Tesla Inc

Tesla Inc veikla

Tesla Inc įkurta 2003 m. kaip Tesla Motors Inc. Inžinierių grupė degė noru įrodyti pasauliui, kad elektra varomi automobiliai gali būti geresni, saugesni ir smagesni.

Šiandien Tesla ne tik automobilių gamintoja. Kompanija taip pat specializuojasi atsinaujinančios švarios energetikos ir elektros elementų bei baterijų gamyboje, siekdama, sumažinti CO2 taršą iki nulio.Tesla Inc

2008 m. į rinką paleidžiamas pirmasis masinės gamybos, pilnai elektra varomas sportinis automobilis Roadster; paskui ėjo sedanas Model S, pradėjęs Model _ liniją.

Automobiliai gaminami JAV, Kalifornijoje, Fremont fabrike. Kompanija tikisi 2018 metais pagaminti per pusę milijono elektromobilių.

Dukterinės kompanijos Powerwall, Powerpack ir Solar Roof užsiima elektros energijos gamybos ir laikymo sprendimais.

Nevadoje jau pastatytas Gigafactory 1 ir gamina elementus automobiliams. Gigafactory 2 Niujorko valstijoje gamina fotovoltinius elementus. Kinijos Šanchajuje statomas Gigafaktory 3.

Kaip žinia, Tesla Inc CEO Elon Musk yra idėjų generatorius, tad apibūdinti Tesla kaip vien tik automobilių gamintoja būtų ne visai korektiška.

Tesla Inc finansai

Kompanijos finansuose 2017-2018 metais jau matome pasikeitimus. Ženkliai išaugo automobilių pardavimo pajamos. 2018 m. jos augo virš 100%.

Dėl to sumažėjo poreikis skolintis iš šalies. Grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai 2018 m. buvo teigiami. Tačiau teigiamą rezultatą davė Nusidėvėjimo ir amortizacijos įvertinimas.

Pajamas Tesla Inc pradėjo gauti tik 2007 m.  Nuo 2006 m. visa kompanijos veikla buvo nuostolinga lig šiol. Aišku, laukiamas lūžis.

O jis gali ateiti ir greitai. Vienintelis dalykas, kuris džiugina, tai itin aukštas Bendrasis pelningumas. kelis kartus didesnis nei tradicinių automobilių gamintojų, sakysim, General Motors. 2018 m. jis siekė beveik 19%.

Tesla Inc investuoja išimtinai savo kompetencijos rėmuose. Ir tai padeda išnaudoti skirtingų sričių sinergiją.

Tesla Inc akcijos

Ir kaip sakoma liaudyje, o va nuo šitos vietos, prašome, konkrečiau. O konkrečiau nėra kur – niekam nereikalingos tos Tesla Inc akcijos!!!

Mums čia sumaniems investuotojams net į galvą nešauna pirkti nepelningai dirbančios, paskendusios skolose kompanijos akcijų. Tai prieštarauja principams.

Bet akcijos kaina rinkoje kyla ir kaina arti 400 JAV dolerių. Ne tiek jau ir mažai. O prieš tokį faktą nepapūsi. Kompanijos akcijos rinkoje vertinamos ir mėgstamos.

Vienintelis klausimas, kuris mums dabar įdomus, ir kuris, gal būt, vertas milijono, kiek ilgai Tesla Inc su Elon Musk priešakyje sugebės išlaikyti lyderio pozicijas elektromobilių rinkoje?

Tai normalu. Turime iš principo naują verslą, padarytą iš gerai žinomų technologijų; turime naują planetinį trendą užterštumui atmosferoje ir pan. mažinti; turime Elon Musk charizmą; turime perspektyvą ir su ja susijusius didelius investuotojų lūkesčius  ir voilà.

Akcijos kaina rinkoje dar viso savo potencialo neišnaudojo. Bet yra vienas bet…

Gyvenimas niekada nesistengia atitikti kieno nors lūkesčius, tuo labiau investuotojų. Ir šioje vietoje jie (tipo, mes) turime suprasti, kokią prisiimam riziką investuodami į šios kompanijos akcijas.

O rizika didelė. Ir konkurencija auga.

Vienintelis klausimas, kuris mums dabar įdomus, ir kuris, gal būt, vertas milijono, kiek ilgai Tesla Inc su Elon Musk priešakyje sugebės išlaikyti lyderio pozicijas elektromobilių rinkoje?

O konkurencija per 2017-2018 m. išaugo ir auga dar labiau.

Neteikiam rekomendacijų šiai akcijai, nėra tai investicinė idėja. Tai greičiau įdomaus atvejo analizė. Laukiam visi pratęsimo.

O kai bus pelnai, bus pinigai, gal pakalbėsime ir apie investavimą.


Investuotojo kalendorius


Opcionų grandinė

Duomenys apie akcijas


Techninė analizė

Tesla puslapis investuotojams:

Čia.

Forumas

Čia.


Klausimams

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: