Antradienis, 19 kovo, 2024
Mokomieji Straipsniai

Valiutų karai azijiečių virtuvėje: amerikonų inkstų paštetas a la renmin

Visi visus siunčia į Peru. Valiutų karai įsivažiuoja ir čia tik pradžia. Renmin. Bus daug smagumo. Galima traktuot, kad čia praeito teksto tęsinys. Trys centriniai bankai vienu metu nukirpo palūkanas: Indija, Naujoji Zelandija ir Tailandas. Kiek anksčiau ir Australija pradėjo mažint, prijungsiu ją čia, nes į temą.


Naujoji Zelandija kirto iškart 0,5 proc., nuo 1,5 iki 1,0, nx čia smulkintis – Amerika turėjo daryt tą patį. Paminėsiu, kad tai žemiausia palūkanų norma ever, per krizę Zelandai tokių neturėjo. Indija – 0,35 proc., o Tailandas – 0,25 proc.

Visi kaltę suvertė įtampai tarp Amerikos ir Kinijos, reik gi kažką pasakyt. Realybė painesnė, pasaulio ekonomikos lėtėjimas neišvengiamas, Trump‘as tik užpylė druskos ant žaizdos, žaizda gili.

Visos į eksportą orientuotos ekonomikos kals palūkanas iki nulio ar neigiamų. Tegu džiaugiasi, kad turi tam priemonių. Europa tokių priemonių neturi, babkių printinimas irgi nepadės (jau nepadėjo, red. pastaba).

Bet tarkim, kad kalti kitaicai su savo devalvacija. Svarbūs jie, vis gi tai jų pavyzdį ir naudosiu.

Įdomūs laikai

Įdomiais laikais gyvenam, visi stengiasi išlikt konkurencingi, devalvuoja valiutas ir bando nenuskęst. Nuskęs – tik laiko klausimas.

Nerašysiu aš čia useless teorijos ir keiksmažodžių, tęsiu su Kinijos pavyzdžiu ir kodėl tai tik pradžia. Paimsim kelias valstybes: Australiją ir Naująją Zelandiją. Apie Indiją kitą kart, ten irgi įdomu, o Tailandas – ai, viskas gerai ten. Panos gražios ir su kiaušais.

Kinija yra pagrindinis prekybos partneris abiems, tiek Australijai, tiek avių augintojams. Eksportas į Kiniją sudaro 25 proc. viso Naujosios Zelandijos eksporto ir 30 proc. Australijos eksporto (duomenys preliminarūs, laukiam atnaujintų). Žodžiu, daug. Svarbu, kad kitaicai pirktų žaliavas ir toliau ir didesniais kiekiais ar bent jau tiek pat.

Kadangi Kinija silpnina savo valiutą, atsiranda rizika: prekės brangs, pirks mažiau, lėtės Kinų augimas, o Okeanijai tada išvis žopa. Kaip padaryt, kad kitaicai vis tiek pirktų? Reik silpnint savas valiutas. Tai vadinama prekybos karais. Jie pasaulyje vyksta nuolatos, bet dabar suintensyvėjo.

Truputis beletristikos apie prekybos balansą. Australijos prekybos balansas yra pliusinis. Reiškia, kad šalis eksportuoja daugiau nei importuoja, reiškia, kad babkių ateina daugiau nei išeina.

Naujoji Zelandija plaukioja: tai pliusas, tai deficitas. Bet turi jie tų savo popieriukų pakankamai. Nekalbu aš čia apie tarptautines investicijas, kalbu apie prekių ir paslaugų eksportą/importą. Kadangi turi jie tų savo popieriukų, tai turi ir priemonių žaist. Kirs palūkanas, muš kursą ir laimės šiek tiek laiko. Karas visgi.

Tai negalvokit, kad tokios valiutos, kaip Australijos doleris nukrito pakankamai, nė velnio, dar reikia.

Šita rašliava norėjau pasakyt du dalykus:

  • Einam į neigiamas palūkanas worldwide, tik laiko klausimas.
  • Ir paaiškint dar truputį apie prekybos/valiutų karus.

Vis tiek niekas neskaitys.

Peace

Straipsnio Autorius Vaidotas Segenis. Neredaguotą postą galite perskaityti čia.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.