XLIV Vilniaus aukcione-susidomėjimas alternatyviu investavimu auga

XLIV Vilniaus aukciono rezultatai

Tolerancijos centre spalio 5‐7 d. lankytojai rinkosi į Vilniaus aukciono ekspoziciją. Čia, spalio 7 d.  vakarą vyko jau 44‐asis Vilniaus aukcionas.

Šiame aukcione pagrindinis dėmesys buvo skirtas  abstrakčiajai  tapybai,  kur  pristatyti  tokie  kūrėjai,  kaip:  Rimvidas  Jankauskas‐Kampas,  Linas  Katinas, Rūta Katiliūtė ir kiti. Solidi buvo ir „Lietuvos dailės“ rubrika, kurioje žiūrovai galėjo  atrasti Vytauto Kasiulio, Antano Žmuidzinavičiaus, Kazio Šimonio darbus.

XLIV Vilniaus aukcionas susilaukė ypatingo meno mylėtojų dėmesio. Jo ekspozicija buvo aktyviai  lankoma, o aukciono metu buvo parduota per 50 procentų kūrinių.

Nauji rekordai

Tai rekordiška parduotų kūrinių  apimtis, nes įprastai šis procentas svyruoja apie 40 proc.      Iš abstrakcijos rubrikoje pristatytų vienuolikos autorių, pusė iš jų susilaukė dėmesio. Brangiausiai  parduotas darbas – Rimvido Jankausko‐Kampo „Interjeras su dūdele“.

Jo kaina siekė 2400 Eur.  Parduoti net du Lino Katino tapybos darbai iš ciklo „Ten“ (kiekvienas po 1600 Eur). Šie darbai buvo  pristatyti ir šių metų ArtVilnius ekspozicijoje.

Lietuvos dailė

„Lietuvos dailės“ rubrikoje buvo parduoti visi keturi Kazio Šimonio darbai (bendra jų vertė siekė –  7400 Eur), Antano Rūkštelės tapybos darbas „Vakaras ant liepto“ (3100 Eur).

Varžytasi dėl Antano  Žmuidzinavičiaus nedidelio formato darbo. Jo kūrinys „Saulėleidis“ buvo nupirktas už 5400 Eur  (pradinė kaina – 4400 Eur).

Visgi autoriumi, dėl kurio aktyviausiai varžytasi tapo Vytautas Kasiulis.  Jo nutapyto paveiklo „Pora“ vertė pakilo nuo 4200 iki 5800 Eur.

Brangiausiai parduotas

Tuo tarpu brangiausiu aukciono kūriniu tapo Neemijos Arbit Blato didelio formato paveikslas –  „Skalbėjos“.XLIV Vilniaus aukcione-susidomėjimas alternatyviu investavimu auga

Neemija  Arbit  Blatas  – tapytojas  litvakas,  gimęs  Kaune,  vėliau  gyvenęs  ir  kūręs  Paryžiuje  ir  JAV, rengęs  parodas  garsiausiose Paryžiaus  galerijose,  bendravęs  su  daugybe  garsenybių: Vlamincku, Soutine’u, Picassu, Utrillu, Braque’u, Matisse’u.

Aukcione jo kūrinys buvo  parduotas už 6000 Eur.

Tradicijos

XLIV Vilniaus aukcionas dar kartą įrodė, kad beveik dešimtmetį gyvuojantis Vilniaus aukcionas,  turintis gilias tradicijas ir patirtį formuojant rinkinius, yra svarbus meno gerbėjams.

Rinkiniai tampa  aktualūs profesionaliems kolekcionieriams, negailintiems laiko ir pinigų kolekcijų formavimui, bei  vis dažniau jį atranda ir meno mylėtojai, kuriems ekspozicija – tai galimybė geriau pažinti lietuvių  dailininkus: neretai aukcione pristatomi, pavyzdžiui, ankstyvosios kūrybos, dažnai neeksponuoti  kūrėjų  darbai.

Visiems

Reikšmingos  ir  aukcione  išskiriamos  rubrikos.  Kita  vertus,  pigiausiai  aukcione  parduoto kūrinio kaina siekė tik 50 Eur, kas įrodo, kad kūrybos darbų įsigijimas nėra išskirtinė  privilegija.

Po  kiekvieno  aukciono  atnaujinama  statistika,  kurioje  fiksuojami  visų  įvykusių  aukcionų  rezultatai  ir  sudaromi  dešimtukai.

Perkamiausiu  autoriumi  išlieka  Antanas  Žmuidzinavičius.  Per  aukciono gyvavimo istoriją parduota 18 jo kūrinių.

Peržiūrėti išsamius XLIV Vilniaus aukciono rezultatus galima internetinėje svetainėje.

Kitas, XLV Vilniaus aukcionas vyks Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10, Vilnius), gruodžio 9  dieną. Kūriniai šiam aukcionui renkami iki lapkričio 8 dienos.

Šaltinis: Meno rinka

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: