Šeštadienis, 7 rugsėjo, 2024
Strategijos

Pasitikrink savo strategiją: EUR/USD atvejo analizė

EUR/USD atvejo techninė analizė. Situacija EUR/USD 15 min. grafike pakankamai gražiai parodo gan dažnai pasitaikančią situaciją rinkoje. Todėl ir ėmiausi ją kiek plačiau panagrinėti. Gal net ir rekomenduoti, kaip vieną iš galimų techninės analizės strategijų prekyboje. Ją, be abejo, galima taikyti ne tik Forex’e, bet ir dirbant su kitais instrumentais.

Jei jūs nesate patyręs daytraderis, o tik pradedate ar ieškote sau tinkamos sistemos, šis atvejis tikrai jus gali sudominti. Iš principo, čia naudojama Profitunity sistema.

Orderių išstatymas

Grafike žemiau parodytas 15 min. EUR/USD grafikas. Kaip matome, kaina pradžioje yra beveik horizontaliame kanale. Be didesnių svyravimų sukasi aplink Aligatorių (trys linijos).

Pradžioje kaina pasuka į apačią ir čia susiformuoja prasiveržino fraktalas už Aligatoriaus ribų. Tai Pardavimo signalas. Tačiau neužilgo kaina pasuka į priešingą pusę ir kitoje Aligatoriaus pusėje susiformuoja antras prasiveržimo fraktalas. Tik čia jau Pirkimo signalas.

Kaip geriausia būtų pasielgti, stebint va tokią situaciją rinkoje? Kokius orderius išstatyti? Mūsų tikslas yra išstatyti orderį ten, į kur eis rinka. Bet ar mes galime atspėti, kur eis rinka? Kaip taisyklė, spėlioti galima. bet nebūtinai teisingai atspėsime. O čia ir nuostoliai netoli.

Pasitikrink savo strategiją: EUR/USD atvejo analizė

 

Ką daryti? Grafike rinka mus „sufleruoja” ką daryti. Kokiu būdu? Fraktalai ir yra rinkos „pranešimai”. Todėl mes galime čia pasielgti labai paprastai. Mes išstatome du pavedimus:

Vieną Long pozicijai @1.0786, t.y. per vieną tick’ą virš fraktalo.

Antrą Short pozicijai @1.0736, per vieną tick’ą žemiau fraktalo.

Noriu to, ko nori rinka

Naudodami šią strategiją, mes nieko nespėliojam, nieko „neburiam”, neturime jokių lūkesčių. Mes paliekam „sprendimą priimti” pačiai rinkai.

Čia yra svarbus momentas. Mes elgiamės labai atsakingai. Dauguma iš jūsų atidaro poziciją ir tikisi, kad rinka eis būtent atidarytos pozicijos kryptimi. Kiek dažnai kryptys sutampa?

Mūsų gi atveju pavedimai išstatomi ir laukiama, kol pati rinka pasirinks tą, kuris jai reikalingas. T.y., mes norime to, ko nori rinka. Jaučiate skirtumą tarp lūkesčių ir norėjimo to, ko nori rinka?

Taigi, tai ko ta rinka nori? Praėjus kuriam laikui rinka įvykdo Short pozicijos orderį. Įvykdymas grafike pavaizduotas varnele. 

Kaip matosi grafike, vėliavėlėmis pavaizduoti kiti susidarę fraktalai, kurie suveikia už Aligatoriaus ribų. Įėjimas ties šiais fraktalais duotų mums pelningesnę poziciją.

Bet situacijos analizės prasmės tai nekeičia, nes skiriasi tik įėjimo taškų aukštis.

Pozicijos apsaugojimas

Taigi, turim Short poziciją ir trendą į apačią. Kaip ją apsaugoti?

Viskas labai paprasta. Kadangi net ir suveikus orderiui pagal signalą dar nėra garantijos, kad rinka ir toliau eis ta pačia kryptimi, tai pasirūpiname pozicijos apsauga.

Pradžioje darome paprastai. Turime du priešingus fraktalus. Tai Pirkimo fraktalo signalas yra Short pozicijos Stop Loss signalas. O toliau rinkai judant į apačią, poziciją galima apsaugoti įvairiais būdais:

  1. 1. Laikant 3-5 periodų „trailling stopą”.
  2. 2. Pagal fraktalus, susiformavusius į viršų. Jie parodo stiprias EUR/USD pasipriešinimo linijas. Tai geros vietos pozicijai apsaugoti ar pelnui paimti. Grafike jie parodyti skaičiais 1-4.
Pasitikrink savo strategiją: EUR/USD atvejo analizė
Pozicijos trackingas, uždarymas ir naujos atidarymas. Pelnų paėmimas

Kada pasiimti pelną?

Čia taip pat galimi variantai. Pats paprasčiausias būdas: gavai šiek tik pelno, staigiai pasiėmei ir ieškai, kur kitur užsidirbti. Arba:

  1. 1. Didėjant pelnui mažinam „trailling stopą”. Sakysim, pasirinkus 5 min. grafiką galima poziciją uždaryti arti dugno.
  2. 2. Po „4” matome, kad kaina atsigulė į ilgą flat’ą. Nesukam daug galvos ir pelną pasiimam čia.
  3. 3. Šviesiai oranžine elipse pavaizduota žvakė yra ideali vieta pozicijai uždaryti. Nes čia susiformavo 1-as Wisman’o (WS) pirkimo signalas.

Uždarydami poziciją ties 1-mo WS gavome apie 29 pipsus pelno.

Didinam savo pelną

1-mas Wisman’o signalas yra tai, ką mums sufleruoja rinka. Čia ji praneša, kad šioje vietoje gali trendas verstis. Pasinaudojam tuo. Ir ne paprastai uždarom poziciją, o išstatom dvigubą stop orderį.

Vadinasi, jam suveikus, užsidaro Short pozicija ir atsidaro long pozicija. Atkreipkite dėmesį, tai vyksta pačioje apačioje. Poziciją apsaugom per 1 tick’ą žemiau pažymėtos žvakės minimumo. Toliau apsaugom pagal anksčiau aprašytą scenarijų.

Čia galime būti labai įžūlūs” ir Take profit orderį išstatyti ten, kur anksčiau norėjome atidaryti Long poziciją, t.y. @1.0786. Kodėl gi ne… Čia yra stiprus pasipriešinimas, čia rinka gali vėl verstis.

Situacijos analizei pelną pasiimam susiformavus pardavimo fraktalui – „5”. Jis suveikia drauge su Raudonos linijos kirtimo signalu, kuris irgi yra pozicijos uždarymo signalas. Paimam 40 pipsų pelną.

Pabaigai

Visiškai dėl nieko nesijaudindami, o tik akylai stebėdami mes pasiėmėm 69 pipsus pelno. Per maždaug 40 valandų. Pelną galima pasididinti pasipildant pozicijas pagal 2-o ir 3-io Wisman’o signalus (apie juos kitą kartą).

Atsipalaiduokite ir leiskite rinkai eiti, kur jai reikia.

Improvizuokite, pabandykite keisti žvakių periodą. Trumpesnis periodas leidžia rasti įėjimo ir išėjimo arčiau rinkos kainos. Ilgesnis periodas leidžia ilgiau išbūti trende, vadinasi, daugiau ir uždirbti.

Tos pačios situacijos valandinis grafikas leidžia pasididinti pelną iki 129 pipsų ar net daugiau.

Pasitikrink savo strategiją: EUR/USD atvejo analizė
Valandinis grafikas padidina pelną

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.