Pirmadienis, 22 balandžio, 2024
Alternatyvus Investavimas

Vertingų pašto ženklų kolekcija

Kaip nustatyti pašto ženklo vertę? Retumas yra vienas aspektų, į kuriuos kolekcininkai atsižvelgia vertindami pašto ženklus. Kiti faktoriai apima:

 • Būklė – kolekcionuojami pašto ženklai gali būti nuo labai išblukusių, lipdžių žymių ir kitų naudojimo žymių iki visiškai nenaudotų pašto ženklų.
 • Klijai – tai reiškia lipnų antspaudo pagrindą. Nenaudojami antspaudai paprastai išsaugo savo originalius klijus.

Teminės kolekcijos vertei padidinti sukūrimas

Jei norėtumėte sukurti retą pašto ženklų kolekciją, kuri būtų sutelkta į jūsų interesus, tai nereiškia, kad turite atsisakyti vertės idėjos. Netgi tam tikroje nišoje bus retų pašto ženklų, kurie išsiskiria iš bendros masės bei puikiai papildys jūsų kolekciją. Ieškodami rečiausių pašto ženklų, kuriuos galėtumėte pridėti prie teminės kolekcijos, atsižvelkite į keletą veiksnių.

 • Neišskirkite ženklų – nors daugelyje pašto ženklų kolekcijų daugiausia dėmesio skiriama pavieniams pašto ženklų pavyzdžiams, blokai ir lapai taip pat gali būti vertingi. Tai suteikia galimybę pažvelgti į „šviežiai išspausdintą” ženklą, kursi ateityje gali padidinti jūsų kolekcijos retumą.
 • Atlikite tyrimus – riboto leidimo tiražai ir antspaudai, kurie buvo plačiai platinami, bet neišpirkti, gali padėti ne tik pagerinti temą, bet ir pridėti vertės. Naujų leidimų tiražo numerių patikrinimas gali padėti pastebėti egzempliorius, kurie gali įgauti vertės, bet šiuo metu siūlomi už daug priimtinesnę kainą.
 • Ieškokite klaidų – darote klaidą, jei neieškote klaidų. Klaidos yra retenybės, atsirandančios dėl spausdinimo ar pjovimo klaidų. Jie taip pat sudaro kai kuriuos vertingiausius retus pašto ženklus rinkoje. Šių keistenybių radimas ir pridėjimas gali ne tik suteikti jūsų teminei kolekcijai kažką unikalaus, bet ir vertingo.

Pašto ženklų nuėmimas nuo vokų

Yra tam tikrų situacijų, kai nenorėsite nuimti pašto ženklų nuo vokų:

 • Istoriniai pašto ženklai,  
 • Įžymūs siuntėjai ir (arba) gavėjai,
 • Pašto ženklas buvo uždėtas ant egzotiško atviruko arba kartmaksimumo.

Tačiau daugumos kitų pašto ženklų, kuriuos norite pašalinti ir rodyti atskirai, reikia atlikti kelis pagrindinius veiksmus:

 1. Atskirkite voko dalį, kurioje šiuo metu yra uždėtas ženklas. Atidėkite šią dalį į šalį.
 2. Ženklus ir popierių, prie kurio jie pritvirtinti, pamirkykite dubenyje su drungnu vandeniu. Įsitikinkite, kad temperatūra nėra per karšta, nes tai gali sugadinti ženklą.
 3. Vienu metu pamirkykite tik keletą antspaudų.
 4. Leiskite antspaudams mirkti, kol pamatysite, kad jie laisvai plūduriuoja nuo vokų dalių, prie kurių buvo pritvirtinti.
 5. Atsargiai išimkite antspaudus iš vandens dubenėlio. Nuplaukite nugarėlę, kad pašalintumėte klijų likučius. Tada uždėkite antspaudus tarp dviejų popierinių rankšluosčių lapų, o ant viršaus uždėkite knygą ar svarmenį. Taip išvengsite garbanojimo, kai antspaudai džiūsta.
 6. Leiskite išdžiūti per naktį ir jūsų ženklai turėtų būti paruošti įmontavimui.

Taip pat skaitykite:

Ženklo laikymas ir montavimas

Jei turite augančią kolekciją, efektyviausias ir ekonomiškiausias pašto ženklų demonstravimo būdas yra juos pritvirtinti ir laikyti albume. Kolekcionieriai dažniausiai renkasi nulupamus ženklų laikiklius. Niekada nenaudokite lipnios juostos ar klijų.

Tvirtinimo detalės yra skaidrios plastikinės rankovės. Įdėję ženklą į laikiklį, jums tereikia sudrėkinti galinę laikiklio dalį ir priklijuoti prie albumo puslapio. Tinkamai naudojamas laikiklis gali lengvai apsaugoti jūsų retus ženklus nuo oro, dulkių, purvo ir drėgmės.

Apsaugokite savo retus pašto ženklus

Leidote laiką ir pinigus kurdami retų pašto ženklų kolekciją, kurios vertė yra didelė, o vagys žino, kad pašto ženklai turi vertę. Jie taip pat yra labai jautrūs vandens, dūmų ir ugnies žalai.

Daugelyje šalių draudimo bendrovės suteikia draudimo paslaugas kolekcijos sugadinimo arba sunaikinimo atveju vertei sugrąžinti.


Sėkmės kuriant savo vertės kolekciją!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.