Pirmadienis, 26 vasario, 2024
Mokomieji Straipsniai

Vaidotas paskyrė pasimatymą kasininkei. Praktiniai ciklų pritaikymai V

Kaip Vaidotas paskyrė pasimatymą. Dabar apie vartotojus ir verslus iš praktinės pusės. Prirašiau teorijos, pasakysiu kur pasižiūrėt duomenis, kas vyksta ir ką manau. Pradėsiu nuo Amerikos, kitas bus apie Europą.

Verslų sentimentas:

Perdūnų apklausas (PMI) Amerikoje vykdo „Institute for Supply Management“ (ISM) ir „Markit Economics“. ISM apklausos Amerikos atveju yra kur kas išsamesnės, gaunam ne tik indeksus ir komponentus, gaunam ir vadybininkų iš įvairių industrijų komentarus.

Įslaptinti tik įmonių pavadinimai, ūkio sektoriai atskleisti. Dar gaunam pilną „list‘ą“ sektorių, kurie reportina augimą ir kurios reportina lėtėjimą. Ir kas smagiausia, listas yra in particular order: pirma – auga labiausiai, paskutinė – mažiausiai ir t.t. Cool.

Pasižiūrėt galima čia:

Istorinius duomenis paprasčiausia nemokamai pasižiūrėti www.investing.com ten yra viskas, ko reikia. Tereikia mokėti naudotis paieška.
Galima duomenis palygint su Markit‘u. Daug info neduos, bet indeksus rasit. Naujausi duomenys – https://www.markiteconomics.com/Public/Release/PressReleases – istoriniai investing‘e.

Dabar apie tai kas vyksta

Gamybos įmonių sentimentas piką pasiekė praeitų metų rugsėjį, paskutinius penkis mėnesius krenta sparčiai ir stabiliai. Komentaruose temos labai aiškios: tarifai, valiutų karai, D.Trumpas ir dėl visų šių priežasčių augantys kaštai, problemos rasti darbuotojų dėl imigracijos politikos ir t.t.

Paslaugų sektorius, nors ir šiek tiek mažiau pesimistiškas (buvo), piką pasiekė spalį ir varo žemyn. Komentarai panašūs, problemos tos pačios. Prikėliau foto, bus ką paskaityt. Laukiam kol vartotojai apsitries, bet amerikonai vėluos, nes, nu kreditines korteles gi turi.

Vartotojai

Pagrindinę vartotojų apklausą Amerikoje vykdo Michigano Universitetas. Duomenis pateikia kiekvieną mėnesį (realiai tai mėnesio viduryje dar būna preliminarūs duomenys, bet px).

Pasižiūrėt galima čia: http://www.sca.isr.umich.edu/
Pikas buvo neseniai, kol kas red flag‘o čia nėra, bet visi rodikliai, apie kuriuos kalbu, seka viens kitą, laukiam.

Kol kas verslai pasako daugiau. Indeksas praktikoje veikia kaip ir turi veikt: lėtėja daugiau nei pusę metų, to pasekoje sulaukėme blogų Amerikos BVP duomenų.

O įdomiais laikais galima uždirbt daugiau nei kai viskas ramu ir kyla, bet tam reik šį bei tą žinot.

Investuoti į vertybinius popierius paprastuoju būdu dabar gali tik visiškas durnius. Kompanijų ketvirtinės veiklos ataskaitos šį ketvirtį nebuvo geros. Ketvirtą ketvirtį iš eilės matau recesiją.

Kinija spaudžia gazo pedalą, darbo rinka užgrūsta, prekybos karai, Iranas, griūnanti Europa yra tik keli veiksniai iš daugelio. Įdomūs laikai laukia. O įdomiais laikais galima uždirbt daugiau nei kai viskas ramu ir kyla, bet tam reik šį bei tą žinot.

Pats žiūriu į defensive verslų pirkimą/cikliškų verslų short pardavimą (Europą tai visą parduot, nx tų reik), obligacijas ir valiutas. Auksą kartais pakliudau, bet trumpam, nes labiau useless blizgančio šūdo sunku būtų rast.

Kada nors pašnekėsiu apie opcionus, bet ten pzdc, reiks daug išgert. Apie viską iš eilės, nereik mėtytis, bus info.

Skaitykit, stebėkit rodiklius ir rinkas, ir viskas bus aiškiau. Kaip ir ką galima su pinigais padaryt, šnekėsim dar negreit, o ir patarimų dalint nei galiu, nei ruošiuosi.

Pridedu verslų komentarų, works like a charm.

Toliau seks Europa, gal bus trumpesnis.

Peace

Straipsnio Autorius Vaidotas Segenis. Neredaguotą postą galite perskaityti čia.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.