Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024
Alternatyvus Investavimas

The De Beers Blue deimantas

2022 m. balandžio 27 d. Sotheby’s internetiniame aukcione buvo parduotas The De Beers Blue deimantas už 450 925 000 HKD (~$57 466 283) sumą. Tai itin retas, gamtos stebuklu vadinamas deimantas. Šis yra ir vienas vertingiausių mėlynųjų deimantų, kada nors pasiūlytų aukcione.

The De Beers Blue yra 15,10 karatų smaragdo formos mėlynas briliantas, nušlifuotas iš lygiai prieš metus rasto deimanto. Jis tapo didžiausiu ryškiai mėlynu deimantu, kada nors parduotu aukcione. Nepriekaištingą šlifavimą aukštai įvertino Amerikos gemologijos institutas (GIA). Tokie mėlyni deimantai yra išskirtinai reti – aukcione buvo tik penki daugiau nei 10 karatų sveriantys deimantai, iš kurių nė vienas neviršijo 15 karatų, todėl šio brangakmenio pasirodymas savaime buvo svarbus įvykis.

Šaltinis: Sotheby’s

Tarp rečiausių iš visų spalvotų deimantų, mėlyni deimantai yra nuostabus gamtos atsitiktinumas, jų mėlynumą dažniausiai sukelia reto elemento boro pėdsakų buvimas deimantų kristalinėje gardelėje. Dėl to jie yra labai geidžiami. Paklausa tokiems deimantams vyrauja jau ne vieną tūkstantį metų. Tokiais deimantais inkrustuodavo dar Egipto faraonų pomirtines kaukes.

Poetas Goethe manė, kad mėlyna turi „ypatingą ir beveik neapsakomą poveikį akims“, o tapytojas ekspresionistas Wassily Kandinsky, vienas iš menininkų grupės, žinomos kaip Mėlynasis raitelis, įkūrėjų, rašė: „Kuo gilesnė mėlyna, tuo ji labiau vilioja žmogų į begalybę, sužadindama tyrumo ir supersensualumo ilgesį”. Gamtoje mėlyna neatsiejamai siejama su retu, egzotišku ir didingu: rojaus paukščiais, tropiniais drugeliais, povais.

Spalvotų deimantų galima rasti kasyklose visame pasaulyje, tačiau mėlynų būna labai mažai. Dauguma yra išgaunami Cullinan kasyklos Pietų Afrikoje. Kasykloje buvo rasta daug garsiausių pasaulyje deimantų, įskaitant 530 karatų Didžiąją Afrikos žvaigždę, didžiausią briaunuotą bespalvį deimantą pasaulyje.

***

Jean-Baptiste Tavernier TAVERNIER BLUE deimanto iliustracija.
Šaltinis: Sotheby’s

Natūralus šių brangakmenių išskirtinumas per šimtmečius kurstė žinovų vaizduotę. Ankstyvuosius įrašus galima atsekti nuo XVII amžiaus, kai Jean Baptiste Tavernier pardavė tamsiai mėlyną deimantą Prancūzijos karaliui Liudvikui XIV, kuris iš pradžių buvo vadinamas Tavernier Blue, o vėliau – Prancūzijos mėlynuoju kaip Prancūzijos karūnos brangakmenių dalimi.

The De Beers Blue pripažintas tobulu pagal visus esminius standartus ir pasiekė aukščiausią reitingą Amerikos gemologijos institute. GIA jam suteikė Fancy Vivid Blue – aukščiausią įmanomą spalvų įvertinimą, suteikiamą ne daugiau kaip 1% mėlynų deimantų, pateiktų GIA.

Jis taip pat gali pasigirti išskirtiniu švarumu, nes GIA paskelbė, kad jis yra nepriekaištingas; be to, buvo nustatyta, kad jis turi puikų poliravimą ir yra IIb tipo – retos kategorijos, kuri sudaro mažiau nei 0.5% visų deimantų. Deimantui žavesio suteikia klasikinis pakopinis briaunavimas – stilius, labiausiai siejamas su baltais deimantais – itin geidžiamas retoms spalvoms.

Šaltinis: Sotheby’s

Atsižvelgiant į tai, kad deimantai yra kiečiausia medžiaga žemėje, norint juos briaunoti reikia didelių įgūdžių ir tikslumo. Mėlynųjų deimantų atveju iššūkis yra dar didesnis: dėl jų formavimo kiekvienas mėlynojo deimantų briaunojimo procesas reikalauja ypatingo kruopštumo ir tikslumo. Betkokiai klaidai – nulinė tolerancija.

Labai gražus video pristatymas.

Šaltinis: Sothby's

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.