Antradienis, 23 balandžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Ypatingos reikšmės klausimas: Bitcoin vs. Auksas

Ne pirmą kartą jau užduodame šį klausimą: Bitcoin vs Auksas. Matyt, jo aktualumas vis dar kabo ore, o aiškaus atsakymo vis dar nėra. Nors tarsi ir būtų aišku, kad išvestiniai aukso instrumentai geriau dėl savo likvidumo, tačiau bitcoin yra paprastesnis.

Mes jau rašėme, kad 2019 m. bus aukso metai. Praėjus beveik pusmečiui, matome, kad kol kas nesuklydome. Aukso kaina šiais metais jau pakilo 12.61%. Ir kyla toliau.

Bitcoin, tuo tarpu, šiemet jau pakilo apie 199%. Būtų kaip ir favoritas šitame pasirinkime. Tik mes žinome, kad aukso ir bitcoin kainas judina visai kitokie faktoriai. Jei auksas, tradiciškai, brangsta, pingant doleriui. O šio pigimas užprogramuotas būsimuose FED FOMC sprendimuose.

Mes jau šiandien žinome, kad FED planuoja sumažinti bazines palūkanas. Rinkos konsensusas dar įdomesnis. Tikimybė, kad liepos mėn. palūkanos bus sumažintos iki 2-2.25% lygi 59.5%, likusi dalis tikisi sumažinimo net iki 1.75-2%. Antras dalykas, auksas perkamas recesijos ir infliacijos akivaizdoje. Jei infliacijos augimas dar sunkiai tikėtinas, vadinasi, lieka JAV ekonomikos recesija. Ką ir rodytų plokštėjanti JAV VVP pajamingumų kreivė.

Ypatingos reikšmės klausimas: Bitcoin Vs. Auksas
Pajamingumų kreivė

Tik teoriją apie recesijos ir pajamingumo kreivės kampo koreliaciją reiktų pakoreguoti. Ši teorija atsirado gerokai prieš „kiekybinius palengvinimus”, t.y. rinkoje esant kur kas mažesniam pinigų kiekiui. JAV dolerių rinkoje dvigubai daugiau nei buvo prieš pasaulinę finansinę krizę.

source: tradingeconomics.com

Kaip ir akivaizdu, kad pinigai iš trumpalaikių JAV obligacijų keliauja į auksą, nes tai jau seniai pramintas kelias be klystkelių. Taip pat šie pinigai domisi ir investavimo į bitcoin galimybėmis. Ką irgi matome iš kainos kilimo.

Tiesa, vis tiek reikia pasakyti, kad šiandien bitcoin kaina vis dar „ant emocijų” ir lūkesčių vedama. Vieninteliu logišku paaiškinimu gali taptai tai, kad bitcoin pamažu tampa kriptoauksu. Nepamirškime ir akcijų rinkos, kaip pirminio ekonomikos sveikatos indikatoriaus. Ant pigių pinigų bangos JAV akcijų indeksai pasiekė naujas istorines aukštumas.

Taip ir turėtų būti, nes pigios paskolos reiškia didesnius pelnus. Juk JAV kompanijos bankuose palieka milijardus (o gal ir trilijonus) dolerių vien tik palūkanoms už kreditus sumokėti. Tačiau Dow Jones indeksas daužosi į 27 000 ribos stogą, ir niekaip įveikti negali. O rinkos jėga gerokai senka. Peršasi korekcijos nuojauta:

Ypatingos reikšmės klausimas: Bitcoin Vs. Auksas
Dow Jones

Ir dar paimam mūsų pagrindinį JAV ekonomikos sveikatos indikatorių Dow Jones Transportation Average indeksą ir matom, kad čia situacija daug prastesnė:

Ypatingos reikšmės klausimas: Bitcoin Vs. Auksas
DJTA

Išvados: Bitcoin vs Auksas

Dideli pinigai ieško saugaus uosto. Pereina iš didelės rizikos į mažesnę. Vadinasi, pereina į auksą. Nes bitcoin rinka dar laikoma labai rizikinga dėl itin mažo likvidumo. Bet kaip matome iš Bitcoin-Gold Ratio, bitcoin kainos kilimas šiemet beveik visą laiką buvo daug spartesnis nei aukso kainos kilimas:

Tai bene geriausias rodiklis, atsakantis į Bitcoin vs Auksas atsakymą. Todėl savo kapitalo apsaugai verta pasirinkti ir bitcoin ir auksą. Kaip ir kokiomis proporcijomis pildyti portfelį, jūs jau nuspręskite patys, pagal savo rizikos toleravimo laipsnį.

Sėkmės!