Antradienis, 23 balandžio, 2024
Mokomieji Straipsniai

VIX indeksas

Kas yra VIX indeksas? The CBOE (Chicago Board Options Exchange) Volatility Index – VIX® pradėtas skaičiuoti 1993 m. Jis buvo skirtas matuoti S&P 100 opcionų kainų 30 dienų svyravimo rinkos lūkesčius.

Greitai VIX indeksas tapo pagrindiniu palyginamuoju JAV akcijų biržų svyravimų indeksu. Jis dabar reguliariai stebimas Wall Street Journal, Barron’s, CNBC, Bloomberg TV ir CNN/Money leidiniuose, publikacijose, laidose. Čia indeksas gavo neformalų „baimės indekso“ pavadinimą.

2003 m. CBOE drauge su Goldman Sachs modifikavo indeksą. Dabar jis matuoja tikėtiną akcijų svyravimą. Plačiai naudoja teoriniai analitikai, rizikos valdytojai, spekuliantai.

VIX indeksas

Baimės indekso ir S&P500 indeksų koreliacija, parodanti, kad krizių metu rinkos svyravimai labai išauga.

Indekso bazinis instrumentas yra pagrindinis JAV akcijų indeksas S&P 500. Apskaičiuojamas vidurkinant indekso PUT ir CALL opcionų svertines STRIKE kainas. Indeksas pasidarė praktiniu standartu, naudojamu prekyboje ir svyravimų rizikos valdyme.

Baimė ir godumas

VIX indeksas yra tarsi prieštaravimas finasų teorijoms apie rinkas, kur teigiama, kad rinkos ir dalyviai elgiasi racionaliai. Tačiau jis parodo su investuotojų su racionalumu nieko bendra neturinčius BAIMĘ IR GODUMĄ.

2004 m. kovo mėn. indeksas tapo ir preke. Biržoje pradėta prekiauti VIX Ateities sandoriais. 2006 m. atsirado opcionai. Instrumentai sulaukė didelio populiarumo. Dabar per dieną sudaroma apie 800 000 Ateities ir opcionų kontraktų.

Video apie VIX.

VIX ir akcijų biržos turi neigiamą koreliaciją, todėl indekso išvestiniai instrumentai yra gera portfelio diversifikavimo priemonė, prieinama kiekvienam.

Daugiau VIX indeksų

Nuo 2008 m. VIX metodologija pradėta naudoti kitų indeksų, žaliavų, akcijų ir valiutų svyravimų indeksams. Pavyzdžiui, nauji indeksai:

 1. CBOE U.S. Energy Sector ETF Volatility Index;
 2. CBOE Emerging Markets ETF Volatility Index;
 3. CBOE EFA ETF Volatility Index (VXEFASM)
 4. CBOE Gold Miners ETF Volatility Index;
 5. CBOE Silver ETF Volatility Index;
 6. CBOE Brazil ETF Volatility Index;
 7. CBOE China ETF Volatility Index;
 8. CBOE Equity VIX® on Apple;
 9. CBOE Equity VIX® on Amazon;
 10. CBOE Equity VIX® on Goldman Sachs;
 11. CBOE Equity VIX® on Google;
 12. CBOE Equity VIX® on IBM.

Paties VIX indekso skaičiavimas yra sudėtingas ir reikalauja gilių matematinių bei opcionų rinkų žinių.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.