Vasaros viduryje krenta Snaigės

Kol kitos NASDAQ Vilniaus biržos kompanijos skelbia II ketvirčio rezultatus, AB Snaigė jų neskelbia, o šaukia neeilinį akcininkų susirinkimą, kurio pagrindinis darbotvarkės klausimas yra įstatinio kapitalo mažinimas.

Formuluotė skamba grėsmingai: „Dėl susidariusios padėties Bendrovėje ištaisymo bei įstatinio kapitalo mažinimo.“ Kokia gi ta „padėtis“?

Štai ir paaiškinimas: “ Įstatinio kapitalo mažinimo tikslas: pagal Lietuvos Respublikos Akcinių bendrovių įstatymo 52 str. 2 d. 1 p. (vien tam, kad būtų panaikinti Bendrovės balanse įrašyti nuostoliai ir tokiu būdu būtų atkurtas nuosavo kapitalo ir įstatinio kapitalo dydžio santykis (LR Akcinių bendrovių įstatymo 38 str. 3 d.). Pagal Bendrovės 2019 m. I ketvirčio finansinių ataskaitų duomenis Bendrovėje susidariusi padėtis dėl nuosavo kapitalo ir įstatinio kapitalo dydžių santykio, nustatyta LR Akcinių bendrovių 38 str. 3 d.
Numatomas įstatinio kapitalo mažinimo būdas – mažinant Bendrovės anksčiau išleistų akcijų nominalią vertę „

Esmė ta, kad bendrovės Nuosavas kapitalas negali būti mažesnis nei pusė Įstatuose numatyto Įstatinio kapitalo. Kadangi I ketvirčio Balanse Nuosavas kapitalas atitinka reikalavimus, tai kalba eina apie II ketvirčio Balansą ir bendrovė turi imtis skubių priemonių, nes blogo balanso paskelbti negalima.

Taigi, susirinkimas šaukiamas 2019 m. rugpjūčio 14 d. Susirinkimo vieta – AB „Snaigė“  ofisas, Kareivių g. 6 (5 aukštas), Vilnius. Susirinkimo pradžia – 10:00 val. (registracija prasidės 9:45 val.).

Iš principo, tai viskas, ką jums reikia žinoti apie akcininkų susirinkimą. O kas čia realiai vyksta?

Nuosavas kapitalas gali mažėti dėl įvairių priežasčių. AB Snaigė atveju – susikaupė tokie dideli nuostoliai, kad Nuosavo kapitalo dydis tapo kritinis.

Akivaizdu, kad kompanijos veikla mažai pelninga, o 2017 m. patyrė didelių nuostolių, kurių per tolimesnę veiklą nepavyko kompensuoti. Nuostolius sudarė suteiktų paskolų vertės sumažėjimas.

Pagrindinės nuostolių susidarymo priežastys:

  • Bloga vadyba
  • Bloga rinkos konjunktūra.
  • Tragiška abiejų priežasčių koreliacija.

AB Snaigė yra ciklinė kompanija, todėl didžiausia tikimybė, kad veiklos pelningumo mažėjimo priežastį įtakoja situacija rinkoje. Čia konkurencija yra didelė, o sumažėjus vartojimui, ji tampa žiauri.

Tačiau nematyti, kad euro zonoje mažėtų vartojimas:


source: tradingeconomics.com

Tačiau sparčiai mažėja optimizmo indeksas. Kas gali reikšti, kad neperkamos ne pirmos būtinybės prekės, kaip šaldytuvai:


source: tradingeconomics.com

Bet kokiu atveju, įstatinio kapitalo mažinimas dėl susikaupusių nuostolių yra signalas, kad ekonomikos ciklas suka savo girnas pilnu tempu ir augimas eina į pabaigą, jei ne dar blogiau…

Ir ne be reikalo, mes metų pradžioje pateikėme rekomendacija šios kompanijos akcijas parduoti ir nepirkti.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: