Antradienis, 21 gegužės, 2024
Straipsniai

Warren Buffett banko akcininkas: draudimo bendrovės neužtenka

Warren Buffett banko akcininkas. Taip jau atsitiko, tiksliau pats Warren Buffett pasistengė, kad būtų pats didžiausias Bank of America akcininkas tarp vietinių investuotojų. Tai jam pavyko privilegijuotąsias akcijas pakeitus į paprastas vardines.

Legendinis investuotojas turėjo 700 mln. vnt. banko privilegijuotų akcijų Jas pirko dar 2011 metais. Akcijos neturi balso teisės akcininkų susirinkime, bet už jas gaudavo 6% dividendinį pajamingumą arba $300 mln. kasmet.

Privilegijuotosios akcijos pirktos beveik pačiame kainų dugne ir už jas sumokėta apie $5 mlrd. Dabar, akcijas pakeitus į paprastąsias, portfelio vertė yra apie $17 mlrd.

Dabar Warren Buffett, tiksliau, Berkshire Hathaway, priklauso apie 7% viename iš trijų didžiausių bankų Amerikoje. Tuo pačiu tai didžiausia W.Buffett investicija vienoje pozicijoje.

Po to, kai šiais metais Bank of America pakėlė ketvirtinius dividendus nuo $0.075 iki $0.12, investuotojas gaus ne mažiau $336 mln. dividendų. O tai daugiau nei už privilegijuotas akcijas.

Warren Buffett banko Bank of Amerika akcininkas

Dabar nuo istorinių žemumų 2009 m. vasarį banko akcijos kaina yra pakilusi 876.68%. Tačiau reikia prisiminti, kad banko akcijų kaina 2006 m. lapkritį kainavo $55.08, t.y. buvo aukščiausiame savo taške.

Vadinasi, nuo tada kaina yra nukritusi 125.82%.

Savaitiniame akcijos kainos grafike matome kilimo trendą su pildymosi signalu lokalioje viršūnėje @25.81

Warren Buffett: draudimo bendrovės neužtenka, duokite šen banką

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.