TESCO Plc

TESCO Plc. veikla

Tesco plc. yra tarptautinis mažmeninės prekybos tinklas. Bendrovės pagrindinė veikla yra mažmeninė prekyba ir susijusi veikla 12-oje pasaulio valstybių.

Per savo dukterinę įmonę „Tesco Bank“ teikia banko mažmeninės bankininkystės ir draudimo paslaugas. Turi internetinę bakalėjos parduotuvę.

Valdo šiuos prekybos tinklų ženklus: Tesco Express Lifespace, KIPA, Tesco Metro, Tesco Bank, Tesco Phone Shop, Tesco Extra, www.tesco.com, dunnhumby ir „Tesco Lotus“.

Jos produktų prekiniai ženklai yra Technika, go cook ir F&F. Finansiniai metai pasibaigia vasario pabaigoje.

Virš 500 000 darbuotojų.Finansai

2013-14 finansinių m. (baigiasi vasario 25 d.) veiklos rezultatai yra neblogi, tačiau sudėtinga vertinti teigiamai. Per dvejus metus pajamų augimas beveik sustojo, o pelnai krenta.

Per tą laiką, kai TESCO Plc. Akcijos buvo paskelbtos kaip investicinė idėja, investuotojai neuždirbo nieko, įskaitant net ir dividendą.

Kaip matome, kompanijos pelnai neauga, grynasis pelningumas beveik lygus nuliui. Sumažėjo išmokamas dividendas. Per du metus akcininkų vertė kompanijoje sumažėjo 11.4%.

Ir prognozės kompanijos akcijos augimui yra sumažėjusios. Per artimiausius 5 metus galima tikėtis 4-5% akcijos augimo vidutiniškai kasmet. Tokia grąža, įskaitant ir dividendą sumaniam investuotojui yra per maža.

Investicija į šį supermarkertą, galima sakyti, nepasiteisino. Todėl mes rekomenduojame PARDUOTI kompanijos akcijas. Tikintys, kad akcija ateityje gali dar kilti, nedaug akcijų galima pasilikti portfelyje.

Nusprendusiems pirkti dabar rekomenduojame palaukti, nes akcija dar gali kristi. Jau ir dabar akcija yra žemiau Grahamo ribos, tai jau suteikia „saugumo maržą“. Dar geriau palaukti kol kompanijos veiklos rezultatai pagerės.

Šiuo metu kompanijos pelningumo rodikliai labai suprastėję. Kiekvienas investuotas svaras atneša vis mažesnį pelną akcijai, nežiūrint kompanijos vykdomos savų akcijų supirkimo politikos.

Kompanijos akcijas iš savo portfelių išmetė ir investicinių portfelių valdytojai, jų tarpe ir Warren Buffett.


Parsisiųskite TESCO Plc akcijos tyrimą 2014/15

Šiuo metu akcijų tyrimai šiai kompanijai nedaromi. Tačiau jūs galite užsisakyti. Kaina 25 eurai.Techninė analizė

Facebook Komentarai

One thought on “TESCO Plc

  • 2012 March 21 at 1:56 am
    Permalink

    turiu paemes, tikrai gera akcija. Vyrai, per ka londono akcijas perkat?

    Reply

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: