Suncor Energy, Inc. Investuoti ar neinvestuoti?

Kompanija Suncor Energy, Inc. yra integruota energetikos įmonė, plėtojanti naftos išteklių baseinus. Jos veikla apima naftingojo smėlio naftos gavybos plėtrą ir modernizavimą, naftos ir dujų gavybą jūroje ir sausumoje, naftos perdirbimą ir produktų rinkodarą.

Įmonė veikia šiuose verslo segmentuose: Naftingasis smėlis; Žvalgyba ir gavyba; Perdirbimas ir rinkodara. Naftingojo smėlio segmente yra veikla Athabasca naftingojo smėlio baseine Albertoje, skirta sintetinės žalios naftos ir susijusių produktų gavybai ir vietinėms operacijoms, išgaunant bitumą.

Žvalgybos ir gavybos segmentas apima veiklą atviroje jūroje Kanados rytinėje pakrantėje, žalios naftos ir gamtinių dujų žvalgymą ir gavybą Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Libijoje ir Sirijoje. Taip pat gamtinių dujų ir suskystintų gamtinių dujų žvalgybą, gavybą ir gamybą Vakarų Kanadoje.

Perdirbimo ir rinkodaros segmentas yra žalios naftos produktų perdirbimas ir šių bei kitų įsigytų produktų platinimas ir rinkodara per mažmeninės prekybos stotis, esančias Kanadoje ir Jungtinėse Valstijose. Taip pat tepalų gamyklą, esančią Rytų Kanadoje.

Įmonė buvo įkurta 1917 m., O jos būstinė yra Kalgaryje, Kanadoje.

Suncor Energy Finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai viršija Nuosavą kapitalą ir sudaro net 106% nuo jo. O Ilgalaikes skolas padengti nuostoliais neįmanoma. Nes kompanija per 4 einamuosius ketvirčius patyrė -6.50 mlrd. USD nuostolių. Tai, greičiausiai, ir finansinius metus pabaigs nuostolingai.

Bet matome, kad kompanija sugeba generuoti pinigus. 3-iojo ketvirčio Bendrasis pajamingumas siekia net 64%. Tai labai geras rezultatas. Tačiau kompanija susiduria su įvairiais iššūkiais.

Visų pirma, tai situacija rinkoje. Mažėjančios naftos kainos ir joms neleidžianti augti pandemija. Bet, reikia pastebėti, kad naftos kainos mažėja ir dėl kitų priežasčių – pasaulis yra ant slenksčio, kai palaipsniui atsisakoma fosilinio kuro. Atsisakymas neįvyks staiga. Naftos reikės ilgai. Šiaip, jos reikės visada.

Visų antra, kompaniją spaudžia Administraciniai ir bendrieji kaštai. Ji pati sako, kad per paskutinius mėnesius jai pavyko juos gerokai sumažinti. Ir dabar jie siekia apie 56% nuo Bendrojo pelno. Tai visai geras rodiklis. Tačiau kompanija neturi galimybių didinti pardavimų kainų. Pelningumas pasiekiamas tik per kaštų mažinimus.

Grynųjų pinigų srautai per metus sumažėjo net -81%. Tokią tendenciją investuotojai vertina labai ir labai neigiamai. 2020 m. 3Q pabaigoje už 1 (vieną) FCF dolerį investuotojai Niujorko biržoje mokėjo 0.06 USD. Prieš metus šis rodiklis siekė 0.03 USD. Padidėjimas yra tik dėl kainos sumažėjimo -61%.

5 paskutinių metų kainos rinkoje vidutinis metinis mažėjimas siekia -17.03%. Tendencija yra labai bloga ir netinkama investavimui.

Išvados

Padėtis naftos rinkoje konkrečiai ir pasaulinėje ekonomikoje apskritai neleidžia kompanijai dirbti pelningai. Pardavimai mažėja, generuojami nuostoliai. O kaštų mažinimas turi savo ribas. Nes visada kaštai gali sumažėti tik iki Pastoviųjų kaštų, kurių mažinimas reikštų ir kompanijos susitraukimą ar net visišką uždarymą.

Todėl investavimas į tokią kompaniją, o mes investuojame į verslą, šiuo metu yra labai rizikingas. Galime pasakyti daugiau, investavimas gali atnešti vien nuostolius arba, geriausiu atveju, pinigų užšaldymą ilgam laikotarpiui. Sumanus investuotojas nesirenka tokios kompanijos akcijų.

Spekuliavimui tai akcija labai tinkama. Kaip tik kainos grafike yra susiformavęs palaikymas, kuris rašymo metu atrodo stiprus. Ir esant palankiai situacijai rinkoje galima uždirbti spekuliuojant tiek long, tiek short pozicijose.

Techninė analizė

Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: