Techninė analizė. Line Break grafikas
Line Break Charts (Lūžių) yra japoniškas kainų grafikų stilius, panašus į Kagi ir Renko diagramas, nes jose neatsižvelgiama į laiko intervalus ir dėmesys sutelkiamas tik į kainų pokyčius. Line Break grafikas sudarytas iš eilės aukštyn ir žemyn nukreiptų juostų (vadinamų linijomis). Akivaizdu, kad linijos aukštyn reiškia kylančias kainas, o žemyn – mažėjančias kainas.
Raktas norint naudoti Lūžių diagramas yra vartotojo pasirinktas linijų skaičiaus. Grafikas paima dabartinę uždarymo kainą ir lygina ją su ankstesnės eilutės uždarymo kaina. Dažniausias linijų skaičiaus nustatymas yra 3. Tai reiškia, kad dabartinės linijos uždarymo kaina yra lyginama su linijos uždarymo kaina prieš 2 laikotarpius. Jei dabartinė kaina yra didesnė, tai aukštyn, o jei mažesnė, tai žemyn. Jei dabartinė uždarymo kaina yra tokia pati arba judėjimas priešinga kryptimi nėra pakankamai didelis, kad būtų pagrįstas apsivertimas, nauja linija nenubrėžiama.
Lūžių tipai
Yra 4 tipai:
- Linija į viršų – susiformuoja kylančios tendencijos (Buliai) metu.
- Linija žemyn – susiformuoja krentančios tendencijos (Meškos) metu.
- Potenciali linija į viršų – potenciali aukštesnė linija, kuri susidarytų pagal dabartinę kainą (prieš nustatant tikrąją uždarymo kainą), dažniausiai susidaranti dienos sesijos metu.
- Potenciali linija žemyn – potenciali žemesnė linija, kuri susidarytų pagal dabartinę kainą (prieš nustatant tikrąją uždarymo kainą), dažniausiai susidaranti dienos sesijos metu.
Linijų skaičiavimo metodas
Kiekviena nauja uždarymo kaina turi tris galimus rezultatus:
- Nauja linija, ta pati spalva – kai kaina tęsiasi ta pačia kryptimi.
- Nauja linija, kita spalva – kai kainos pokytis yra pakankamai didelis, kad garantuotų kainos krypties apsivertimą.
- Nėra naujos linijos – kai kaina nesikeičia arba kainos krypties vertimasis nėra pakankamai didelis, kad būtų nauja linija.
Line Break grafikų naudojimas
Line Break grafikai dažnai parodo palaikymas ir pasipriešinimas sritis. Iš principo, čia nieko naujo, nes beveik kiekvienas grafikas turi lokalias aukštumas ir lokalias žemumas, kurios ir suformuoja palaikymo ir pasipriešinimo lygius. Balta linija – pasipriešinimas; raudona – palaikymas:
Proveržiai. Proveržiais vadinamos tos vietos, kur kaina, tiksliau linija išeina iš pasipriešinimo ir palaikymo linijomis apibrėžtos srities į kurią nors pusę. Grafike iš aukščiau kaip tik matome vieną tokių proveržių.
Klasikiniai grafikų modeliai (patterns). Grafikuose, kurie filtruoja laiką ir sutelkia dėmesį tik į kainą taip pat susiformuoja klasikiniai modeliai.
O tai kaip prekiauti?
1. Pati paprasčiausia prekiavimo strategija yra pagal linijos spalvą. Pasirodo pirma žalia linija – Buy Long. Pasirodo pirma raudona linija – Sell Short.
Perkam/Parduodama At Market, Stop Loss nustatomas priešingame linijos dalies lygmenyje. Paskui stop’as judinamas pagal kainą.
2. Proveržio strategija. Jau aukščiau paminėti proveržiai yra pirkimo arba pardavimo signalai. Ir juos (kaip ir daugelį kitų) galima naudoti su papildomais indikatoriais ir osciliatoriais. Grafikas ir 1-os strategijos drauge su 20 SMA:
Tas pats grafikas su RSI:
Visada verta prekiavimo strategijas pasitikrinti tam, kad nustatyti geriausiais indikatoriaus opcijas. Tame pačiame grafike iš aukščiau patikrinta istorinė MACD strategija:
Pabaigai
Linijų lūžių grafikai gali būti vertingas prekiavimo įrankių papildymas. Jie gali būti naudojami atskirai arba kartu su kitokiomis grafikų rūšymis. Tiesiog būkite atsargūs, kai bandote šiuos grafikus, atminkite, kad brėžiamos tik uždarymo kainos, o ne aukščiausios ir žemiausios vertės, todėl testo rezultatai gali atrodyti daug geriau nei gali būti realūs prekybos rezultatai.
Taip pat nepamirškite, kad galite keisti linijų skaičiavimo skaičių. Gali būtų ir 2, ir 4, ir kitoks, jūsų pasirinktas ir jums labiausiai tinkantis.
Daugiau prekybos strategijų galite rasti šiame video.
Sėkmingos prekybos!