AB Žematijos pienas trileris. Smulkieji akcininkai vienijasi

Vilnius, vasario 9 d. Vienos didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo bendrovių AB Žemaitijos pienas smulkieji akcininkai vienijasi – 11,3 proc. įmonės valdantys investuotojai sutarė siekti AB Žemaitijos pienas veiklos skaidrėjimo. „Norime aiškiai pasakyti, kad mums netinka, kad pagrindinio AB Žemaitijos pienas akcininko Algirdo Pažemecko įmonėse nusėda iš įmonės „dingę“ pinigai.

Ketiname stebėti ir ginčyti kiekvieną AB Žemaitijos pienas akcininkų interesus pažeidžiantį žingsnį“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis. Pasak jo, dėl A. Pažemecko bandymo AB Žemaitijos pienas akcijas išbraukti iš biržos sąrašų ir taip praturtėti daugiau kaip 3 tūkst. smulkiųjų akcininkų sąskaita, investuotojai nusprendė savo teises ginti kartu.

Investuotojų asociacijos, „Orion Asset Management“ bei INVL grupės atstovaujami investuotojai vasario 8 dieną pasirašė sutartį dėl bendro balsavimo AB Žemaitijos pienas akcininkų susirinkimuose. “Tai – bene pirmasis atvejis Lietuvos kapitalo rinkos istorijoje, kai kartu sutarė veikti tiek investiciniai fondai, tiek smulkūs investuotojai“, – sakė V. Plunksnis.

Bendrai ši grupė valdo daugiau kaip 5,2 mln. vienetų AB Žemaitijos pienas akcijų, kurios dabartine kaina biržoje vertos maždaug 6 mln. eurų. 2015 metų AB Žemaitijos pienas ataskaitose atskleista, kad bendrovė apskaitė 3,8 mln. eurų vertės sumažėjimą abejotinoms skoloms, susijusiomis su sumomis, kurios priklauso A. Pažemecko įmonėms.

„Inicijuosime auditą ir sieksime kad „dingę“ beveik 4 mln. eurų vėl grįžtų į „Žemaitijos pieną“, o atsakingi asmenys atlygintų žalą. Laisvos lėšos turi būti išmokamos akcininkams dividendų forma“, – sakė V. Plunksnis. Jo teigimu, investuotojai turi pagrindo manyti, kad įmonėje yra daromi ir kiti pažeidimai. „Savo darbu ir atliekamais tyrimais ketiname pasiekti, kad įmonė laikytųsi Lietuvos įstatymų ir gerų verslo praktikų bei kurtų naudą visiems akcininkams“, – sakė V. Plunksnis.

2015 metais AB Žemaitijos pienas gavo 149 mln. eurų pajamų ir uždirbo 6 mln. eurų pelno, tačiau atmetus su A. Pažemecko įmonėmis susijusius nurašymus, tikrasis pelnas turėjo siekti apie 10 mln. eurų.

Investuotojų asociacija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: