Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

Techninė analizė. Papildymo strategija

Kas ta papildymo strategija? Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų pradedančiųjų prekiautojų prekyboje – tai pernelyg anksti užfiksuotas pelnas. Vietoj to, kad pasinaudotų gera prognoze ir maksimaliai panaudotų teigiamą judėjimą, naujokams neišlaiko nervai ir jų požiūris – geriau zylė rankoje negu gervė aukštai danguje. Todėl pelningi sandoriai yra uždaromi pernelyg anksti ir galimas potencialas nuo sandorio nėra išnaudojamas.

Tam, kad kuo daugiau uždirbti papuolus į teisingą judėjimą, yra naudojama Papildymo strategija.

Dažniausiai Papildymo strategija yra naudojama ilgalaikiuose sandoriuose. Kai sandoris atidarytas pagal tendenciją ir yra pagrindo spėti, kad tendencija ką tik prasidėjo ir pakankamai ilgai tęsis. Tokiu atveju, esant kiekvienam priartėjimui prie trendinės linijos nuo jos yra daromas sandoris trendo linkme, neuždarant pirmojo sandorio. Pirmojo sandorio stop-loss yra iš pradžių perkeliamas į ne nuostolio zoną, o vėliau į pelno zoną.

Kaip pavyzdį paimkime praeitų metų situaciją su euru, kurią mes atidirbinėjome kartu su klientais realiose sąskaitose – dvigubos euro viršūnės gaudymas: Situacija su euru susiklostė galimo apsisukimo naudai. Todėl pirmasis įėjimas buvo orientuotas į figūros „dviguba viršūnė“ formavimo pradžią. Paveikslėlis Nr. 1:

Dviguba viršūnė buvo pagauta: Paveikslėlis Nr. 2

Beliko tik sulaukti figūros pramušimo ir signalo atidirbimo pradžios. Kai figūrą pramušė, stop-loss buvo perkeltas į pliusą, taipogi buvo padarytas papildomas pardavimo sandoris, jau pagal dvigubos viršūnės signalą. T.y., tuo atveju, jeigu dviguba viršūnė nepradėtų dirbti ir prognozė būtų buvus neteisinga, tuomet dviejų sandorių suma būtu lygi 0. Paveikslėlis Nr. 3:

Kai atsidarė ir antrasis sandoris ir jis pradėjo duoti pliusą, abu stop-loss buvo perkelti į pliuso zoną ir buvo atidarytas trečiasis sandoris. Paveikslėlis Nr. 4:

Iš viso, 300 punktų judėjime buvo uždirbta 600 punktų. 300 iš pirmojo sandorio, 200 iš antrojo ir 100 iš trečiojo. Atsižvelgiant į tai, kad pirmojo sandorio pliusas padengė visus įmanomus nuostolius antrajame ir trečiajame sandoriuose.

Veikia kaip maržinė prekyba

Jeigu yra ilgalaikė prognozė arba tendencija, arba viltis, kad tendencija prasidės, Papildymo strategija leidžia užsidirbti kur kas daugiau, negu kad atidarinėjant ir uždarinėjant sandorius su fiksuotu pelnu. Juolab, kad psichologiškai yra kur kas lengviau, kai tu matai, kad bet kuris tavo sandoris, blogiausiu atveju atneš 0. O pradedant trečiuoju sandoriu – jau bet kuriuo atveju gausi pliusą. Pavyzdžiui, ko ir kiek galima atidaryti esant ilgalaikei prognozei – praeitų metų situacija su Svaru. Judėjimo pradžia ir pratęsimas:

Paveikslėlis Nr. Pav5 , čia 900 punktų judėjime buvo uždirbta – nepasakysiu kiek:

Užtenka kartą per metus pagauti tokį judėjimą ir jį teisingai atidirbti, tam, kad vėliau visus metus nedirbtumėte arba dirbtumėte savo malonumui. Svarbiausia – tai apskaičiavimas ir kantrybė. Iš pirmo, antro ir netgi penkto karto – vietoj pliuso gali būti nuliai. Nieko baisaus. 6 kartą arba 10, Jūs būtinai pagausite savo judėjimą ir atidirbsite jį pelningai. Viena iš pagrindinių taisyklių, stop-loss galima kilnoti tik po antros korekcijos, kad neuždarytų į nulį ankščiau laiko.

Autorius: Teletrade

Pirmą kartą paskelbta Spekuliantai.lt 

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.