“Stebuklai” Varšuvos akcijų biržoje

Stebuklai

Šiandien Varšuvos akcijų biržoje vienos tokios bendrovės Drevex SA akcijų kaina pakilo beveik 25% sesijos metu. Užsidarė su 16% teigiamu pokyčiu. Stebuklai.

Šiaip lyg ir nieko stebuklingo tame nėra. Nelikvidžios akcijos ir didesniais svyravimais pasižymi. Nuostabą kelia nebent tai, kad šitos kompanijos turtas lygus apvaliam nuliui.

Jei tikėti 3Q ataskaitos duomenimis (pagrindiniai akcininkai yra ne kartą gavę prievaizdo perspėjimų dėl finansinių ataskaitų teikimo), tai ir pajamos lygios nuliui. O pusmečio bendros administracinės išlaidos siekė 18 000 zlotų.

Kompanija turi apie 11 mln. trumpalaikių įsipareigojimo ir… nė vieno darbuotojo.

Todėl toks kainos kilimas, o apyvarta siekė net 171 220 zlotų, tikrai kelia nuostabą.

Kur šuo pakastas?

Šiandien Lenkijos verslo žiniasklaidoje pasirodė naujiena, kad bendrovė Fabryka Konstrukcji Drewnianych (Medinių Konstrukcijų Fabrikas) perka 100% kompanijos Drevex.

Aišku, kad tokia naujiena spekuliantus suvaro į vieną poziciją ir skatina juos pirkti akcijas, nes tikimybė parduoti brangiau yra didelė.

Bet juk informaciją reikia skaityti atidžiai. Fabryka Konstrukcji Drewnianych perka kompaniją Drewex sp. z o.o., o ne biržoje kotiruojamą Drewex SA.

Įdomi ir pamokanti istorija. Ir, žinoma, reikia pabaigti lietuviškai: gerai, kad pas kaimyną. 🙂

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: