Vasaros viduryje krenta Snaigės

Kol kitos NASDAQ Vilniaus biržos kompanijos skelbia II ketvirčio rezultatus, AB Snaigė jų neskelbia, o šaukia neeilinį akcininkų susirinkimą, kurio pagrindinis darbotvarkės klausimas yra įstatinio kapitalo mažinimas.

Formuluotė skamba grėsmingai: „Dėl susidariusios padėties Bendrovėje ištaisymo bei įstatinio kapitalo mažinimo.“ Kokia gi ta „padėtis“?

Štai ir paaiškinimas: “ Įstatinio kapitalo mažinimo tikslas: pagal Lietuvos Respublikos Akcinių bendrovių įstatymo 52 str. 2 d. 1 p. (vien tam, kad būtų panaikinti Bendrovės balanse įrašyti nuostoliai ir tokiu būdu būtų atkurtas nuosavo kapitalo ir įstatinio kapitalo dydžio santykis (LR Akcinių bendrovių įstatymo 38 str. 3 d.). Pagal Bendrovės 2019 m. I ketvirčio finansinių ataskaitų duomenis Bendrovėje susidariusi padėtis dėl nuosavo kapitalo ir įstatinio kapitalo dydžių santykio, nustatyta LR Akcinių bendrovių 38 str. 3 d.
Numatomas įstatinio kapitalo mažinimo būdas – mažinant Bendrovės anksčiau išleistų akcijų nominalią vertę „

Esmė ta, kad bendrovės Nuosavas kapitalas negali būti mažesnis nei pusė Įstatuose numatyto Įstatinio kapitalo. Kadangi I ketvirčio Balanse Nuosavas kapitalas atitinka reikalavimus, tai kalba eina apie II ketvirčio Balansą ir bendrovė turi imtis skubių priemonių, nes blogo balanso paskelbti negalima.

***

Taigi, susirinkimas šaukiamas 2019 m. rugpjūčio 14 d. Susirinkimo vieta – AB „Snaigė“  ofisas, Kareivių g. 6 (5 aukštas), Vilnius. Susirinkimo pradžia – 10:00 val. (registracija prasidės 9:45 val.).

Iš principo, tai viskas, ką jums reikia žinoti apie akcininkų susirinkimą. O kas čia realiai vyksta?

Nuosavas kapitalas gali mažėti dėl įvairių priežasčių. AB Snaigė atveju – susikaupė tokie dideli nuostoliai, kad Nuosavo kapitalo dydis tapo kritinis.

Akivaizdu, kad kompanijos veikla mažai pelninga, o 2017 m. patyrė didelių nuostolių, kurių per tolimesnę veiklą nepavyko kompensuoti. Nuostolius sudarė suteiktų paskolų vertės sumažėjimas.

Pagrindinės nuostolių susidarymo priežastys:

  • Bloga vadyba
  • Bloga rinkos konjunktūra.
  • Tragiška abiejų priežasčių koreliacija.

AB Snaigė yra ciklinė kompanija, todėl didžiausia tikimybė, kad veiklos pelningumo mažėjimo priežastį įtakoja situacija rinkoje. Čia konkurencija yra didelė, o sumažėjus vartojimui, ji tampa žiauri.

Tačiau nematyti, kad euro zonoje mažėtų vartojimas:


source: tradingeconomics.com

Tačiau sparčiai mažėja optimizmo indeksas. Kas gali reikšti, kad neperkamos ne pirmos būtinybės prekės, kaip šaldytuvai:


source: tradingeconomics.com

Bet kokiu atveju, įstatinio kapitalo mažinimas dėl susikaupusių nuostolių yra signalas, kad ekonomikos ciklas suka savo girnas pilnu tempu ir augimas eina į pabaigą, jei ne dar blogiau…

Ir ne be reikalo, mes metų pradžioje pateikėme rekomendacija šios kompanijos akcijas parduoti ir nepirkti.

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: