Antradienis, 23 balandžio, 2024
Straipsniai

S&P 500 akcijų indekso įžvalgos 2017-11-07

2017-11-07. JAV akcijų indeksai vakar vėl pasiekė rekordines aukštumas. Ne paslaptis, kad jas kelia lūkesčiai dėl naujos mokesčių reformos. Tik va, žiūrint į apyvartas matyti, kad dabar didžiausias pinigų srautas jau kainas sukėlė ir šios dabar kyla palyginus su nedidelėmis bulių pajėgomis.

Didesnėms apyvartos reikia ir didesnio impulso. Bet dabar rezultatų skelbimai jau pasibaigė, visi tikisi, bazinės palūkanos bus pakeltos šiemet dar kartą ir D.Trump mokesčių planas praeis kongresą. Dabar nenuspėsi, kokia gera naujiena ar žinios, galėtų kainas kelti į naujas aukštumas dar ilgesnį laikotarpį.

Tačiau juodosios gulbės tyko už kiekvieno kampo – blogų naujienų tikimybė kur kas didesnė už geros naujienos. Tai reiškia, kad korekcijos tikimybė yra daug didesnė už tolimesnio kilimo. Bet nereiškia, kad jos sulauksime artimiausiu metu, kaip kad nesulaukėme prieš metus ar pusmetį, ar prieš kelis mėnesius.

Žiūrim į grafiką.

S&P 500 akcijų indekso įžvalgos 2017-11-07

Dieniniame indekso grafike – gražus kilimas virš Aligatoriaus. Akivaizdi bulių rinka. Tik AO osciliatorius rodo silpnėjančią rinkos kėlimo jėgą, MACD irgi žemėjančios tendencijos. Tačiau situacija dar neatrodo grėsmingai.

Savaitiniame S&P 500 indekso grafike matome tą pačią bulių rinką, tik jos trukmė kur kas ilgesnė – kalendoriniai metai.

S&P 500 akcijų indekso įžvalgos 2017-11-07

Ir beveik visus tuos metus kainos kilo esant mažėjančiai varomajai rinkos jėgai (AO). Kainos dar gali kilti toliau ‘iš inercijos’.
Mėnesiniame indekso grafike – nestabdomas akcijų kainų kilimas nuo 2016 m. vasario. Bet AO osciliatorius silpnėjimą rodo nuo 2014 m. rugsėjo.

Tiek ilgai trunkanti divergencija tarp indekso ir AO osciliatoriaus gali pasibaigti rimtesne korekcija. Ir pasibaigs. Tuo net nereikia abejoti. Kiekvienas kainų kilimas yra kritimo priežastis. Na, žinoma, ir atvirkščiai.

S&P 500 akcijų indekso įžvalgos 2017-11-07

Čia tik laiko klausimas. Bet sumanus investuotojas neburia iš kavos tirščių, kada apsivers trendas. Jis visada būna pasiruošęs visiems rinkos netikėtumams.

OK, beveik visiems…

Pabaigai

Dabar smagu stebėti kainų kilimą ir investicinio portfelio augimą. Bet nepamirškite, kaip nebūna amžinai. Anksčiau ar vėliau rinkai reikia atokvėpio ir mes pamatome korekciją. Kartai visą griūtį. Krizė ateina tiems, kurie nebūna tam apsiruošę.

Sėkmės!