Antradienis, 21 gegužės, 2024
Straipsniai

Vilnius šiandien spręs Europos finansinį likimą

Nusimato karšta diena. Vilnius spręs likimą. Ne tik Celcijais ar Faranheitais matuojama. Vieną iš dviejų susirinkimo dienų ECB posėdžiaus Vilniuje ir po pietų paskelbs sprendimą. Rinkos konsensusas – palūkanos nebus pakeistos.

Rinkos dalyviai mato, kad ECB vadovas nusiteikęs „balandiškai” (dovish) ir labai atidžiai lauks informacijos apie TLTRO3.TLTRO programa tiesiogiai susijusi su ekonomikos situacija euro zonoje. Todėl bus ne mažiau įdomu sulaukti ECB prognozių.

Šito ECB susirinkimo rezultatai laukiami FED vadovo J.Powell kalbos konferencijoje ” Conference on Monetary Policy Strategy, Tools, and Communications Practices” šią savaitę. Čikagoje.

Be kita ko, J.Powell pasakė, kad ekonomikos neaugimas, vadinasi, ir infliacijos nedidėjimas, esant dabartiniam nedarbo lygiui ir „lengvai” monetarinei politikai, gali destabilizuoti finansų rinkas.

Rinkos – Vilnius

Po metus trukusio euro kritimo dolerio atžvilgiu, panašu, kad euro zonos valiuta nori pasispardyti ir laužti trendą. Šiandien akivaizdžiai matomas pirkimo signalas @1.13069.

Vilnius šiandien spręs Europos finansinį likimą
EURUSD

Staigus aukso ateities sandorių kainos kilimas šią savaitę (apie 3%) rodo, kad investuotojai moka skaityti tarp eilučių ir nelaukia, kol visi žiniasklaidos kanalais pradės triūbyti apie krizę. Jie paprasčiausiai skuba nusipirkti dar pigaus aukso. Stopą keliam iki @1324.6.

Vilnius šiandien spręs Europos finansinį likimą

Šveicarijos franko indeksas taip pat bando laužti down trendą.

šiandien spręs Europos finansinį likimą

Trumpalaikių ir ilgalaikių JAV Iždo obligacijų kainos ristele šuoliuoja į viršų.

šiandien spręs Europos finansinį likimą

Tačiau, priešingai nei teigia kriptofanai, galimos recesijos akivaizdoje bitcoin kaina nesiruošia kilti ir užimti safe haven instrumento vietą.

šiandien spręs Europos finansinį likimą
BTCUSD

Žodžiu, pats laikas atidžiau pažvelgti į rizikas…