Trys dažniausiai pasitaikantys mitai apie investavimą į meną

Šiais laikais meno kūrinių kolekcionavimas sparčiai tampa pripažintu būdu investuoti ir taupyti. Investavimas į meną gali duoti didesnę grąžą už indėlius banke, kuriais dauguma iš mūsų pasitiki.

Bet kai eina kalba apie investavimą ir kapitalo valdymą, labai retai pagalvojam apie dalies kapitalo nukreipimą į meno kūrinius. Tam trukdo keli labiausiai paplitę mitai apie investavimą apie meną.

Pirmas mitas. Menas neįvertinamas taip greitai kaip tradicinės investicijos.

Tiesa.  Tai neteisingas manymas. Andy Warhol kūrinys 2005 m. kainavo 1000 dolerių. Šiandien jo kaina apie 3350 dolerių. Tiksliau pasakius, meno rinka stabiliai rodo aukštesnę grąža negu tradicinės investicijos. Du New York University profesoriai Michael Moses ir Jiangping Mei sukūrė meno indeksą Mei Moses Indexą, kuris rodo impresionistų, modernistų ir amerikiečių iki 1950 m. sukurtų bei senųjų meistrų darbų kainų pokyčius rinkoje. 2005 m.- 2007 m. pabaigoje indekso pokytis sudarė 20%, o S&P kilo tik 5%.

Antras mitas. Investicijos į meną yra bloga priemonė ekonomikos recesijos metu.

Tiesa. Meno kolekcionavimas žinomas kaip apsaugos nuo recesijos priemonė. Todėl kad meno kūrinių vertė nepriklauso nuo kurios nors šalies akcijų rinkos, valiutos, jų vertė gali kilti labai ilgą laiką nepriklausomai nuo ekonomikos būklės. Nekilnojamojo turto rinka sužlugusi dabar, o meno kūrinių kainos toliau auga. Marc Chagall, Pablo Picasso, Andy Warhol – menininkai, už kurių darbus mokamos vis didesnės sumos. Kainos tokių meistrų nekrenta. Priežastis paprasta. Šie menininkai jau nebegyvi, jų darbų yra ribotas kiekis, o norinčių įsigyti nemažėja.

Trečias mitas. Reprodukcijos yra nevertingos.

Tiesa. Reprodukcijas mes suprantame kaip masinį gaminį, kurių pilna visur, ir kurie beveik nieko nekainuoja. Tačiau yra reprodukcijų, kurios padarytos dar menininkui esant gyvam, jų padaryta ribotas kiekis ir tos reprodukcijos būna su autoriaus parašu. Tokios kolekcinės reprodukcijos išleidžiamos tik autoriui sutikus, o spausdinimo matricos po tiražo išleidimo yra sunaikinamos. Dėl to tokios reprodukcijos taip pat turi savo aukštą vertę.

Mitai atsiranda dėl nežinojimo. Pradėkite domėtis ir greitai suprasite, kad dalis Jūsų kapitalo, nukreipto į meno kūrinius gali reikšmingai pagerinti Jūsų investicinį portfelį.

Facebook Komentarai
%d bloggers like this: