Penktadienis, 13 gruodžio, 2024
Mokomieji Straipsniai

Techninė analizė. Grafikų tipas. Barai ir Žvakės

Grafikų tipas. Neieškokime tiesos ten, kur jos nėra; neklauskime tų, kas jos nežino. Vienintelė birža mums suteikia visą teisingą ir reikalingą informaciją. Tenka išgirsti klausimas: Ar veikia TA Lietuvos biržoje, Kriptorinkoje? Ir pan. Nekorektiški tokie klausimai savo esme.

Ir štai kodėl: BIRŽOJE APSKRITAI NIEKAS NEVEIKIA, JEI NEVEIKIA GALVA ANT PEČIŲ. Dabar galim pasižiūrėti ką mums sako birža, ir ką iš to mes galime išpešti. Yra keli TA grafikų tipai:

Linijinis

Linijinis grafikas braižomas pagal uždarymo kainas. Esu įsitikinęs, kad tokie grafikai analizei naudojami labai retai, nes informacijos juos yra minimaliai. Nebent krypčiai stebėti.

EURNZD pavyzdys

Žvakių grafikas

Vienas populiariausių analitinių grafikų. Čia informacijos kur kas daugiau. Čia matome vienos sesijos (viena žvakė – viena sesija, periodas nesvarbu) aukščiausia, žemiausia, atidarymo ir uždarymo kainos. Tuo pačiu matosi, buliai ar meškos tą sesiją dominavo.

EURNZD pavyzdys

Prie žvakių dar galima priskirti Heikin Ashi tipo grafikus.

Netradiciniai grafikai

  1. Kryžiukai-nuliukai. Point and Figure. Kartais gali pasirodyti kaip mistinis toks grafikas…
  2. Renko.
  3. Kagi.
Kriukai-nuliukai, EURNZD

Barų grafikas. Bars.

Ši grafiką noriu detaliau paaiškinti. Baras yra akcijos kainos svyravimo nuo atidarymo iki uždarymo svyravimas nagrinėjamu laiko periodu (1 min. 1 h, diena, savaitė, mėnuo…)

Barai, EURNZD

Barų tipai

Yra kelių tipų barai. 6 pav. Pavaizduoti barai, kurių uždarymo kaina yra aukščiau už atidarymo kainą. Tokie barai vadinami “alpinistais”.

Alpinistai
Valkatos
Neutralus baras
Ekstremalus baras

Kai uždarymo kaina yra žemiau atidarymo kainos, tai tokie barai vadinami valkatomis. Valkata ir yra valkata, ko iš jo norėti. 🙂 Neutraliu baras vadinamas todėl, kad iš jo negalime gauti informacijos apie pirkėjų/pardavėjų balansą. Matome tik, kad jis yra apylygis. Ekstremalūs barai. Manoma, kad šiais barais 75-85% atvejų rinka pakeis kryptį 1-5 to pačio mastelio barų laikotarpyje. Tai reiškia, kad labai didelė tikimybė, jog šiais barais baigiasi trendas.

Barų (arba žvakių) kombinacijos

Barų kombinacijos gali padėti sekti vyraujančias nuotaikas rinkoje. Kartais būna neaišku, kodėl akcija staiga pradeda kilti, tačiau grafikas pats savaime rodo, kad kilimas yra ir metas pirkti.

Kilimo tendencija

Apibrėžtame plote matome, kad kiekvienas po to einantis baras užsidaro aukščiau už prieš jį buvusį barą. Jau vien tokios kombinacijos radimas grafike leidžia daryti sėkmingus sandorius. Tačiau svarbu nepamiršti, kad tokios “skyrocket” situacijos tęsiasi vidutiniškai 5 barus.

Kita situacija kiek panaši į aukščiau aprašytą, tačiau praplečia jos analizę. Kai grafikas staigiai suka nuo SMA, tai tokio trendo pabaigoje kartais galima stebėti įdomų barą. Priklausomai nuo kilimo ar kritimo, tokie barai vadinami Bull arba Bear apsisukimo barais. 11 pav. Yra Bull apsisukimo baras.

Pav.11 LIFO grafikas

Grafike aiškiai matosi, kad kampas (punktyrinė linija) tarp kainų ir SMA (šiame grafike Profitunity Aligatorius, bet tai tas pat) didėja ir baigiasi “alpinistu”. Toks baras suformuoja signalą pirkimui, nors dauguma indikatorių dar rodo akivaizdų kritimą. Numatome įėjimo tašką aukščiau šio baro maksimumo. Žodžiu, paprasčiausiai žiūrime kur link eis rinka, ir jei ji patvirtina mūsų signalą, tai atidarome poziciją. Tokia situacija padeda vos ne idealiai sugaudyti “Dugnus” ir “Viršūnes”. Svarbu, kad trendas sudarytų didėjantį kampą su SMA ir kad pasibaigtų Bull arba Bear apsisukimo barais.

Nėra idealių indikatorių, kaip nėra ir negali būti sėkmingos prekybos biržoje algoritmo. Realiai egzistuoja tik birža ir spekuliantas/investuotojas prieš ją. Ir viskas priklauso nuo to, kaip Jis sutars su birža.

Sėkmingų investicijų!
Nojus

Pirmą kartą paskelbta Spekuliantai.lt.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.