Trečiadienis, 6 gruodžio, 2023
JAV

Starbucks Corporation

Starbucks Corporation yra pasaulinė kavos skrudinimo ir mažmeninės prekybos lyderė 68 šalyse. Kompanija valdo didžiulį kavinių ir specializuotų parduotuvių tinklą, produkcija prekiauja ir kitais pardavimo kanalais.

Be savo pagrindinio Starbucks Coffee prekės ženklo kompanija valdo Teavana, Tazo, Seattle’s Best Coffee, Evolution Fresh, La Boulange ir Ethos prekės ženklus.

Kompanija siekia, kad jos prekės ženklai būtų vieni iš geriausiai atpažįstamų ir gerbiamiausių pasaulyje.

Finansai

Daugiausia pajamų kompanija gauna iš savo pačios valdomų parduotuvių tinklo. Tai sudaro apie 83% visų pajamų. Amerikos segmentas kompanijai teikia apie 63% visų pajamų – dalis šiek tiek mažėja. Tai parodo, kad įmonės plėtra vyksta sėkmingai.

Starbucks Corporation
Pajamos pagal segmentus

Starbucks Corporation finansai valdomi prisiimant riziką. Visi įsipareigojimai sudaro -422% Nuosavo kapitalo. Taip susidarė dėl to, kad kompanija per praėjusius finansinius metus supirko daug nuosavų akcijų ir Nuosavas kapitalas pasidarė neigiamas. Tai plius šios kompanijos akcijų vertei. Tačiau Ilgalaikių skolų padengimui 2018 m. grynuoju pelnu užtektų 6.29 metų.

Korporacijos pelno dinamika ne tokia stabili kaip norėtųsi, bet su augimo tendencija. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 4.69%. O pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 7.51%.

Investuoja savo kompetencijos rėmuose. Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra net 33.31%. Kompanija pelningai investuoja nepaskirstytą pelną ir vėl uždirba. Vienas į IMT investuotas JAV doleris uždirba 1.79 USD EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2023 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 79 USD. Tai rodo, kad akcija rinkoje gali būti šiek tiek pervertinta.

Starbucks Corporation akcijos

Bendrovės akcijos listinguojamos NASDAQ-GS biržoje. Trumpinys (ticker) – SBUX.

Kompanija vertę akcininkams didina savo veikla. Ir tai svarbiausia. Taip pat didina nuosavų akcijų supirkimais ir dividendų didinimu. Dividendų vidutinis metinis augimas siekia 18.71%. 2015 m. kovo 18 d. kompanija įvykdė akcijų split‘ą 2:1.

Nuo idėjos paskelbimo daugiau nei prieš 5 metus, investuotojai jau gavo apie 341% ikimokestinį pelną arba 14.21% vidutinę metinę grąžą. Mes manome, kad tokią grąžą bus galima gauti ir ateityje ar net didesnę, jei kompanija toliau laikys tokius pelningumo rodiklius ir rinkų konjunktūra bus palanki. O rinkų korekcijas naudojam akcijoms pirkti.

Mes rekomenduojame Starbucks Corporation akcijas AKUMULIUOTI, o gautą dividendą perinvestuoti vėl:

Starbucks Corporation
Prognozuojama akcijos kaina

Techninė analizė


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų.


Jei norite daugiau informacijos arba Techninės analizės komentarų, užpildykite formą:

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: