Antradienis, 27 vasario, 2024
Strategijos

Strategijos: Brazilija

BRIC šalys, kaip investicinė idėja jau neįdomi investuotojams. Tačiau Brazilija atskirai dar gali būti įdomi. Brazilijoje 2014 m. bus pasaulio futbolo čempionatas, o 2016 m. bus vasaros olimpiada. Vadinasi, bus investicijos į infrastruktūrą. Į Brazilijos ekonomiką įsilies nauji pinigai. Ir nuo krizės Brazilija nukentėjo mažiau už kitas šalis Europoje ir Šiaurės Amerikoje.

Bet BVP augimas Brazilijoje 2012 m. mažiausias už visas BRIC šalis. Ekonomikai negresia perkaitimas, koks gali atsitikti Kinijai. Prognozuojama, kad Brazilijos ekonomika greitu metu paaugs 4-5%. Perspektyvos teigiamos. Investuotojus tai turi suvilioti.

Pasauliniai investiciniai bankai skaičiuoja, kad Brazilijos akcijos yra neįvertintos. Analitikai prognozavo, kad Brazilijos indeksai 2012 m. gali paaugti iki 32%. Tačiau prognozės neišsipildė. 2012 m. lapkričio mėn. pradžioje BOVESPA indeksas pakilo 3%. Gal dar yra kilimo galimybė kitais metais.

Į Brazilijos akcijas galima investuoti perkant MSCI Brazil Index Fund (EWZ). ETFas konsolidacijos stadijoje. Jį palaiko Fibonačiai 50%. Fonde yra kompanijų Vale ir Petrobras akcijos. Tai didelės žaliavų gavybos kompanijos. VALE akcijos nukritusios, bet mes manome, kad gali pradėti kilti. Yra du Stochastinio osciliatoriaus ir MACD indikatoriaus BUY signalai.

***

Stambiausi Brazilijos bankai yra Banco Bradesco, Itau Unibanco, Banco Santander Brasil, Banco do Brasil. Finansų sektorius per krizė sulaukė geros vyriausybės ir centrinio banko paramos. Žemės ūkio produktai, gamyba ir eksportas sudaro didelę Brazilijos BVP dalį. Sao Martinho produktų iš cukrašvendrių gamintojas ir stambus eksportuotojas. Akcijos dar gali kilti.

Companhia de Concessoes Rodoviarias kontroliuoja greitkelius, užsiima logistika ir transporto srautų kontrole. Akcija auga ir dar augs.

Nekilnojamojo turto rinką Brazilijoje geriau aplenkti. Sunku rasti tikrai tinkamą investiciją užsieniečiui. Gyvenimui galima rasti gerų objektų, bet investicijai sunku. Jei ir geras objektas pasitaikys, gali pasirodyti, kad parduoti jo beveik neįmanoma.

Brazilijos realas yra konvertuojama valiuta. Ir yra geras investicinis instrumentas. Realą prieš dolerį galima pirkti per ETFą WisdomTree Dreyfus Brazilian Real Fund.

Labai trumpai supažindinome su investavimo į Brazilija perspektyvomis. Mes manome, kad ilgu periodu Brazilija yra gera investicinė kryptis. O jei norite daugiau informacijos apie Brazilijos akcijas, parašykite mums. Yra gerų akcijų įtraukti į 2013 m. investicijų portfelį.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.