Antradienis, 28 lapkričio, 2023
Straipsniai

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Biržos sesija buvo įspūdinga. Vakarykštė sesija mums parodė (dar kartą ir eilinį sykį), kad akcijų kainos gali ne tik be perstojo kilti, bet ir staigiai kristi. Buvome jau primiršę, ar ne?

Bet ar verta sunerimti? Keistas klausimas, kalbant apie investavimą. Ne kartą šiame tinklapyje buvo pastebėta, kad jei Jūs nerimaujate dėl kapitalo kainų svyravimų, tai, greičiausiai, pasirinkote ne tuos investicinius instrumentus. Nesiplečiant į investavimo strategijas ir planus, kuriuos jau seniai turėjote būti pasidarę, pasižiūrime, kas vyksta DABAR.

Dow Jones Transportation Average

Jau pastebėjote, kad mes visada stebime ekonomikos „kraujospūdį”. Šiuo atveju – transportas. Jei su pinigais rinkose kol kas viskas gerai – daug ir pigiai, transporto sektorius tampa geru ekonomikos varomosios jėgos indikatoriumi.

Tam užtenka žvilgtelėti į Dow Jones Transportation Average indeksą – JAV transporto kompanijų akcijų kainų indeksą – ir pamatyti, kaip visa rinka vertina JAV transporto perspektyvas.

Jau nuo metų pradžios kalbame apie lietai kylantį, o paskui ir bekrentantį indeksą. Vakar jis nukrito dar -1.87% ir pramušė Fibonačių 0.386 palaikymą.

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti
Dow Jones Transportation Average

Priežasčių kritimui gali būti įvairių. Bet jei prie augančios JAV ekonomikos rinkos dalyviai nesitiki, kad transportininkai uždirbs, turime prieštaravimą: augant ekonomikai, transportas uždirba, nes judiną tą ekonomiką.

Ir šiandien, konkrečiai Dow Jones Transportation Average indekso grafike matome labai aiškią korekciją. Ar tai gali išsirutulioti į visos rinkos korekciją? Taip gali.

Šiandien pirkti akcijas reikštų žiauriai kirsti per savo kišenę dabar ir rytoj.

Patys akcijų indeksai rodo techninę korekciją. Bent kol kas. S&P 500 indeksas, kaip ir Dow Jones Industrial Average indeksas dieniniame grafike perkirto Raudoną Aligatoriaus balanso liniją. Tolimesnės korekcijos tikimybė didelė.

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti
S&P 500

Žaliavos

Tuo tarpu aukso kaina kyla. Iki pasipriešinimo ties $1 265 dar toli. Taurusis metalas irgi yra savotiškas „neapibrėžtumo rinkose” indikatorius. Bent kol kas nerimo ženklų dėl rinkų čia nematyti.

Labiau galima įžvelgti investuotojų (ne visų) apsidraudimą. Kylant bazinėms palūkanų normoms doleriais, aukso kaina neturėtų kilti, jei nėra dėl to kitų priežasčių. Labai akivaizdžių priežasčių dabar nematom.

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti
Auksas

O jos gali greitai išlįsti…

Nafta yra dar vienas pasiūlos-paklausos įkaitas. Gavybos perteklius reguliuojamas, JAV „skalūnai” kiša koja. Iš kitos pusės auganti tiek JAV, tiek pasaulinė ekonomika sukelia lūkesčius, kad naftos bus suvartojama daugiau.

Deja, šiuo naftos fjūčerių kainoje tokių lūkesčių nematome. Sakyčiau, netgi priešingai.

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti
Nafta

Tai ko dabar tikėtis?

Sakyčiau, tikėtis pačio geriausio. T.y. akcijų kainų kritimo. Geriau dabar ir mažiau drastiškai, nei vėliau su kokia nors „depresija”. Prisiminkite, kad jūsų investicijų pelningumo dydis priklauso nuo kapitalo kainos.

Kuo žemesnė įsigijimo kaina, tuo didesnis pelningumas. Šiandien pirkti akcijas reikštų žiauriai kirsti per savo kišenę dabar ir rytoj.

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: