USDCNY

USDCNY

Kinijos Liaudies Bankas pranešė, kad iki gegužės mėn. pabaigos pasirašė abipusius valiutų svopo ir valiutų administravimo susitarimus su 32 šalimis ir regionais bendrai $506 mlrd. sumai.

15-oje šalių ir regionų sukurti kliringo namai. Kinijos juanis plačiau naudojamas tarptautiniams atsiskaitymams ir investicijoms. SWIFT duomenis, juanis 2014 m. tapo antra valiuta po USD finansuojanti tarptautinę prekybą. Valiutų rinkoje juanis užima šeštą vietą. Tap valiuta artėja prie rezervinės valiutos statuso.

TVF, kaip ir tikėtasi, patenkino Kinijos prašymą įtraukti juanį į taip vadinamų rezervinių valiutų krepšelį (SDR). Sprendimas įsigalios tik po metų – 2016 m. spalio 1 d.

Kinija ir taip sudaro reikšmingą dalį pasaulinėje ekonomikoje, todėl ir valiutos įtraukimas yra, žinoma, svarbus, bet labiau logiškas ir natūralus žingsnis.

Juanio svoris krepšelyje sudarys 10,92% (tarptautiniuose atsiskaitymuose valiuta atsiskaitymai  juaniais sudaro mažesnę dalį).

Kitoms valiutoms krepšelyje teko pasispausti. Labiausiai, nuo 37,4% iki 30,93% sumažėjo euro dalis.

JK svaras sterlingų pasispaudė nuo 11,3% iki 8,33%; Japonijos jiena – nuo 9,4% iki 8,09%.

Moody’s agentūra mano, kad TVF sprendimas padidins juanio paklausą.


JAV makroduomenys


Kinijos makroduomenys


Techninė analizė

Kalendorius


[newsplugin_feed id=’1476861053585′ title=’Žiniasklaidoje’ keywords=”remnibi” count=’15’ show_date=’true’ show_source=’true’ show_abstract=’true’ link_open_mode=’_blank’]

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: