Sekmadienis, 19 gegužės, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

TRON – dar vienas altcoin’as su nuosavu blockchain tinklu

Altcoin’as TRON (TRX) 2018 m. gegužės 31 d. paleido nuosavo blockchain tinko beta versiją. Ir dabar skelbiasi esanti didžiausia pasaulyje blockchain sistema. Tačiau monetos kapitalizacija, remiantis CoinMarketCap.com, (rašymo metu buvo) apie $1.5 mlrd. ir rašymo metu užėmė 10 vietą. Nors pats TRON tinklapis skelbia, kad kapitalizacija yra $2.3 mlrd.

Pilnai Ethereum tinklą (ERC20 protokolą) altcoin’as paliko birželio 21-25 dienomis ir perėjo į Mainnet TRX.

Tokiu būdu TRON tampa konkurentu Ethereum tinklui, nes tai yra vieša blockchain platforma, palaikanti decentralizuotą taikomąją programą (dApp) ir naudoja Proof-of-Stake (PoS) konsensuso algoritmą. Kūrėjai tvirtina, kad jų tinklas net 400 kartų greitesnis už Ethereum tinklą.

Be abejo, visas procesas neapsėjo be kritikos iš šalies. Visų pirma iš Ethereum ‘tėvo’ Vitaliko Buterino.

TRON - dar vienas altcoin'as su nuosavu blockchain tinklu
Justin Sun.
Šaltinis: Tron.network

TRON siekia sukurti infrastruktūrą „tikrai decentralizuotam internetui”, galinčiam palaikyti jų kuriamas decentralizuotas programėles.

Tron Funding įkūrėjas ir CEO yra Justin Sun (Sun Yuchen). Anksčiau jis buvo Ripple atstovas Kinijoje „Greater China of Ripple. Baigė universitetus JAV ir Kinijoje.

Komanda

Visa TRON apie 100 žmonių komanda labai įvairialypė. Ji pasiskirsčiusi Pekine, Seule, Sanfranciske, Tokijuje ir kituose regionuose.

Tai blockchain entuziastai, anksčiau dirbę tokiose kompanijose, kaip Alibaba, Tencent, Baidu.

Tinklas

TRON yra ambicingas projektas, skirtas tikrai decentralizuoto interneto infrastruktūrai kurti. Tron Protocol yra viena iš didžiausių blockchain pagrįsta operacinių sistemų, siūlo didelį prieinamumą ir aukšto našumo palaikymą.

Tinklas idealiai tinka kurti decentralizuotas pramogines programas, naudojančias per dešimt tūkstančių operacijų per sekundę, nedidelis vėlavimas, masinis duomenų perdavimas.

Tron yra decentralizuota blockchain platforma, kuria siekiama sukurti pasaulinę skaitmeninio turinio pramogų sistemą.

Nemokamos funkcijos ir paskatų sistema leidžia kūrėjams sukurti naudingų programų dalintis patirtimi, kurti DAPP sau ar savo bendruomenėms, organizuotis decentralizuotą crowdfunding’ą su smart contract’ais, palengvina ICO leidimą.

Tron DAPP projektai jau apima „Peiwo”, „Obike”, „Uplive”, game.com, „Kitty live” ir „Mico”. Tinklas apjungia virš 100 mln. vartotojų iš 100 šalių ir regionų.

Tron Coin kriptorinkoje  yra vienas vėlesnių projektų, bet tuo pačiu ir vienas populiaresnių. Tai pavyko dėl to, kad jis skiriasi nuo kitų tipinių projektų.

Projektas skirtas gigantiškam turinio ir pramogų sektoriui. Turiniu siekiama dalintis blockchain ir P2P technologijomis, o tai jau išeina už kitų kirptožetonų naudojimo rėmų:

  1. Nelieka tarpininko tarp kūrėjo ir vartotojo.
  2. Skaitmeninio turinio kūrėjai pajamas gaus tiesiai iš turinio vartotojų ir klientų.
  3. Taip pat vartotojų srautas (traffic) nepriklausys nuo tokių tinklapių, kaip Facebook. Vartotojai kūrėjus suras tiesiogiai be Like’ų ir hitų.
TRON - dar vienas altcoin'as su nuosavu blockchain tinklu
Šaltinis: Tron.network

Moneta

Kadangi šis tinklas kuriamas kaip WEB 3.0, tai kiekvienas monetų turėtojas tampa turinio, kurį sukūrė tame tinkle savininku ir naudos gavėju.

Taip linkstama sugrįžti prie interneto ištakų, kada jis dar buvo centralizuotas ir turėjo tokią idėją. Šiandien internetas nėra visiškai toks, nes duomenys apie interneto naudotojus koncentruojasi kelių JAV kompanijų rankose, kas padaro juos pajamų už reklamą skirstytojais.

Tron technologija keičia paradigmą ir monetų turėtojai pilnai kontroliuoja duomenis apie save, leidžia tai monetizuoti, plius gauti pajamas iš savo turinio.

Programuotojams ir vystytojams tinklas patrauklus tuo, kad jame galima kurti bet kokia programine kalba.

Kaip ir daugelis kriptovaliutų ir žetonų, čia sandoriai vyksta viešajame registre (public ledger). Ir jame visi sandoriai gali būti atsekti iki pirmojo. Visai taip pat, kaip ir bitcoin tinkle, tik TRON įdėjo daugiau saugumo. Toks modelis TRON tinkle vadinamas UTXO.

UTXO yra sandorio išeiga su taisyklių rinkiniu ir siunčiama suma, atskleidžiama adresatui. Toks modelis ar protokolas leidžia labiau kontroliuoti savo duomenis socialiniuose tinkluose. Ar tikrai TRON saugus? Jo saugumą pripažino kompanijos Google, Qualcomm, Huawei. Laikydami TRON internetinėje piniginėje, turite nepamiršti rakto, nes decentralizuotoje sistemoje tokie duomenys nelaikomi. Ir jei prarasite raktą, prarasite ir monetas.

Bet nėra absoliučių apsaugų ir visų pirma rakto apsauga privalote pasirūpinti patys. Monetos išplatintos ICO metu 2017 m. rugsėjo 2 d. Apie 40 mlrd. (~40%) išplatinta per ICO ir surinkta apie $70 mln. Likusi dalis liko komandoje tolimesniam platinimui ir veiklai vystyti panaudoti.

Projekto monetos nėra kasamos. Jos uždirbamos kuriant turinį arba platinant populiariausių kūrėjų („žvaigždžių”) turinį.

 

Ar verta investuoti į Tron?

Natūraliai kyla klausimas, koks rinkos, į kurią taikosi TRON potencialas šiandien. Kaip žinome, rinka yra skaitmeninio turinio kūrimas, kuriame žaidžia daug žaidėjų, o stambiausi dalyviai yra YouTubeiTunes, Netflix. Tai masinė industrija ir skaičiuojama, kad joje sukasi dideli pinigai. 2022 metams prognozuojamas rinkos dydis yra $30 mlrd., o vien pramogų verslas sieks $2 trln. dydį.

Dideli pokyčiai internete atsirado su Web 2.0 kai atsirado mokėjimai, reklamos ir jau buvo galima kaupti vartotojų duomenis. Bet jis buvo per silpnas masinei industrijai. Web 3.0 padarė visa tai galima. Tačiau turinys, vartotojų duomenys, reklama atsidūrė vienose rankose. Rinka tapo centralizuota ir didžiausi serveriai yra Google bei Facebook.

Blockchain technologija visa tai decentralizuoja ir panaikina tarpininkus. Turinio kūrėjai dabar gali užsidirbti tiesiogiai. Tai įdomus projektas su rimtais iššūkiais. Kiek bus TRON pripažintas visuotinai, dar didelis klausimas. Tačiau neabejojama, kad projektas pajėgus įveikti visus iššūkius, bet konkurencija šioje sferoje tik augs ir augs

TRON kainos grafikas

Pirkti TRX, panaudojant kodą: HE1nob0M

Šaltinis: Tron Network