ETF’ų į sidabrą sąrašas:

iShares Silver Trust (NYSE: SLV)

ETF Physical Silver (LSE: PHAG) ir ETF Trust Silver (NYSE: SIVR)

Sprott Fizinės Silver Trust (NYSE: PSLV, TSX: PHS.U)

Sertifikatai

Sidabro nuosavybės sertifikatai yra būdas investuotojui įsigyti sidabro luitus, išvengiant jų laikymo ir saugojimo. Sidabro sertifikatai leidžia investuotojui prekiauti sidabru be jokių problemų, susijusių su fizinio sidabro perdavimu.

Perth Mint Certificate Program (PMCP) yra vienintelė vyriausybės patvirtinta sidabro sertifikatų prekybos programa pasaulyje.

Pabaigai

Sidabras vienas iš universaliausių metalų. Naudojamas kaip pramoninis metalas ir turtas, jis vaidina dvigubą vaidmenį biržoje. Prekiaujant sidabru ir bandant atspėti jo kainą, reikia atidžiai sekti kokia yra sidabro paklausa ir pasiūla.

Sidabro ateities sandoriai (fjūčeriai).

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.