Visa tiesa apie Smart Beta investicinius fondus

Smart Beta fondai

Įvertinę pasaulinės finansų krizės padarinius portfeliams, investuotojai, ypač paprasti investuotojai ieško naujų galimybių apsaugoti kapitalą nuo didesnių sukrėtimų ateityje.

Daugumas paprastų investuotojų renkasi investicinius fondus, atkartojančius kokį nors indeksą. Renkasi pasyvaus investavimo strategiją, nes tai prieinama visiems, labiau suprantama ir nebrangu.

Ne kiekvienas paprastas investuotojas gali investuoti į „hedge fondus“.

Krizė labai stipriai sumažino pasyvaus valdymo fondų vertes, tuo pačiu ir investuotojų kapitalą. Investiciniai fondai (mutual funds) neatitinka investuotojų poreikių ir lūkesčių.

Šiandien į pagalbą ateina „Smart beta“ investiciniai fondai. Šitie fondai aktyviau valdomi. Jau parodė, kad jų rezultatai geresni už indeksinius fondus.

Bet ir mokesčiai investuotojams didesni, bet mažesni už „hedge fondų“ mokesčius.

Kas tai yra

Smart beta investiciniai fondai šiandien yra tie fondai, kurie atitinka investuotojų lūkesčius. Pinigų srautas į šiuos fondus auga kasdien didėjančiu tempu. Nuo pasyvaus investavimo tokie fondai skiriasi savo metodika.

Fonduose akcijos ar obligacijos ir kitas turtas paskirstomas ne taip kaip indekse, o taip, kaip nusprendžia valdytojai.

Teigiama yra tai, kad fondai pradedami valdyti lanksčiau. Tą reikėjo padaryti jau labai seniai. Pasyvaus investavimo fondai naudojosi gudria strategija.

Sudaromas standartinis indeksinis fondas ir valdomas tiek, kiek kinta ir jei kinta fondo sudėtis. Fondų valdytojai pajamas gauna už tai, kad investuotojai perka fondų vienetus ir moka mokesčius jiems.

Smart beta investicinių fondų valdytojai turi pasistengti daugiau, kad sukurtų papildomą vertę investuotojams, bet už tai ir mokesčiai yra didesni.

Bėda ta, kad ir šie fondai standartizuojami. Po kelių metų jie bus tokie pat įprasti, kaip ir indeksiniai investiciniai fondai be papildomos vertės investuotojams.

Nauda investuotojui išliks tik tokia, kad pasirinkimas bus didesnis. Bet ne kiekvienam investuotojui didelis pasirinkimas yra gerai. Padaugėja pasirinkimo kriterijų.

Tai gali išmušti ne visada „smart“ investuotoją iš vėžių ir jis gali pridaryti daugiau klaidų.

Skaičiuojama, kad Smart beta fondai užims trečdalį institucinių investuotojų rinkos jau 2018 m. Toks spartus augimas labiau bus sąlygojamas fondo valdymo naujovės.

Ir jei strategija pasiteisins, tai iš vieno į fondus investuoto dolerio net 42 centai bus investuoti į „smart beta“ fondus.

Indeksinių fondų trūkumas yra tas, kad su „geromis“ akcijomis investuotojas gauna ir „blogas“ akcijas. Smart beta fondai šį trūkumą sumažina arba panaikina.

Jei indeksinis fondas sudarytas pagal akcijos svorį indekse, tai to paties indekso „SB“ fondai gali būti sudaromi naudojant kitokius kriterijus:

Pajamos, pelnas, akcijos buhalterinė vertė, dividendų pajamingumas, pinigų srautai ir t.t.

Arba pasirenkamos kitos akcijų svorio proporcijos. Valdytojai turi daugiau laisvės.

Smart beta iliuzija

Tačiau mes norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad net aiškaus ir konkretaus pavadinimo neturintys smart beta, „alternative beta“, „volatility beta“ fondai yra tų pačių fondo valdytojų naujas marketingo triukas išsilaksčiusiems investuotojams privilioti.

Daug investuotojų galima privilioti „gudriais ir skambiais“ pavadinimais. Bet jei nauji fondai nepateisins lūkesčių, investuotojai pasitrauks ir iš jų.

O apie rinką, analizes, ekonomiką nieko nežinantis investuotojas galėtų būti truputėlį gudresnis. Nereikia daug išmanyti apie rinkas.

Užtenka periodiškai investuoti į kokį nors indeksinį fondą, ir toks investuotojas aplenks ir paliks toli ne vieną profesionalų investicijų valdytoją su jo „smart“ arba „ne-smart“ fondais.

Iš tikrųjų beta smart strategija yra iliuzija. Tai Jūsų pačių iliuzija, kad galite aplenkti rinką. O profesionalūs investicijų valdytojai yra profesionalūs pardavėjai, sugebantys Jums parduoti Jūsų pačių iliuzijas ir labai brangiai praduoti.

Taip, jie profesionalai. Tačiau profesionalūs pardavėjai. O investicijas Jūs galite valdyti ne prasčiau už juos.

Bet jei Jūs susiviliosite investuoti į smart beta fondus, pasistenkite, kad valdytojas kažkokiu būdu paaiškintų Jums, kodėl jo strategija parodys geresnius rezultatus negu rinka arba indeksinis fondas, kurio pagrindu sudarytas smart beta fondas.

Kas leidžia jam įsivaizduoti, kad jo investicijos bus sėkmingesnės? Jei statistiniai duomenys ir parodo, kad strategija lenkia rinką, kas gali pasakyti, kad taip bus ir ateityje?

Tą galima pasakyti apie kiekvieną investiciją. Tai kodėl smart beta yra geresnis pasirinkimas už kitas galimybes?

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: