TESLA 2018-07-03. Kiek kainuoja E.Musk marketingas?

Tesla – tikra kompanija

Taip praėjusį sekmadienį Tesla vadovas Elon Musk laiške darbuotojams apibūdino savo įmonę. Šie akivaizdžiai dirbo ir savaitgalį, ir naktį, kad ištesėtų boso pažadą gaminti Model 3 5000 vienetų per savaitę iki birželio 30 d.

Taip pat žadama, kad nuo šio mėnesio bus gaminama po 6000 vienetų Model 3 per savaitę. O tikslas yra 7000 automobiliai per savaitę.

E.Musk:

I think we just became a real car company.

Model 3 gamyba prasidėjo prieš metus. Visą tą laiką kompanija „degino“ investuotojų pinigus. teko spurtuoti ir įrengti surinkimo liniją didelėje palapinėje šalia gamyklos. Turime gamybos rezultatą.

Bet rezultatą pasiekti nebuvo lengva, todėl kyla realus klausimas: Ar pavyks pakartoti?

Vakar pre-market’e Tesla akcijų kaina kilo 6+%. Nenuostabu, kad toks pranešimas išvakarėse sukėlė investuotojų entuziazmą. Tačiau kiek jis įvertintas? Greičiausiai, nė kiek.

Kodėl šis įvykis pasirodė toks svarbus? Todėl, kad pati Tesla apie tai rašo:

Our future business depends in large part on our ability to execute on our plans to manufacture, market and sell the Model 3 vehicle, which we are offering at a lower price point and which we intend to produce at significantly higher volumes than our present production capabilities for the Model S or Model X vehicles

2017 m. visos kompanijos Bendrasis pajamingumas sumažėjo ženkliai, iki 19%. Iš principo tai reiškia, kad 5000/sav. ar net 6000/sav. kompanijai neužtenka pasiekti teigiamų pelningumo rezultatų.

Tai leidžia CFRA analitikams sumažinti kompanijos akcijų reitingą nuo „Laikyti“ iki „Parduoti“. Tai gerokai atvėsina investuotojus ir vakar matėme -2.30% akcijos kainos kritimą.

Kiek spekuliantams ir investuotojams vakar kainavo toks neapdairumas?

15 min. kainos grafike matosi, kad kaina pirmadienį atsidarė su gap’u ir ji pakilo iki dienos maksimumo $364.74. Tokią kainą mokėjo dalis, ir gan nemaža, spekuliantų ir investuotojų. Sesija pasibaigė su $335.05 kaina.

Per dieną šie nekantrūs spekuliantai prarado -8.14% į poziciją investuoto kapitalo. Akcijose tai labai daug…
Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: