Techninė analizė. Karūnos modelis
Karūnos modelis. Techninė analizė finansų rinkose – visuomet daug ginčų ir aistrų kelianti tema. Vieni prekiautojai teigia, kad finansų rinkose neveikia niekas išskyrus kainos elgesį (price action), kiti gi yra tvirti indikatorių, trendinių linijų ir Fibonači lygių šalininkai, o dar viena iš prekiautojų kategorijų gilinasi į Time and sale + LVL2 + Volume profile + opcionų analizę naudojant specialią programinę įrangą ir specialius algoritmus.
Nežiūrint visko tarp skirtingų grupių analitikų yra ir tam tikrų bendrų bruožų ir tam tikro bendro sutarimo, kad tam tikri techninės analizės modeliai šiai dienai rinkose nuolatos pasikartoja ir turi labai gerą atidirbimo procentą.
Šiuos modelius ilgiau pasėdėjus prie grafikų akys užfiksuoja automatiškai ir kuomet jie susiformuoja daugelis techninių analitikų puikiai žino, kokį veiksmą reikėtų atlikti. Ilgus metus stebint ir analizuojant rinkas tarp skirtingų techninės analizės tipų esu atrinkęs keletą techninių modelių, kurių procentinis atidirbimas siekia nuo ~60% iki ~85%.
Šie modeliai prie aukštos atidirbimo tikimybės dar turi ir gerokai didesnį Risk:Reward ratio potencialą, kitaip tariant, su didele tikimybe sėkmingai įvykdyti sandorį papildomai gaunamas ir geras R:R (nuostolio/rizikos:pelno/atlygio) santykis.
Karūnos modelis
Vienas iš, mano manymu, pačių stipriausių techninės analizės modelių, kuris, neabejotinai, gerai atidirbinėja visose finansinių instrumentų rinkose yra Karūnos modelis arba kitaip Crown pattern.
Karūnos modelis savo charakteristikomis yra panašus į galvos ir pečių modelį Head and shoulders. Tačiau geriau įsigilinus, jis turi daug daugiau pranašumų ir būtent dėl to šio modelio atidirbimas yra daug geresnis, lyginant su Galvos ir pečių modeliu.
Šis modelis labai dažnai formuojasi prieš trendo vertimąsi, tai yra viršūnėse arba apačiose. Tačiau labai dažnai jis formuojasi ir tendencijos korekcinėje bangoje ir abiem atvejais. Jeigu Jūs išmoksite tinkamu laiku pastebėti šį modelį, savo techninę analizę Jūs tikrai pakelsite į gerokai aukštesnį lygį.
Kaip su šiuo modeliu yra dirbama Jūs rasite pakankamai informacijos Google ir Youtube.
Karūnos modelis krentančioje rinkoje:
***
Modelis kylančioje rinkoje:
Pateiksiu keletą pagrindinių taisyklių sėkmingai pastebėti ir atpažinti Karūnos – Crown modelį grafike:
1) Karūnos modelis Jūsų pasirinktame darbiniame grafike labai dažnai susiformuoja einant pagal tendenciją/trendą, tai yra po aukštesnių viršūnių, aukštesnių žemumų kylančiame trende arba žemėjančių viršūnių ir žemėjančių žemumų krintančiame trende, žemiausias taškas tendencijoje suformuoja karūnos viršūnę.
2) Modelis kerta vyraujančią tendencijos liniją ir kirsta tendencijos linija tampa palaikymo lygiu dešiniajam karūnos pečiui, tuo labiau, kad tendencijos linija sutampa su svarbiausiais Fibonacci lygiais.
3) Karūnos modelis dažniausiai pasiekia Fibonacci išsiplėtimo lygius -0.236 arba -0.618, arba dažnai pasiekia ankstesnį svarbų pasipriešinimo ir palaikymo lygį grafike žiūrint iš dešinės į kairę pusę.
4) Nuostolio, (stop loss) lygis yra labai aiškus. Dažniausiai šį lygį prekiautojai kelia virš karūnos viršūnės. Tačiau tai yra individualu ir kiekvienas prekiautojas savo SL lygį gali nusistatyti ir pagal Fibonacci arba kitas pasirinktas individualias taisykles.
Jeigu pasigilinsite į šį modelį, esu tikras, kad nuo šiandien Jūs grafikus pradėsite matyti visiškai kitaip. Ir analizuodami juos atrasite Karūnos modelį tiek akcijų, tiek kriptorinkų, tiek ir Forex rinkose.
Žinoma svarbiausia taisyklė ir didžiausia praktiškai visų prekiautojų daroma klaida yra neteisingas rizikos valdymas. Tai kada yra parenkami per dideli pozicijų dydžiai per svertą arba nesilaikoma R:R santykio. Ir paprastai kalbant nesilaikoma savo turimo prekybos plano.
Todėl užbaigiant norėčiau pasakyti, kad rinkos ir jų elgesys per ilgą laiką tampa tikrai lengvai atpažįstamas. Tačiau visuomet išlieka kova su pačiu savimi.
Straipsnio autorius Tomas Bielys. Pilnas pranešimas su komentarais yra čia.