Antradienis, 25 birželio, 2024
NASDAQ Vilnius-Lietuva

AB KN Energies Akcijų Analizė

AB KN Energies (buvusi AB Klaipėdos nafta) yra Lietuvos energetikos sektoriuje veikianti bendrovė, valdanti skystųjų energijos produktų terminalus Klaipėdoje (KSEPT) ir Subačiuje (SSEPT), suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalus Klaipėdoje ir Acu (Brazilijoje). Teikia komercines operatoriaus paslaugas keturiems SGD terminalams Vokietijoje ir konsultuojanti klientus dėl SGD terminalų tokiose šalyse kaip Italija.

KN yra strategiškai svarbi įmonė, užtikrinanti Lietuvos ir kaimyninių regionų energetinį saugumą. Bendrovė užtikrina SGD importą į Lietuvą ir aplinkines šalis, Lietuvos Respublikos privalomojo naftos produktų atsargų saugojimą, patikimai ir efektyviai perkrauna naftos produktus ir kitus skystosios energijos produktus Klaipėdos uoste, Lietuvoje (KNE).

Bendrovės veiklą galima suskirstyti į tris segmentus:

  • Skystųjų energijos produktų terminalai,
  • SGD verslas,
  • Nauji energijos šaltiniai.

Skystųjų energijos produktų terminalai apima Klaipėdos skystųjų energijos produktų terminalo ir Subačiaus skystųjų energijos terminalo veiklą. SGD verslas apima reguliuojamą Klaipėdos SGD terminalą, mažos apimties SGD stotį Klaipėdoje ir pasaulinius SGD verslo vystymo projektus. Naujų energijos šaltinių segmentas apima investicijas į naujas energijos rūšis kaip sintetinis kuras, vandenilis ir vandenilio nešikliai, anglies dioksido surinkimas ir saugojimas (CCS)..

Pajamų pasiskirstymas pagal sektorius:

KNE1L Pajamos pagal sektorius
Pajamos pagal sektorius

Finansai

Pagrindines pajamas kompanija gauna iš Suskystintų gamtinių dujų terminalo, bei suskystintų produktų perkrovimo. Bendrai kompanijos pajamos 2023 m. augo 7.33%. O 10 m. laikotarpio vidutinis metinis pajamų augimas siekia 8.56%.

Bendrasis pajamingumas retai kada viršydavo 40%, o 2023 m. jis buvo 28.14%. Ir tai nesutrukdė bendrovei pasiekti 15.83% Grynąjį pajamingumą. Tai pakankamai geras rodiklis. EPS augimo tempas, nežiūrint nuostolingų metų, gana stabilus. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 4.38%, o pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 5.92%.

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro net 265% Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikių skolų padengimui 2023 m. Grynuoju pelnu reikėtų net 12.40 metų. Ilgalaikių skolų einamųjų metų dalis Veiklos pelne pakilo net iki 31.41%.

Grynųjų pinigų srautai iš veiklų yra žemėjančios tendencijos, kompanija pinigus praranda, nežiūrint, kad Free Cash Flow dar yra teigiamas. Dėl to vidutinis 10 m. Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra neigiamas -99%. o jo vidutinis metinis augimas – vos 3.61%. Taip yra dėl didelio dividendų mokėjimo koeficiento ir nepelningų metų efekto. 10 metų vidutinis ROAE yra 9.98%.

Akcijos Buhalterinės vertės 10 m. laikotarpio CAGR buvo 6.77%. Mums norėtųsi kiek didesnio nuosavybės augimo tempo. F_Score rodiklis yra 6. Tai jau geras investicinis rodiklis. Tai leidžia mums tikėtis ateityje sulaukti aukštesnio veiklos pajamingumo.

Jei kompanijos AB KN Energies norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į LR 10 m. trukmės VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2023 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 0.86 euro.

Investicinis įvertis:

KNE1L Investicinis įvertis
Investicinis įvertis

AB KN Energies akcijos

Bendrovės akcijos listinguojamos NASDAQ Vilnius biržos Baltijos oficialiajame prekybos sąraše. Trumpinys KNE1L.

Bendrovės valdyba 2021 m. liepos 28 d. patvirtino atnaujintą Bendrovės Dividendų politiką. Dividendų politika numato, kad Bendrovės valdyba, remdamasi praėjusių metų Bendrovės audituotomis finansinėmis ataskaitomis, parengtomis pagal TFAS, teikia Bendrovės akcininkams tvirtinti dividendų skyrimo sprendimo projektą, kuriame dividendų dydis siūlomas, atsižvelgiant į Bendrovės ataskaitinio laikotarpio nuosavo kapitalo grąžą.

Akcijos kainos Standartinis nuokrypis yra vos 5.61%, o beta – 0.89. Su tokiais rodikliais akcija portfelyje. jei turite šios kompanijos akcijų, vaidina stabilizavimo vaidmenyje. Bet turėti daug akcijų, kad stabilizavimo efektas būtų pastebimas, yra rizikinga dėl mažo likvidumo.

Grahamo skaičius 2023 m. gale buvo 0.93 EUR, PEG rodiklis yra apie 0.39, Equity risk premium yra apie 39%. Su tokiais rodikliai turime akciją, kurios kompanijai keliam aukštus reikalavimus. T.y. analizė rodo, kad kompanija turi potencijos pasiekti 0.10 EUR EPS 2024 m. gale. Tik statistinis EPS augimas labai pesimistinis.

Dėl šios pelno augimo prielaidos GRAPES metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra 2.33 EUR. Mūsų metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra tokia pati. Tiek pesimistiniu, tiek optimistiniu scenarijumi akcijos kaina ilgalaikėje perspektyvoje žada augimą.

KNE`L kainos perspektyva
Aipt.lt apskaičiuota kainos perspektyva

10 metų laikotarpio akcijų kainos CAGR buvo -3.62%.

Trečių šalių įverčiai ir prognozės

Dirbtinis intelektas:

AB KN Energies veikla 2023 metais parodė reikšmingą pagerėjimą – pajamos padidėjo 7.3%, palyginti su praėjusiais metais, ir pasiekė 83.5 mln. EUR. Bendrovės grynasis pelnas taip pat žymiai išaugo – nuo 5.9 mln. EUR nuostolio iki 13..2 mln. EUR pelno. Teigiamą tendenciją lėmė paslaugų diversifikacija, investicijos į lankstumą ir efektyvumą skystų energetinių produktų terminalo segmente bei didelis valdomos SGD infrastruktūros Lietuvoje naudojimo rodiklis.

Valueinvesting.io įvertis:

KNE1L Valueinvesting.io įvertis
KNE1L Valueinvesting.io įvertis

TA konsensusas:

Išvados

Jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių nusprendėte portfelyje turėti šios kompanijos akcijų, tai jums vėl reikia atlikti ‘namų darbus’: subalansuoti akcijų kiekį taip, kad akcijos atliktų stabilizavimo funkciją, tačiau nepadidintų bendros portfelio rizikos. Rizika atsiranda dėl mažo akcijos likvidumo rinkoje.

Kavos puodelis iš jūsų už šią puikią analizę.

Kainos grafikasKompanijos puslapis

Daugiau NASDAQ Vilnius akcijų.


Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.