Pirmadienis, 22 balandžio, 2024
Straipsniai

Tesla akcijų splitas. Ką jums reikia žinoti?

Tesla akcijų splitas buvo anonsuotas dar kovo 28 d. Jį turėjo patvirtinti visuotinis akcininkų susirinkimas, kuris įvyko šių metų rugpjūčio 4 d. ir jame akcininkai patvirtino 3:1 akcijų splitą. Kaip tik ketvirtadienį, tikintis teigiamo akcininkų sprendimo, investuotojai akcijos kainą užkėlė iki 940 USD.

Tik nereikia įsivaizduoti, kad akcijų splito metu gaunamos akcijos „už dyką”. Iš vienos pusės, taip, jūs gausite papildomų akcijų nemokamai; iš kitos, tai jūsų portfeliui neduos papildomos vertės trumpuoju laikotarpiu.

Antras kompanijos akcijų splitas

Tai jau antras Tesla akcijų splitas. Pirmąjį kompanija įgyvendino dar 2020 rugpjūtį. Tai buvo 5:1 splitas ir investuotojai jį įvertino labai teigiamai. Akcijų kaina po paskelbimo iki pačio splito pakilo net 60%.

Bendrovė savo 2022 m. birželio 6 d. įgaliotajame pareiškime sako: „Manome, kad akcijų padalijimas padėtų iš naujo nustatyti mūsų paprastųjų akcijų rinkos kainą, kad mūsų darbuotojai turėtų daugiau lankstumo valdydami nuosavą kapitalą, ir visa tai, mūsų nuomone, gali padėti padidinti akcininkų vertę. Be to, kadangi mažmeniniai investuotojai išreiškė didelį susidomėjimą investuoti į mūsų akcijas, manome, kad dėl akcijų padalijimo mūsų paprastosios akcijos taps labiau prieinamos mažmeniniams akcininkams.”

Akivaizdu, kad akcijų padalijimas neturi įtakos įmonės vertei. Kompanijos akcijos tampa labiau prieinamas individualiems investuotojams. Akcijų splitas padidina neapmokėtų akcijų skaičių ir kartu sumažina kiekvienos akcijos kainą. Kai įmonės akcijos suskaidomos, kiekvienos esamos akcijos kaina padalijama atitinkamai splito santykiui. Tokiu atveju, šių dienų vertinimu, Tesla akcijų kaina po splito bus kotiruojama po 300+- USD.

Prisiminkime neseniai Amazon vykdyta 20:1 akcijų splitą. Prieš jį kompanijos akcija kainavo 2 400 USD. Po splito jas jau buvo galima pirkti po 124 USD.

Kodėl Tesla „splitina” akcijas?

Visų pirma todėl, kad kompanija, o gal ir pats Elon Musk asmeniškai nori, kad akcijos būti prieinamesnės ir patrauklesnės didesniam individualių investuotojų skaičiui.

Be to, laukiama gerų rezultatų iš kompanijos veiklos, kas padidintų akcijos kainą vėl. JAV Senatas priėmė infliacijos mažinimo įstatymą, kuris numato, kad Tesla automobilių pirkėjai galės pasinaudoti reikšmingomis mokesčių nuolaidomis. Šitas mokesčių kreditas galios iki kompanija parduos 200 000 automobilių. Įstatymas taikomas atitinkamus reikalavimus tenkinantys Tesla ir General Motors elektromobiliams.

Taip pat žinome, kad Tesla akcijų turi apie 3 000 įvairių investicinių institucijų (fondų). O kainai artėjant prie 1 000 USD, vis mažiau individualių investuotojų gali jas įpirkti. Tačiau kainą padalijus iš 3-jų, įperkamumas padidėja.

O esant tokiam institucinių investuotojų palaikymui, smulkiems investuotojams padidėja investicinės galimybės: turėti vienos žinomiausios pasaulyje kompanijos verslo dalį.

Tai jūs turite Tesla akcijų, tai vienai turimai, gausite dar dvi kompanijos akcijas, kaip rašo ataskaitoje, „dividendų pavidalu”.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.