AB Žemaitijos pienas trileris. Asmenybės susidvejinimas

Vilnius, spalio 20 d. Didžioji dalis pasaulio bendrovių kaip vieną iš pagrindinių savo veiklos tikslų įvardina akcininkų nuosavybės didinimą. Tuo tarpu biržoje listinguojama bendrovė AB Žemaitijos pienas teigia, kad patiria nuostolių dėl akcijos kainos augimo.

Tokius argumentus AB Žemaitijos pienas pateikė Telšių apylinkės teismui, prašydamas panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, kuriomis uždrausta vykdyti 2016 m. rugpjūčio 26 d. akcininkų sprendimus dėl pasitraukimo iš NASDAQ Vilnius biržos.

Telšių apylinkės teismas spalio 14 d. bendrovė prašymą patenkino ir laikinąsias apsaugos priemones panaikino, tačiau atmetė prašymą pareikalauti 500 tūkst. – 1 mln. eurų galimų AB Žemaitijos pienas nuostolių užtikrinimo iš ieškinį pateikusių Investuotojų asociacijos bei jos valdybos pirmininko Vytauto Plunksnio.

„Panašu, kad AB Žemaitijos pienas vadovai ir teisininkai dar nėra supratę, kad kompanija ir pagrindinis jo akcininkas Algirdas Pažemeckas nėra vienas ir tas pats, todėl išvedžiojimai apie galimus nuostolius glumina“, – sakė V. Plunksnis.

Pasak jo, AB Žemaitijos pienas prašyme bando aiškinti, kad turtinių nuostolių dėl kainos didėjimo patiria ir 3 tūkst. bendrovės akcininkų.

„Akivaizdu, kad visi akcininkai, išskyrus A. Pažemecką, ketinusį itin pigiai supirkti AB Žemaitijos pienas akcijas ir taip nuskurdinti 3 tūkst. smulkiųjų akcininkų, džiaugiasi akcijų kainos biržoje augimu. Ir toliau dėsime visas pastangas, kad kompanijos veikla skaidrėtų, o akcijų kaina – didėtų“, – sakė V. Plunksnis.

AB Žemaitijos pienas tvirtina, kad akcininkų susirinkimo patvirtinta 0,763 euro akcijų supirkimo kaina (lygi šešių mėnesių kainos vidurkiui prieš paskelbiant apie delistingavimą) rugsėjo 29 d. jau yra padidėjusi iki 0,788 euro, todėl bendrovės (akcininkai) šiuo metu patiria realius turtinius nuostolius, lygius 1,2 mln. eurų (skaičiuojant nuo visų išleistų akcijų).

„Teismui pamiršta paminėti, kad A. Pažemeckas iš Švedijos investicijų bendrovės „East Capital“ spalio pradžioje įsigijo 3,4 mln. kompanijos akcijų, už kurias sumokėta 3,926 mln. eurų, arba po 1,15 euro už akciją. Pritaikius tą pačią metodiką „nuostoliai“ jau sudaro 18,7 mln. eurų, nors realiai tai yra visų akcininkų vertės padidėjimas“, – sakė V. Plunksnis.

Rugpjūčio 26 dienos AB Žemaitijos pienas akcininkų sprendimai apskųsti, nes A. Pažemeckas kartu su susijusiais asmenimis nebuvo pranešęs apie 50 proc. ribos bendrovės akcininkų susirinkime peržengimą, todėl neturėjo teisės balsuoti.

AB Žemaitijos pienas po 0,763 euro už akciją vertinamas 35,3 mln. eurų, arba vos 2 metiniais pelnais. Biržoje AB Žemaitijos pienas akcijos šiuo metu kainuoja apie 1 eurą.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: