Iš teismo – keisti pasiūlymai AB bankas Snoras byloje

Vilnius, gruodžio 7 d. Vilniaus apygardos teismas atsisakė priimti grupės investuotojų, pirkusių žlugusio banko  AB bankas Snoras akcijas, kurios taip ir nebuvo užregistruotos, ieškinį dėl draudimo išmokos.

Investuotojų asociacijos suburtai grupei pasiūlytą vieną ieškinį išskaidyti į 212 bylų ir kiekvienam bylinėtis atskirai.

„Bendrą ieškinį pateikėme, nes visų investuotojų padėtis identiška. Visi pasirašė naujos  AB bankas Snoras akcijų emisijos akcijas, už jas sumokėjo pinigus, tačiau negavo nei akcijų, nei pinigų.

Manome, kad dėl netinkamo Europos Sąjungos direktyvos įgyvendinimo, visi šie asmenys turi teisę gauti 22 tūkst. eurų neviršijančią draudiminę išmoką kaip investuotojai“, – sakė Investuotojų asociacijos direktorius Tomas Pilipavičius.

Pasak jo, teismą „užvertus“ analogiškais ieškiniais, būtų švaistomi valstybės pinigai ir pradėtų strigti kitų bylų nagrinėjimas. „Kyla klausimas, ar valstybei naudingiau viską išspręsti vienu kartu, ar geriau dėl šios bylos priversti laukti 200 kitų ieškovų?

Todėl skųsime šią nutartį Lietuvos apeliaciniam teismui“, – sakė T. Pilipavičius.

Investuotojų asociacija subūrė 212 asmenų, kurie iš viso pasirašė naujos akcijų emisijos akcijų už 1,166 mln. eurų. Maksimali draudimo išmoka jiems siektų 978 tūkst. eurų.

2015 m. birželio 25 d. sprendime Europos Sąjungos Teisingumo Teismas nustatė, kad Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymas netinkamai įgyvendino direktyvą dėl investuotojų kompensavimo sistemų.

AB bankas Snoras akcininkai sprendimą platinti naują 110 mln. eurų akcijų emisiją priėmė 2010 metų gruodžio 21 dieną.

Didžiąją dalį iš naujos akcijų emisijos ketino pirkti buvę  AB bankas Snoras pagrindiniai akcininkai – Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas, o smulkieji investuotojai naujos akcijų emisijos galėjo įsigyti beveik už 7,3 mln. eurų.

Investuotojų asociacija yra subūrusi daugiau kaip 250 žmonių grupę, kurie už neišleistas  AB bankas Snoras akcijas yra sumokėję beveik 1,6 mln. eurų.

2011 metų lapkričio 16 dieną Lietuvos Vyriausybė nacionalizavo  AB bankas Snoras akcijas, o lapkričio 22 dieną Lietuvos bankas atsisakė išduoti leidimą registruoti  AB bankas Snoras įstatų pakeitimus dėl kapitalo didinimo.

Gruodžio 7 dieną AB bankas Snoras iškelta bankroto byla.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje, turinti daugiau kaip 600 narių. Daugiau informacijos www.investuotoju.lt.

Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: