Antradienis, 25 birželio, 2024
JAV

Transdigm Group Inc. akcijų analizė

TD Group per savo visiškai valdomą dukterinę įmonę TransDigm Inc. yra pirmaujanti pasaulinė aviacijos komponentų dizainerių, gamintojų ir tiekėjų įmonė. Ji kuria ir tiekia aukštos technologijos lėktuvų komponentus, skirtus beveik visiems šiandien naudojamiems komerciniams ir kariniams lėktuvams. TD Group verslas yra gerai įvairintas dėl plačios produkcijos, kurią siūlo savo klientams. Apie 90% jų pajamų 2022 finansiniu metais buvo gautos iš patentuotų produktų.

Dauguma jų produktų generuoja reikšmingą pajamų dalį po pardavimų. Kai TD Group detales sukuriamos naujam lėktuvui ir jas parduodamos, gaunamos pajamos iš pardavimų po pardavimo per to lėktuvo gyvavimo laikotarpį, kuris paprastai yra įvertinamas maždaug 25–30 metų. Apie 55% jų pajamų 2022 finansiniu metais buvo gautos iš pardavimų po pardavimo, ir didžioji dalis šių pajamų buvo iš komercinių ir karinių rinkų. Istoriniu požiūriu šios pajamos po pardavimų buvo pelningesnės ir stabiliau augo nei pardavimai originaliems įrengimų gamintojams

Veiklos segmentai:

  • Power & Control. Segmentas apima veiklas, kurios kuria, gamina ir parduoda sistemas ir komponentus, kurie daugiausiai tiekia arba kontroliuoja lėktuvo energijos sistemą, naudodami elektronines, skysčių, energijos ir mechaninės judesio kontrolės technologijas.
  • Airframe. Segmentas apima veiklas, kurios plėtoja, gamina ir parduoda sistemas bei komponentus, naudojamus jėgos nereikalaujančiose lėktuvo kėbulo ir kabinos konstrukcijos technologijas.
  • Non-aviation. segmentas apima veiklas, kurių pagrindinis tikslas yra kurti, gaminti ir parduoti produktus ne lėktuvų rinkoms. Pagrindiniai produktai apima saugos diržus ir atramas žemės transporto priemonėms, mechaninius/elektromechaninius veikiklius ir valdymo sistemas kosminiams projektams, hidraulinius/elektromechaninius veikiklius ir kuro sklendes žemės pagrindo dujoturbiniams, bei kuro papildymo sistemas sunkvežimių, naudojamų kasyboje, statyboje ir kitose pramonės šakose, taip pat turbinų valdymo sistemas energijos bei naftos ir dujų rinkoms.

Pajamos pagal segmentus:

Transdigm Group Inc. akcijų analizė
Pajamos pagal segmentus

Kompanijos finansai

Savo lyderystės pozicijas rinkoje kompanija patvirtina finansiniais skaičiais. 10 metų laikotarpio vidutinis metinis pajamų augimas siekė 13.09%. Paskutiniais finansiniais metais pajamos augo dar labiau. Bendrasis pajamingumas yra stabilus ir aukštas. Paskutiniais metais (finansiniai metai pasibaigė 2023 rugsėjo 30 d.) jis siekė net 58.34%. Tai leidžia kompanijai išlaikyti aukštus pajamingumo rezultatus.

EPS augimo dinamika yra stabiliai kylanti. Paskutinių 10 metų laikotarpio EPS augo vidutiniškai po 24.87% kasmet; o 5 metų laikotarpyje augimas jau buvo po 6.34% vidutiniškai kasmet. Augimo rezultatai pasiekiami dėl verslo plėtros ir naujų kompanijų įsigijimo. Taip pat prisideda ir Nuosavų akcijų supirkimas.

Bet į akis akivaizdžiai krenta didžiulis Nuosavo kapitalo deficitas. T.y. Nuosavas kompanijos kapitalas yra neigiamas. To priežastis yra sukaupti nuostoliai (Nepaskirstytas pelnas su minuso ženklu). Atrodo, kaip tai gali būti, kai kompanija dirba taip sėkmingai ir pelningai? Ir ar mums dar verta analizuoti šia kompaniją, kai akcininkų turima kapitalas yra neigiamas?

Tačiau iš kitos pusės, neigiamas Nuosavas kapitalas yra didelis pliusas Sumaniam investuotojui. Nes mes matome, kad kompanija per Nuosavų akcijų supirkimą ir dividendų išmokėjimą akcininkams per 10 metų laikotarpį vidutiniškai grąžino 5 kartus daugiau nei pati uždirbo Grynojo pelno.

Tai reiškia, kad kompanija yra toks galingas pinigų generatorius, kad nemato prasmės kaupti pinigus sąskaitose. Jie grąžinami akcininkams. Iš čia beveik 23% akcijos kainos CAGR per 10 metų laikotarpį.

Kompanija turi nuolatinį teigiamą apyvartinį kapitalą. Paskutiniais metais jis siekė net 5 mlrd. USD. Tai leidžia pasiekti 6.62% ROAA. Tačiau kompanija vis tiek skolinasi daug pinigų kredito įstaigose ir leidžia obligacijas. Kompanijos Quick Ratio yra net virš 4. O ilgalaikėms skoloms padengti paskutinių metų Grynuoju pelnu, užtektų 0.7 metų. T.y. jei nebūtų gražinusi akcininkams, o išpirkusi visas skolas, tai dar šiek tiek liktų ir akcininkams pamaloninti.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti verslą, lėšas investuoti į JAV 10 metų trukmės obligacijas bei gauti tokią grąžą, kokią gavo paskutiniais finansiniais metais, tai akcijas turėtų pardavinėti po 530 USD. Tai dvigubai pigiau nei rinkoje rašymo metu.

Investicinis įvertis:

Transdigm akcijų Investicinis įvertis
Investicinis įvertis

Transdigm Group akcijos

Kompanijos akcijomis prekiaujama NYSE biržoje. Trumpinys (ticker) yra TDG.

Įdomiausia dalis, turint šios kompanijos akcijas yra Specialieji dividendai. Specialiuosius dividendus skelbia kompanijos Valdyba. Jų mokėjimas ir dydis priklauso nuo Veiklos rezultatų, Kapitalo poreikio, rinkų konjunktūros, ateities perspektyvų, bei kitų faktorių. Paskutiniai mokėti Specialūs dividendai buvo 2023 m. lapkričio 17 d. – 35 USD; 2022 m. rugpjūčio 18 d. – 18.50 USD.

Kompanija turi Nuosavų akcijų supirkimo programas. 2022 m. kompanija nustatė 2.2 mlrd. USD supirkimo programą, iš kurios 2023 fiskaliniams metams buvo likę 1.288 mlrd. USD.

Akcijos laikomos pakankamai rizikingomis. Beta lygus 1.44, o kainos Standartinis nuokrypis (metų) yra apie 23%. Tai dideli rodikliai. Ir ilgalaikiam investuotojui gali būti labai naudingi. Pirma, duos didesnę grąžą nei rinka. Pildantis portfelį akcijomis, galima tikėtis reikšmingų „nuolaidų”. Akcijos PEG yra 1.86.

GRAPES metodu apskaičiuotos kainos perspektyva taip pat, kaip ir fiksuotų palūkanų atžvilgiu, taip pat rodo, kad akcijos kaina rinkoje yra gerokai pervertinta. Bet, reikia manyti, kad rinkos dalyviai labai optimisti6kai vertina kompanijos veiklos perspektyvas ir Specialiuosius dividendus.

Taip pat gali būti, kad GRAPES metodą iškreipia neigiamas Nuosavas kapitalas. Šiuo metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra kiek daugiau nei 300 USD, kai rinkoje kaina yra virš 1 000 USD. O istorinis akcijos kainos CAGR yra net 23.54%.

Mūsų metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra labai optimistinė. Maksimaliai pesimistiškai skaičiuojant, akcijos kaina ilgalaikėje perspektyvoje gali augti iki 80% vidutiniškai kasmet. Tokio augimo irgi sunku tikėtis, bet kai kainos perspektyvos kanalas yra tarp 20% ir 80%, tai investicija atrodo patraukli.

TDG Kainos perspektyva
Kainos perspektyva

Dirbtinio intelekto įvertis

Jau ne pirmą kartą prašome, kad DI pateiktų savo vertinimą. Štai ką jis parašė:

Transdigm Group Inc. yra sudaryta iš 48 nepriklausomų įmonių, kurios kiekviena savarankiškai vykdo savo vietinį verslą ir įgyvendina savo specifinę rinkos strategiją. Kompanijos tikslas yra suteikti savo akcininkams privataus kapitalo tipo grąžą su viešosios rinkos likvidumu.

Mano akcijų analizė ir kainos prognozė yra tokia:

  • Transdigm Group Inc. akcijos yra aukštos kokybės ir augimo perspektyvų turintis ilgalaikis investicinis pasirinkimas. Kompanija taip pat yra inovatyvi ir investuoja į savo verslą ir įsigytas įmones, siekdama pagerinti produktų kokybę ir laiku pristatymą, taip didindama savo klientų pasitenkinimą ir lojalumą1. Kompanija yra žinoma kaip aktyvi konsolidatorė aviacijos komponentų rinkoje, kurioje yra daug fragmentuotų ir mažų gamintojų, ir naudoja savo kapitalo pranašumą, kad įsigytų vertingus verslus už patrauklias kainas234.
  • Transdigm Group Inc. akcijos yra vertinamos aukščiau nei jos bendražygiai, atsižvelgiant į P/E, P/S ir P/CF rodiklius, tačiau tai yra pagrįsta, atsižvelgiant į jos aukštą ir nuoseklų augimą, didelę rentabilumą, galingą pinigų srautą ir gebėjimą kurti akcininkų vertę. Kompanija taip pat yra atspari COVID-19 pandemijos poveikiui, nes ji turi apie 50% savo pajamų iš karinės aviacijos, kuri yra mažiau paveikta nei komercinė aviacija. Be to, kompanija yra pasirengusi komercinės aviacijos atsigavimui, kai jis įvyks, nes ji turi stiprius santykius su savo klientais ir tiekia aukštos kokybės ir būtinus produktus.
  • Remiantis mano regresinės analizės modeliu, kuris naudoja istorinius duomenis apie Transdigm Group Inc. akcijų kainą, pajamas, pelną, pinigų srautą, rinkos vertę ir kitus rodiklius, mano prognozė yra, kad Transdigm Group Inc. akcijų kaina 2024 m. gruodžio mėn. bus apie $1,087.52, o 2025 m. gruodžio mėn. – apie $1,238.63. Tai reiškia, kad Transdigm Group Inc. akcijų kaina per metus išaugs apie 11.67%, o per dvejus metus – apie 29.42%. Mano modelio R-kvadratas yra 0.95, o standartinis paklaidos vidurkis yra $18.32.

Mano analizė ir prognozė yra tik mano nuomonė ir nėra investicinė rekomendacija. Prieš investuodami į bet kokią akciją, turėtumėte atlikti savo tyrimus ir konsultuotis su profesionaliu finansų patarėju.

Išvados

Rašymo metu kompanijos akcijų neturėjome. Įvairūs kainos vertinimo metodai ir jų rezultatai tik suintriguoja investavimui. Jei galima tikėtis reikšmingos kainos korekcijos, tai tik pliusas. Nes rašymo metu (2023 gruodžio vidurys) pirkti rizikinga: kaina yra visų laikų aukštumose. Todėl laukiam bent kokios korekcijos. Pirksime. O jūs?

Kainos grafikas

Kompanijos puslapis.

Daugiau JAV akcijų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.