AB Žemaitijos pienas trilerio pabaiga: bendrovė lieka biržoje

Bendrovė lieka biržoje. Investuotojų asociacija sveikina pieno perdirbimo įmonės AB Žemaitijos pienas vadovybės siūlymą likti NASDAQ Vilnius biržoje, tačiau primena, kad listingavimo tikslas turi būti visų akcininkų vertės didinimas. Bendrovė antradienį paskelbė gruodžio 29 d. rengiantis akcininkų susirinkimą, kuriame bus balsuojama dėl rugsėjo 26 d. akcininkų sprendimų dėl delistingavimo nebevykdymo, „nebent dėl šių klausimų būtų priimti nauji bendrovės visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimai”.

T.y. kompanijos akcijos lieka biržoje. “Ir toliau atidžiai stebėsime AB Žemaitijos pienas vadovybės veiksmus ir reikalausime atsakomybės. Kol kas žinių, kaip sekasi ieškoti bendrovės akcininko Algirdo Pažemecko įmonėse “dingusių” 4 mln. eurų,, neturime, bet tikimės, kad nurašytos paskolos bus sugrąžintos“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo, listingavimas NASDAQ Vilnius biržoje suteikia daug pareigų, kurių kompanija ne visuomet laikėsi. „Stebint veiksmų visumą panašu, kad iki šiol AB Žemaitijos pienas vadovybės tikslas buvo padėti A. Pažemeckui kuo pigiau supirkti smulkiųjų akcininkų akcijas, o ne didinti visų akcininkų nuosavybės vertę“, – sakė V. Plunksnis.

AB Žemaitijos pienas akcijų kaina, smulkiesiems akcininkams pradėjus priešintis bendrovės delistingavimui, įskaitant išmokėtus dividendus, yra išaugusi daugiau kaip 50 proc. Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organzicija Lietuvoje, turinti daugiau kaip 600 narių. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: