Antradienis, 21 gegužės, 2024
FOREX

Super Mario era baigėsi. Prasideda Super Kojų era

Super Mario Draghi šiandien paskutinį kartą vadovavo euro monetarinės politikos susirinkimui. Visai greitai jį pakeis Christine Lagarde. Rinka tikėjosi, kad silpnų Mario kiaušų ir nepakeistų bazinių palūkanų normų.

Taip ir įvyko, ECB nieko nepakeitė ir keisti nesiruošia iki šių metų galo. Bet mes nepamirštame, kad iki to laiko turėsime neigiamų palūkanų fanę ECB vadovo kėdėje. Tai dar visko galim sulaukti…

Pagrindinė palūkanų palikimo istorinėse žemumose priežastis yra mažėjanti infliacija. Tačiau logika mums kužda, kad tokia priežastis puikiai tinka ir dar didesniam palūkanų sumažinimui.

Na, bet privalome prisiminti, kad nuo kitos savaitės – dar rugsėjo susirinkimo sprendimu – ECB ekonomiką skatins 20 mlrd. eurų per mėnesį vertės atviros rinkos operacijomis. Nesusipratėliams – tai pinigų spausdinimas.


source: tradingeconomics.com

Euras dolerio atžvilgiu prieš pietus kiek pašokinėjo į viršų, bet tai galėjo būti dėl kitokių priežasčių. O kadangi sprendimas buvo visai tikėtas, euras po sprendimo beveik nesvyravo.

Be to, po nepilnos savaitės bus FED FOMC sprendimas, kur rinka stipriai tikisi palūkanų normų sumažinimo dar 25 bp. Tad euras laisvai gali išlaikyti dabartines pozicijas.

EURUSD pozicijoje pirkimo signalas @1.11796. Super Mario dėka…

Super Mario era baigėsi. Prasideda Super Kojų era
EURUSD

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.