CBL Baltijos jūros valstybių investicinis akcijų fondas

Tegu pavadinimas Jūsų neklaidina: CBL Baltijos jūros valstybių… Prie Baltijos jūros yra ne tik Estija, Latvija ir Lietuva. Yra daugiau valstybių. Danija, Suomija, Norvegija, Švedija, Vokietija, Lenkija, Rusija. Fondas gali visas lėšas investuoti į šių valstybių bendrovių akcijas.

Realiai mes turime tokį asorti fondą. Valstybės labai skirtingos, prieštaringos. Reikia suprasti, kad pačių bendrovių negalima vertinti pagal šalį.

Skirtingi vertinimo kriterijai. Visgi fondas yra įdomus ir reikia pasižiūrėti, kuo jis gali pasitarnauti investuotojui.

Pagrindinė informacija:

Fondo pavadinimas CBL Baltijos jūros valstybių investicinis akcijų fondas
Fondo rūšis Akcijų fondas.
Fondo tipas Atviro tipo suderintasis investicinis fondas.
ISIN kodas LT0000950008
Bloomberg kodas PARBSEQ:LH
Veiklos pradžia 2004 m. liepos 8 d.
Valdymo įmonė UAB „Citadele investicijų valdymas“
Fondo valdytojas  Janis Stukuls, Leonardas Diržys
Investavimo strategija Fondas investuoja į VP Baltijos jūros valstybių rinkose. Pagrindinė  investavimo kryptis yra akcijos. Siekiant užtikrinti stabilesnį Fondo turto pelningumą ir rizikos sumažinimą Fondo grynuosius aktyvus galima iki 40 proc. investuoti į vyriausybių ar įmonių obligacijas.Fondas numato galimybę naudoti išvestines investicines priemones, siekiant apdrausti portfelį nuo galimų neigiamų rinkos pokyčių arba padidinti portfelio pelningumą.Fondo portfelis yra dažnai koreguojamas, atsižvelgiant į VP ir kapitalo rinkų pokyčius.
Lyginamasis indeksas 100% MSCI AC Europe Index (Europos akcijų indeksas, išreikštas eurais)
Dividendai Nemokami.
Mokesčiai  jei investuotojas investuoja nuo 500 Lt iki 50.000 Lt  – 2,0 % nuo investuojamos sumos.jei investuotojas investuoja nuo 50.000 Lt  iki 100.000 Lt  – 1,5 % nuo investuojamos sumos.jei investuotojas investuoja nuo 100.000 Lt iki 1.000.000 Lt  – 1,0 % nuo investuojamos sumos.jei investuotojas investuoja virš 1.000.000 Lt 0 % nuo investuojamos sumos.

 

Valdymo įmonės metinis atlyginimas yra lygus 2 procentams nuo vidutinės metinės fondo grynųjų aktyvų vertės.

Išpirkimo mokestis – 0%.

Investavimo rizika Pagrindinė rizika, kai mažėja vertybinių popierių kainos rinkose.
Tipinio investuotojo apibūdinimas Fondas skirtas mažesnę nei vidutinę investavimo patirtį turintiems investuotojams, siekiantiems investuoti į Baltijos jūros regiono rinkas bei toleruojantiems aukštesnius negu vidutinius fondo vertės svyravimus.
Rekomenduojamas minimalus investavimo į fondą laikotarpis 1 metai.
Minimali  investuojama suma 500 Lt.
Pagrindinė valiuta Litas.
Depozitoriumas AB Citadele BANKAS
Fondo kontaktinė informacijaAdresasEl. PaštasTel. nr.

 

Interneto svetainė

Gynėjų g. 16, LT-01109,Vilniusinvest@citadele.lt(8 5) 264 9730

 

http://www.citadele.lt

Kita informacija 2010-08-26 pavadinimas pakeistas iš „Parex Baltijos jūros valstybių investicinis akcijų fondas“ į „Citadele Baltijos jūros valstybių investicinis akcijų fondas“.Fondas turi teisę platinti vienetus Latvijos Respublikoje.

Nuo 2012 m. pradžios fondas šiuo metu pakilo apie 7%.

Matome, kad fondas investuoja į didžiausias bendroves ir likvidžias akcijas. Daugiausia lėšų 2011 m buvo nukreipta į Vokietijos, Norvegijos, ir Rusijos bendrovių akcijas. Viso apie 38% fondo kapitalo.

Pagal sektorius pirmauja gamyba, energetika, medžiagos.

Iš lietuviškų akcijų fondas 2011 m. pabaigoje turėjo TEO LT ir City Service akcijų.

Didžiausios pozicijos dabar:

Olainfarm

3.641%

Olympic Entertainment Group AS

3.234%

Silvano Fashion Group AS

3.158%

Siemens AG

2.725%

Tallink Group AS

2.605%

Fresenius SE & Co KGaA

2.402%

Statoil ASA

2.375%

LPKF Laser & Electronics AG

2.355%

Sberbank of Russia

2.316%

Deutsche Telekom AG

2.221%

Kam CBL Baltijos jūros valstybių investicinis akcijų fondas tinka?

Fondas labiau tinka investuojantiems į fondus pagal regioninį principą. Tik Baltijos jūros regionas yra labai įvairus. Jame yra eurozonos ir jai nepriklausančios šalys.

Tai gali pasunkinti analizę. Ekonomikų dydžiai labai skirtingi, monetarinės sistemos taip pat. Vienose euras, kitose yra laisvai konvertuojama valiuta, dar kitose yra valiutų krepšelis. Dar ir Rusija su savo rubliu ir priklausomybe nuo naftos kainų pasaulinėje rinkoje.

Tokio fondo perspektyvų analizė bus sunki. Todėl šį fondą rekomenduojame pasirinkti turintiems ne vienerių metų investavimo patirtį, išmanantiems makroekonominius rodiklius, turintiems analitinių savybių.

Tokiems Citadele Baltijos jūros valstybių investicinis akcijų fondas bus labai įdomus savo plačiu spektru ir įvairove.

Kaip pirkti?

Šis fondas yra viešai siūlomas Latvijoje ir Lietuvoje.

Investicinius vienetus galima įsigyti paprasta rašytine forma sudarius investicinių vienetų pirkimo-pardavimo sutartį. Fondo investicinių vienetų platintojai: UAB „Citadele investicijų valdymas“ ir AB Citadele bankas.

Investicinių vienetų pirkimo-pardavimo sutartį galima pasirašyti darbo dienomis nuo 9 val. iki 16 val., penktadieniais ir priešventinėmis dienomis nuo 9 val. iki 15 val. Sutartyje fiksuojamas tikslus laikas.

Nuosavybės teisė į fondo investicinius vienetus pereina už juos sumokėjus, t. y. ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo investicinių vienetų pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo dienos.

Fondo dalyviui pareikalavus, valdymo įmonė privalo išpirkti jo investicinius vienetus reikalavimo pateikimo dienos kaina ir atsiskaityti už juos per 7 dienas.


Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: