Starbucks Corporation

Starbucks Corporation veikla

Starbucks Corporation yra pasaulinė kavos skrudinimo ir mažmeninės prekybos lyderė 68 šalyse.

Kompanija valdo didžiulį kavinių ir specializuotų parduotuvių tinklą, produkcija prekiauja ir kitais pardavimo kanalais.

Be savo pagrindinio Starbucks Coffee prekės ženklo kompanija valdo Teavana, Tazo, Seattle’s Best Coffee, Evolution Fresh, La Boulange ir Ethos prekės ženklus.

Kompanija siekia, kad jos prekės ženklai būtų vieni iš geriausiai atpažįstamų ir gerbiamiausių pasaulyje.

Finansai

Daugiausia pajamų kompanija gauna iš savo pačios valdomų parduotuvių tinklo. Tai sudaro apie 79+% visų pajamų. Amerikos segmentas kompanijai teikia apie 68% visų pajamų – dalis laikosi stabiliai. O Kinijos dalis sparčiai auga ir padidėjo iki 18%.

Starbucks Corporation finansai valdomi konservatyviai, tačiau prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 1471% Nuosavo kapitalo.  Taip susidarė dėl to, kad kompanija per praėjusius finansinius metus daug skolinosi ir, tuo pačiu, supirkdama nuosavas akcijas, ženkliai sumažino nuosavą kapitalą. Tačiau Ilgalaikių skolų padengimui 2018 m. grynuoju pelnu užtektų 2 metų.

Korporacijos pelno dinamika stabili. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 22%. O pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 19%.

Investuoja savo kompetencijos rėmuose.

Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra 28%. Kompanija pelningai investuoja nepaskirstytą pelną ir vėl uždirba. 10 metų vidutinis ROAE yra net 43%. Labai gera grąža konkurencinėje aplinkoje.

Vienas į IMT investuotas JAV doleris uždirba 1.68 USD EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2018 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 130 USD.

Starbucks Corporation akcijos

Bendrovės akcijos listinguojamos NASDAQ-GS biržoje. Trumpinys (ticker) – SBUX.

Kompanija vertę akcininkams didina savo veikla. Ir tai svarbiausia. Taip pat didina nuosavų akcijų supirkimais ir dividendų didinimu. 2015 m. kovo 18 d. kompanija įvykdė akcijų split‘ą 2:1.

Investuotojai, prieš 5 metus suinvestavę į Starbucks Corporation, uždirbo vidutiniškai apie 17% kasmet.

Nuo idėjos paskelbimo daugiau nei prieš 5 metus, investuotojai jau gavo apie 17% vidutinę metinę grąžą.

Mes manome, kad tokią grąžą bus galima gauti ir ateityje ar net didesnę, jei kompanija toliau laikys tokius pelningumo rodiklius ir rinkų konjunktūra bus palanki. O rinkų korekcijas naudojam akcijoms pirkti.

Mes rekomenduojame Starbucks Corporation akcijas AKUMULIUOTI, o gautą dividendą perinvestuoti vėl.


Investuotojo kalendoriusTechninė analizė

Kompanijos puslapis

Forumas


Jei norite daugiau informacijos arba Techninės analizės komentarų, užpildykite formą:

Facebook Komentarai
%d bloggers like this: