The Enigma – tai 555.55 karatų juodas briliantas
2022 m. vasario 3-9 dienomis Sotheby’s internetiniame aukcione bus parduodamas The Enigma juodas briliantas. Natūralios spalvos juodas 55 briaunų deimantas, sveria 555.55 karatų. Jo egzistavimas yra meistriškumo, išlikimo, vizijos ir, tikriausiai, nemažos sėkmės žygdarbis.
Guinness Book of World Records šis deimantas užregistruotas kaip didžiausias briaunotas briliantas, GIA jį apibūdina kaip patį didžiausią aprašytą juodos spalvos deimantą. Retai kada tokio dydžio deimantai yra išsaugomi. Dažniausiai jie būna skaldomi ir iš jų gaminami mažesni briliantai.
Prireikė itin aukšto meistriškumo, neįprastos vizijos, kad skurti 55 briaunų ir lygiai 555.55 karatų briliantą, išlaikant sąryšį su Artimųjų Rytų kultūrose būdingomis simbolinėmis reikšmėmis, kur skaičius penki turi ypatingą prasmę.
Specialistai teigia, kad tokio deimanto šlifavimas yra „beveik neįmanomas”. Juodumą deimantui suteikia masė smulkių smailių dalelių, kurios yra tarsi deimantas deimanto viduje. Tai suteikia didesnį nei įprastai kietumą. Šlifavimui reikėjo pasidaryti specialią įrangą, o šlifuotojui reikėjo stiprių nervų.
Dėl savo struktūros juodi deimantai yra pripažinti kiečiausia žmonijai žinoma medžiaga. Todėl jo šlifavimas yra labai sunkus darbas. O nušlifuoti The Enigma prireikė kelių metų sunkaus kasdieninio šlifavimo.
Briliantas yra ne tik techninis žygdarbis, bet ir meno kūrinys. Jis tikrai rezonuoja, tikrai kalba. Tai kūrinys, pasirodantis vieną kartą gyvenime. Tai kažkas tarp kūrybos planavimo ir lemtingo atsitiktinumo.
Reikia padėkoti deimanto savininkui, kuris nusprendė į deimanto formą (55 briaunos) ir svorį įkomponuoti arabų skaičiaus „penki” prasmę. Briliantas atkartoja rankos formos Hamsa amuletą (taip pat žinomą kaip Fatimos ranka), dėvimą ir nešiojamą Vidurio Rytuose kaip stiprybės, sėkmės ir apsaugos nuo blogio ženklą.
Taigi dizainas nepanašus į bet kurį tradicinį deimantinį pjūvį, kuris paprastai turi 57 arba 58 briaunas. Vietoj to – rankos abstrakcija, siaurėjančiu siluetu tarsi nuo delno iki pirštų. Tai nepaprastas ir drąsus sprendimas, kai žinoma, kad taip sunku tiksliai nuspėti, kaip keisis didelio deimanto vidinė struktūra.
Galima teigti, kad gal net pati Fatimos ranka prie to prisidėjo. Nes šlifuojant deimantą, atsitiktinumų pasitaiko labai dažnai. Praktiškai, neįmanoma tiksliai suplanuoti būsimos brilianto formos, ypač didelio, nes ne visi šlifavimo procesai yra pilnai kontroliuojami. Tai stebuklas!
The Enigma – iš kosmoso
Mistikos prideda ir rinkoje gyvuojantis mitas, kad tokie deimantai nesusidarė Žemėje, Kimberlito magmoje 250 km gylyje, o atkeliavo iš tolimojo kosmoso. Šių galima rasti tik Brazilijoje ir Centrinėje Afrikos Respublikoje ir, kaip manoma, atsirado dėl meteorinių smūgių arba dėl supernovų sprogimų, kurie suformavo deimantus turinčius asteroidus, ir šie susidūrė su Žeme.
Teoriją patvirtina cheminės medžiagos ir elementai, randami deimantuose. Tokios medžiagos, ypač osbornitas, labai paplitusios kosmose, meteorituose. Be to, tokie deimantai randami beveik Žemės paviršiuje, o ne giliai, kaip įprasti.
Ilgą laiką juodi deimantai nebuvo vertinami. Dažniausiai jie buvo naudojami pramonėje dėl savo kietumo. Tačiau visai neseniai jie buvo „atrasti” iš naujo. Įmantri spalva, paslaptingumas, tamsus ir avangardinis poliravimas padidino briliantų populiarumą ir paklausą.
Daugiau informacijos apie patį aukcioną ieškokite čia.
Pasibaigus aukcionui, deimantas buvo parduotas už 3 160 000 GBP (4 280 000 USD) sumą. Kaip pradžioje buvo skelbta, deimantą internetiniame aukcione nusipirko anoniminis investuotojas. Tačiau jis pats neilgai slėpėsi ir netrukus pasirodė eteryje.
Deimantą nusipirko kriptobendrovės HEX įkūrėjas Richard Heart. Jis už deimantą sumokėjo kriptovaliuta, o patį deimantą pervadins į Hex.com diamond.
I won the world’s largest cut diamond for our #HEXican cultural heritage! It’ll be called the https://t.co/mLZsmWqXG0 diamond, it weighs 555.55 carats and has 55 facets. Congratulations to all you #HEXicans with #5555 club https://t.co/mLZsmWqXG0 tattoos. Let’s all win together! pic.twitter.com/37mfTGbzMe
— Richard Heart ETH FORK PulseChain.com,PulseX.com!❁ (@RichardHeartWin) February 9, 2022