Pirmadienis, 20 gegužės, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip uždirbti iš akcijų? Penkiolikta dalis

Penkiolikta dalis. Praeitame straipsnyje rašėme, su kokiais sunkumais gali susidurti investuotojas, skaitydamas kainų grafikus. Šiandien paminėsime dar tris teorijas, kurios yra gražios savo forma, bet niekinės savo turiniu.

Susižavėję jomis, mes matome tai ką norime matyti, o ne tai ką tikrai rodo kainų grafikas. Šios teorijos su technine analize neturi nieko bendro.

Efektyvios rinkos teorija (Efficient Market Theory).

Teorija apie tai, kaip „rinka žino viską“. Tai nuomonė apie tai, kad rinkos niekam negalima apžaisti, nes kiekviena kaina atspindi visą esamą informaciją.

Kaip uždirbti iš akcijų? Penkiolikta dalis
Internetuose rastas paveiksliukas iliustruoja „efektyvumą’. Taškais parodyti visi įmanomi portfeliai, priklausomai nuo rizikos ir t.t. Atseit, virš šitos ‘efektyvumo’ kreivės negali būti joks portfelis.

Graži ir populiari teorija, tik klaidinanti savo pavadinimu.  Bet kokia laisva rinka yra efektyvi. Priklauso tik nuo to, kaip Jūs sugebat tą efektyvumą panaudoti.

Šios teorijos problema ir trūkumas yra tai, kad žinojimas tapatinamas su veiksmu. Rinka gali žinoti viską, bet net ir rimčiausi ir profesionaliausi prekeiviai pasiduoda emocijoms ir daro iracionalius sprendimus.

Bet išmintingas analitikas grafikuose sugeba pamatyti tokius iracionalius veiksmus ir panaudoti juos savo naudai.

Atsitiktinių kainų teorija (Random Walk Theory).

Kaip uždirbti iš akcijų? Penkiolikta dalis
Čia kažkas mato atsitiktinius akcijos kainos svyravimus.

Teorija teigia, kad kainos biržoje visiškai atsitiktinis dalykas. Ypač tada, kai kainai vadovauti pradeda minia.

Čia atsitiktinumo momentas yra didžiausias. Bet jei kainos grafike rasite modelius, kurie parodo tokius masių auginamus atsitiktinumus, Jūs sugebėsite rinkoje uždirbti daug.

Ši teorija neigia, kad praeities prisiminimas gali įtakoti kainą dabar. O būtent pasipriešinimas-lubos ir palaikymas-grindys susidaro tik dėl rinkos žaidėjų atminties.

Gamtos dėsnių teorija (Nature‘s Law Theory).

Kaip uždirbti iš akcijų? Penkiolikta dalis
Šita teorija yra bent jau graži!..

Teorijos sekėjai teigia, kad kaina nulemt gamtos ir aukštesnių jėgų. Tai įsitikinimas, kad kainą gali nulemti planetų ir žvaigždžių padėtys danguje.

Tai labiau astrologija nei mokslas ar menas užsidirbti biržoje skaitant kainų grafikus.

W.Gannas ir R.Elliotas žinomiausi šios srities korifėjai. Jie mano, kad kainos rinkoje paklūsta gamtos ir mistiniams dėsniams, kurių pagalba galima nuspėti kainas toli į priekį.

Rinkų ir techninės analizės mistifikavimas yra nuostabus prekės ženklas diletantams privilioti. Su šiuo prekės ženklu dideliais tiražais leidžiamos knygos, prekybos programos, informaciniai biuleteniai. Patikrinkit savo knygų lentynas, elektroninio pašto dėžutes.

Visur rasite šį prekės ženklą. Nebūtinai akivaizdų, bet tikrai ten esantį. Nuspręskite, ko tikrai norite iš biržos. Ar Jūs norite uždirbti kapitalą, ar Jūs norite būti orakulu, spėliojančiu dėl kainos? Paskui gaištate laiką, tikrindami savo teisumą (dažniausiai neteisumą) ir niekada neuždirbate.

Norėdami tapti gerais investuotojais turite išmokti skaičiuoti (mes Jums padėsime), pasikliauti savo nuojauta, atsiriboti nuo emocijų. Jas palikite savaitgaliui.