Tesla skuodžia į krūmus

Tesla traukiasi

Daug prisiskolinusi, daug pinigų pasiėmusi iš pirkėjų, elektrinių automobilių gamintoja Tesla, tiksliau jos galva Elon Musk kalba apie akcijų delistingąvimą iš biržos ir tapimo privačia (going private).

Wall Street analitikai pasimetę. Pačios kompanijos valdyba surinko trijų direktorių – Brad Buss, Robyn Denholm, Linda Johnson Rice – komitetą deryboms su įmonės CEO Elon Musk.

Vadovas teigia, kad Saudo Arabijos fondas, jau turintis 5% kompanijoje, nuo pernai siūlo kompanijai tapti privačia, akcininkams sumokant po $420 už akciją.

Savo laiške įmonės darbuotojams E.Musk parašė, kad pagaliau nebus akcijos kainos svyravimų, kurie labai blaško investuotojus ir darbuotojus; taip pat nereikės skelbti ketvirtinių ataskaitų.

Dar anksčiau Tesla vadovas paskelbė, kad kompanija jau bandys išsiversti be naujų skolinimųsi, nes Q3 veiklos rezultatai parodys, kad įmonė gali dirbti pelningai.

Ir artėjant Q3 rezultatų skelbimams – poreikis neskelbti ketvirtinių rezultatų. Aišku, pasitraukimas iš biržos truks kelis mėnesius ir mes dar pamatysim ne tik Q3, bet ir Q4 bei metinius rezultatus.

Ir laukiame su didžiausiu nekantrumu. O kol kas užsiperkam popcorno… Akcijos kainos svyravimai nusimato bitcoininiai…

Juk žinome, kad Tesla turi išleidusi krūvas obligacijų. Todėl prievolė skelbti finansines ataskaitas išlieka. Ir JAV SEC griežtai persekioja kompanija vengiančias šios prievolės.Ir jau vien dėl intencijos neskelbti ataskaitų, SEC turėjo pradėti tyrimą, o akcijų kaina kristi kokius 35%. Bet taip neįvyko.

Matyt, niekas per daug rimtai į E.Musk ketinimą nežiūri. Arba šie pareiškimai kažką savyje slepia giliau…

Ir dabar dar tas akcijų išpirkimas, bendrovei kainuosiantis apie $66 mlrd. Tai būtų brangiausias akcijų išpirkimas istorijoje. Bet net ir sumokėjusi tokią sumą, kompanija, kaip jau minėjome, visiškai privačia netampa.

Bet ir čia E.Musk žada išsisukti ne su savo, o su kitų pinigais. Panašu, kad susitarta su Saudo Arabijos fondu dėl akcijų išpirkimo finansavimo.

Sunku patikėti, kad Elon Musk išsigando Wall Street analitikų klausimų, nuolatinių ataskaitų skelbimo ir shortseller’ių. Nors gali būti, kad Tesla veikloje ramybės jam reikia daugiau nei dabar.

Bet juk jis pats ir yra „triukšmo kėlėjas“. Ne be jo chazimatiškos personos ir nuolatinio buvimo viešumoje, šiandien apie Teslą žino net giliausioje provincijoje bet kur pasaulyje.

Žodžiu, kaip pažiūrėjus, bet atrodo, kad Elon Musk labiau sekasi paleisti savo automobilius į kosmosą nei pagaminti Model 3.

%d bloggers like this: