Tesla Inc

Kompanija Tesla, Inc. užsiima visiškai elektrinių transporto priemonių, energijos gamybos ir kaupimo sistemų projektavimu, plėtra, gamyba ir pardavimu. Tai taip pat teikia transporto priemonių aptarnavimo centrų, kompresorių stočių paslaugas, kuria savarankiško vairavimo įrangą. Bendrovė veikia per šiuos segmentus: automobilių ir energijos gamyba bei saugojimas.

Automobilių segmentas apima elektrinių transporto priemonių projektavimą, plėtrą, gamybą ir pardavimą. Energijos generavimo ir saugojimo segmentas apima stacionarių energijos kaupimo produktų ir saulės energijos sistemų projektavimą, gaminimą, montavimą, pardavimą ir nuomą bei saulės energijos sistemų pagamintos elektros energijos pardavimą klientams.

Bendrovė kuria energijos kaupimo produktus, skirtus naudoti namuose, komerciniuose objektuose ir komunalinėse vietose. Kompaniją 2003 m. Liepos 1 d. Įkūrė Jeffrey B. Straubelis, Elonas Reeve’as Muskas, Martinas Eberhardas ir Marcas Tarpenningas. Jos pagrindinė būstinė yra Palo Alto, Kalifornijoje.

Tesla Inc įkurta kaip Tesla Motors Inc. Inžinierių grupė degė noru įrodyti pasauliui, kad elektra varomi automobiliai gali būti geresni, saugesni ir smagesni. Šiandien Tesla ne tik automobilių gamintoja. Kompanija taip pat specializuojasi atsinaujinančios švarios energetikos ir elektros elementų bei baterijų gamyboje, siekdama, sumažinti CO2 taršą iki nulio.

Tesla Inc

2008 m. į rinką paleidžiamas pirmasis masinės gamybos, pilnai elektra varomas sportinis automobilis Roadster; paskui ėjo sedanas Model S, pradėjęs Model _ liniją.

Automobiliai gaminami JAV, Kalifornijoje, Fremont fabrike. Dukterinės kompanijos PowerwallPowerpack ir Solar Roof užsiima elektros energijos gamybos ir laikymo sprendimais.

Nevadoje jau pastatytas Gigafactory 1 ir gamina elementus automobiliams. Gigafactory 2 Niujorko valstijoje gamina fotovoltinius elementus. Kinijos Šanchajuje statomas Gigafaktory 3. Kaip žinia, Tesla Inc CEO Elon Musk yra idėjų generatorius, tad apibūdinti Tesla kaip vien tik automobilių gamintoją būtų ne visai korektiška.

Tesla Inc finansai

Kompanijos finansuose 2019 metais jau matome šiokius tokius pasikeitimus. Pardavimų pajamų augimo tempas jau nebešoliuoja, kaip būdinga jaunoms kompanijoms, o pereina į nuosaikų augimą. Kas labiau būdinga brandžioms kompanijoms.

Grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai jau buvo teigiami 2 metus iš eilės. FCF taip pat pasidarė teigiami. Ženkliai sumažėjo išlaidos Ilgalaikio Materialiojo turto įsigijimams.

Pajamas Tesla Inc pradėjo gauti tik 2007 m.  Nuo 2006 m. visa kompanijos veikla buvo nuostolinga lig šiol. 2020 m. gale laukiamas lūžis – rinkos dalyviai tikisi pelningų metų. Ką jau ir rodo ketvirtinės kompanijos finansinės ataskaitos. Tačiau metai neramūs, visko dar gali būti.

Bet mes matome, kad Bendrasis pelningumas yra keliais procentiniais punktais didesnis nei tradicinių automobilių gamintojų, sakysim, General Motors. 2019 m. jis siekė beveik 17%. Tesla Inc investuoja išimtinai savo kompetencijos rėmuose. Ir tai padeda išnaudoti skirtingų sričių sinergiją.

Tesla Inc akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NASDAQ biržoje nuo 2010 m. liepos mėn. Trumpinys yra TSLA.

Nuo 2020 m. rugpjūčio 31 d. Tesla kompanijos akcijos prekiaujamos jau po 5:1 splito (padalijimo). Kiekvienas akcininkas, buvęs juo rugpjūčio 21 d. kaip dividendus gavo 4 kompanijos akcijas už vieną jau turimą akciją. Padalijimas – rugpjūčio 28 d. Prekiauti naujomis akcijomis galima nuo rugpjūčio 31 d.

Jau pernai rašėme, kad akcijos rinkoje vertinamos ir mėgstamos. Per tą laiką jų kaina pakilo maždaug 800+%. Mes nerekomendavome pirkti kompanijos akcijų dėl neatitikimo Sumanaus investuotojo kriterijams. Tačiau matėme, kad nuostolingai dirbant kompanija rinkos dalyviams yra labai ir labai įdomios.

Daugiau apie veiklos rezultatų analizę, rekomendacijas ir prognozes rasite čia ir čia.

Techninė analizė

Tesla puslapis investuotojams

Daugiau JAV kompanijų akcijų


Klausimams

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

One thought on “Tesla Inc

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: