Swedbank prisijungia prie Baltijos rinkos formavimo programos

Swedbank – rinkos formuotojas

NASDAQ OMX Group, Inc. (NASDAQ:NDAQ) praneša, kad nuo š.m. rugsėjo 1 d. bankas Swedbank  prisijungia prie Baltijos rinkos formavimo programos ir palaikys trijų kotiruojamų bendrovių akcijų likvidumą: „Tallink Grupp“, „Olympic Entertainment Group” ir „Merko Ehitus”.

Rinkos formuotojo užduotis – teikti nustatyto dydžio bei kainų skirtumo pirkimo ir pardavimo pavedimus kiekvieną prekybos dieną siekiant padidinti rinkos likvidumą.

„Vienas iš svarbiausių mūsų prioritetų – didinti Baltijos rinkos likvidumą. Dabar, kai Swedbank tapo Baltijos rinkos formavimo programos dalyviu, jau turime visus aktyviausius biržos narius prisijungusius prie šios programos“, – sako Rauno Klettenberg, NASDAQ OMX Tallinn vadovas.

– „Tai džiugi žinia investuotojams, nes kuo didesnis rinkos formavimo dalyvių skaičius, palaikantis skirtingų bendrovių akcijų likvidumą rinkoje, tuo geresnės akcijų kainos investuotojams”.

Rinkos formavimas investuotojams leidžia pirkti ar parduoti akcijas geresnėmis kainomis bei sumažina nelikvidumo riziką. Rinkos formuotojų dėka bendrovės tampa patrauklesnės investuotojams, ypač tiems, kurie aktyviai valdo investicijas.

„Tapus Baltijos rinkos formavimo programos dalyviu, mes matome galimybę prisidėti prie regiono vertybinių popierių rinkos plėtros bei didinti  rinkos likvidumą.

Rinkos formuotojo statusas suteikia papildomą patikimumą konkrečių akcijų prekybai, kas teikia naudą tiek investuotojams, tiek pačiai rinkai,“ – sako Simmo Sommer, Swedbank Baltijos vertybinių popierių prekybos padalinio vadovas. – „Mes tikime, kad ilgainiui formuosime rinką vis didesniam Baltijos rinkos bendrovių skaičiui“.

Baltijos rinkos formavimo programoje numatyta, kad programos dalyvis turi užtikrinti, kad jo pasirinktų bendrovių akcijoms atidarymo ir uždarymo aukcionuose bei 85% prekybos sesijos laiko būtų pateikti šių akcijų pirkimo ir pardavimo pavedimai ne mažesnei negu 3000 EUR sumai, o pirkimo ir pardavimo kainų skirtumas nebūtų didesnis nei 2,5%.

Swedbank prisijungs prie 4 Baltijos šalių biržų narių, kurie jau dalyvauja programoje: LHV Pank (rinkos formuotojas bendrovių „Apranga“, „Tallinna Kaubamaja“, „Olympic Entertainment Group“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms), SEB Pank (rinkos formuotojas bendrovių „Apranga“, „Linas Agro Group“, LESTO, „Olympic Entertainment Group“, „Tallink Grupp“, TEO LT, „Tallinna Kaubamaja“ ir „Tallinna Vesi“ akcijoms), „Orion Securities“ (rinkos formuotojas bendrovių „City Service“, TEO LT ir „Vilkyškių pieninė“ akcijoms ), ir Bankas „Finasta“ (rinkos formuotojas bendrovių TEO LT, „Grigiškės“, „Linas Agro Group“, “Olympic Entertainment Group”, „Olainfarm”  ir „Tallink Grupp“ akcijoms).

Įspėjamasis pranešimas

Informacijoje, pateiktoje šiame pranešime spaudai, yra į ateitį nukreiptų pareiškimų, kurie nėra aiškiai apibrėžti ir yra susiję su įvairiomis rizikomis.

NASDAQ OMX Group įspėja, kad bet kokia į ateitį nukreipta informacija negali būti laikoma garantija dėl bet kokių ateities rezultatų pasiekimo, ir NASDAQ OMX Group nekontroliuoja veiksnių, kurie gali paveikti tokius faktinius rezultatus.

NASDAQ OMX Group neprisiima jokios atsakomybės viešai atskleisti bet kokių į ateitį nukreiptų pareiškimų.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: