Sekmadienis, 21 liepos, 2024
JAV

The Walt Disney Company Akcijų Analizė

The Walt Disney Company kartu su savo dukterinėmis įmonėmis yra pirmaujanti diversifikuota tarptautinė šeimos pramogų ir žiniasklaidos įmonė, turinti šiuos verslo segmentus po restruktūrizavimo: Entertainment, Sports ir Experiences. Tai pasaulinio lygio kompanija.

Kompanijai priklauso tokie prekių ženklai:

The Walt Disney Company
 • Disney Channels,
 • ABC,
 • National Geografic,
 • FX,
 • Disneyland,
 • Walt Disney World,
 • Adventures,
 • The Walt Disney Studios,
 • Pixar,
 • Blue Sky,
 • 20th Century Studios
 • ir kiti.

Honkonge kompanija valdo 48% Hong Kong Disneyland Resort akcijų, o Šanchajuje – 43% Shanghai Disney Resort akcijų. Iš Tokyo Disneyland Resort kompanija gauna autorinių teisių pajamas (royalties). Pramogų studija gamina meninius ir animacinius filmus. Juos platina per gerai žinomas kompanijas: Walt Disney Pictures, Pixar, Marvel, Lucasfilm, Touchstone ir UTV.

Vartotojiškomis prekėmis The Walt Disney Company prekiauja per The Disney Store, DisneyStore.com ir MarvelStore.com. Leidžia edukacines knygas, komiksus. Kuria kompiuterinius žaidimus, programėles kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams. The Walt Disney Company yra viena iš labiausiai žinomų kompanijų pasaulyje ir labiausiai atpažįstamas logotipas. Jau vien dėl to ši kompanija patraukli sumaniam investuotojui.

2019 m. pradžioje kompanija įsigijo Twenty-First Century Fox, Inc. (TFCF).

Pajamos pagal sektorius:

Pajamos pagal sektorius
Pajamos pagal sektorius

Finansai

Kompanijai vis dar sunkiai sekasi atsigauti po pandemijos pasekmių, restruktūrizavimų ir kitų veiklos efektyvinimo procesų. Bet reikalai juda, tik nebūtinai į gerąją pusę. Pajamų augimo tempas išlieka stabilus ir jau kelerius metus vidutinis metinis pajamų augimas yra virš 7%.

Jis vis dar negarantuoja kompanijai teigiamo vidutinio metinio pelno augimo. Tiek 10 m., tiek 5 m. vidutinis metinis EPS augimas yra neigiamas, atitinkamai -9% ir -31%. Grynasis pajamingumas buvo vos 3.80%, o Bendrasis pajamingumas sumažėjo iki 33.40%.

Kompanija toliau sėkmingai didina Nuosavą kapitalą, Įsipareigojimai mažėja. Ir jau Visi įsipareigojimai sudaro mažiau Nuosavo kapitalo, 98% – pirmą kartą per penkerius metus. Ilgalaikių skolų padengimui 2023 m. Grynuoju pelnu vis dar reikia net 21 metų. Tai labai blogas rodiklis, bet mums svarbi ir jų dinamika. Nors matome, kad antrus metus iš eilės rodiklis negerėja.

Dėl pilnai suprantamų priežasčių kompanija tris metus iš eilės nemokėjo dividendų ir nesupirko nuosavų akcijų. O Nepaskirstyto pelno rentabilumas nukrito iki -9.43%. Jo 10 m. vidutinis metinis mažėjimas buvo -0.35%. 10 metų vidutinis ROAE sumažėjo iki 13.15%. Laikome, kad tai gera grąža. $1, investuotas į IMT, uždirba beveik $1.68 EPS.

F_SCORE rodiklis yra 6. Tai investicinis įvertis. Kompanija dar gali pritraukti Sumanių investuotojų žvilgsnius. Pinigų srautuose stebimas lengvas atsigavimas. Jie yra teigiami ir lig šiol buvo kilimo tendencijos po 2020 m. neigiamų rodiklių. 10 m. akcijos Buhalterinės vertės vidutinis metinis augimas siekė 7.90%.

Jei kompanijos akcininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. trukmės VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2023 metais, tai akcijas turėtų parduoti vos po 29 USD (rinkos kaina rašymo metu buvo 120 USD). Matome, kad kompanijos pelningumas nelenkia fiksuoto pajamingumo instrumentų pelningumo.

Investicinės analizės įvertis vis dar yra vienas blogesnių iš mūsų darytų įvertinimų:

Investicinis įvertis
Investicinis įvertis

The Walt Disney Company akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NYSE biržoje. Trumpinys yra DIS. Kompanija turi potencialo didinti vertę akcininkams. Todėl tikimės, kad rinkos dalyviai tą pamatys ir įvertins.

Paskutiniais metais akcija rinkoje patyrė didelių svyravimų, todėl kainos standartinis nuokrypis yra net 27%, o su 1.39 beta turime rizikingą akciją. PEG yra neigiamas -0.63, o Equity risk premium siekia beveik 2%, kas yra jau visai neblogai. 10 m. istorinis akcijos kainos CAGR siekia vos 0.59%.

GRAPES metodu apskaičiuotos kainos perspektyva siekia neįtikėtinus 218 USD. Tai labai skiriasi nuo įvertinimo fiksuotų palūkanų atžvilgiu, nors čia irgi remiamasi į tas pačias palūkanas, tačiau tikimasi spartaus EPS augimo tempo ateityje.

Mūsų metodu apskaičiuota kainos perspektyva atrodo panašiai. Pesimistinis variantas „siūlo” pusantro procento vidutinį metinį akcijos kainos kritimą. Labai optimistinis variantas yra tikrai labai optimistinis. Pagal jį akcijos kaina gali kilti iki 30% kasmet ateityje.

Kainos perspektyva. MIN ir VID.
Kainos perspektyva. MIN ir VID.

Nuo idėjos paskelbimo 2016 m. pradžioje, investuotojai gavo vos 28% arba 3.10% vidutinę metinę ikimokestinę grąžą.

Trečių šalių įvertinimai ir prognozės

Dirbtinis intelektas:

The Walt Disney Company (DIS) yra didelė tarptautinė kompanija, žinoma dėl savo įvairių veiklos sričių, įskaitant filmus, televiziją, teminius parkus ir kitus pramogų verslo segmentus. Rinkos kapitalizacija: 224.44 mlrd. USD. Pelnas per akciją (EPS) per pastaruosius 12 mėnesių: 1.63 USD. Vidutinė metinė pelno prognozė: 4.33 USD. Vidutinė metinė pajamų prognozė: 84.91 mlrd. USD. Konsensuso analitikų reitingas: Vidutiniškai Moderate Buy su prognozuojamu kainos tikslu 122.13 USD.

Vidutinė 12 mėnesių kainos prognozė: 117.05 USD (mažėjimas 4,70 % nuo kainos rašymo metu). Ilgalaikė prognozė 2025 m.108.00 USD (mažėjimas 12.06 % nuo kainos rašymo metu).

Tradingview konsensusas:

Tradingview kainos prognozė

Stock Analysis konsensusas:

Stock Analysis kainos prognozė
Stock Analysis kainos prognozė

Kainos grafikas

Išvados

Kaip matome, dauguma analitikų linkę manyti, kad akcijos kaina ateityje gali stipriai kristi. Ir kris, jei kompanijos veiklos rezultatai neatitiks rinkos dalyvių lūkesčių. O jei yra aukšti. Labai aukšti. Todėl šiuo metu geriau susilaikyti nuo šios kompanijos akcijų pirkimo. Ar parduoti turimas? Mes dar neskumbam to daryti…

The Walt Disney Company yra vertinga įmonė, turinti platų veiklos spektrą ir stiprų finansinį pagrindą. Investuotojai turėtų atidžiai stebėti šią kompaniją ir įvertinti jos potencialą ilgalaikėje perspektyvoje


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.


Kavos puodelis iš jūsų už šią puikią analizę.

Klausimams

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.