Check Point Software Technologies Ltd.
Check Point Software Technologies Ltd. yra pirmaujantis kibernetinės saugos sprendimų tiekėjas įmonėms bei vyriausybėms visame pasaulyje. Check Point Infinity sprendimų asortimentas apsaugo įmones ir viešąsias organizacijas nuo 5-osios kartos kibernetinių atakų su pramoniniu kenkėjiškų programų, išpirkos reikalaujančių programų ir kitų grėsmių ir kitų grėsmių aptikimo lygiu.
Infinity sudaro trys pagrindinės dalys, užtikrinančios bekompromisę saugą ir 5-osios kartos grėsmių prevenciją visoje įmonės infrastruktūroje:
- Check Point Harmony, skirtas nuotolinio naudotojo saugumui;
- Check Point CloudGuard, automatiškai sauganti debesis;
- Check Point Quantum, apsauganti tinklų perimetrus ir duomenų centrų sistemas, visus valdomus pramonės visapusiškiausia, intuityvia vieningos saugos valdymo sistema.
Taip pat Check Point Horizon – tai prevencijai orientuotas saugumo operacijų paketas. Check Point apsaugo daugiau nei 100 000 įmonių.
Pajamų pasiskirstymas pagal sektorius:
Kompanijos finansai
Iš pirmo žvilgsnio, tai įprasta, pelningai dirbanti kompanija su stabiliai augančiomis pajamomis. Per 10 metų vidutinis metinis pajamų augimas siekė 5.67%. Tarsi nieko įspūdingo. Bet kai pasižiūri į Grynąjį pajamingumą, pamatai įspūdingus skaičius, siekiančius net 34%, o prieš 9-rius metus jis siekė net 46%.
Aišku, labai įdomu pasidarė. Bet dar labiau nustebino tai, kad EPS nekoreliuoja su Veiklos pelnu:
Priežasčių toli ieškoti nereikėjo. Kompanija tiek daug uždirba pinigų, kad net apie 158% Grynojo pelno grąžina akcininkams per Nuosavų akcijų supirkimą. Iš čia labai spartus EPS augimas kasmet. Ir taip vyksta jau daug metų, tai nėra vienalaikis kompanijos finansistų triukas įtikti akcininkams ir rinkai.
Žinoma, dėl to mažėja Nuosavas kapitalas, tačiau reikšmingai auga Nepaskirstytas pelnas. 2022 metų gale jis siekė 12 327 800 000 USD. O jo vidutinis metinis augimas yra 10.38%. Rentabilumas siekia 6.35%. Vidutinė metinė nuosavybės grąžą siekia net 21.53%.
Stiprius pinigų srautus generuoti leidžia tai, kad kompanija neturi skolų kredito įstaigoms ir investuotojams. Jai nereikia mokėti palūkanų. Taip „sutaupytus” pinigus kompanija investuoja į vertybinius popierius. Grynieji pinigai, depozitai banke ir Apyvartiniai vertybiniai popieriai 2022 metų gale siekė 3.5 mlrd. USD.
O tai yra 1.25 karto daugiau nei Visi įsipareigojimai. Jau neskaičiuojant nuolatinių pinigų srautų iš pajamų akivaizdu, kad kompanijai jokios krizės nebaisios. Ji išgyvens. Todėl neabejojame, kad lig šiol kompanija buvo galingas pinigų generatorius ir tikime, kad toks liks ir ateityje.
Jei kompanijos savininkai, norėtų šiandien parduoti verslą, lėšas investuoti į JAV 10 metų trukmės Iždo obligacijas, tai akcijas turėtų pardavinėti po 148 USD (rinkos kaina rašymo metu buvo 134 USD).
Investicinis įvertis:
Check Point Software Technologies Ltd. akcijos
Check Point Software Technologies Ltd akcijos listinguojamos NASDAQ biržoje. Trumpinys (ticker) yra CHKP.
Kompanija niekada nemokėjo dividendų ir neplanuoja to daryti. Tai mes vertiname labai teigiamai, nes grąža akcininkams per Nuosavų akcijų supirkimą yra neapmokestinama. Todėl į kompaniją žiūrime kaip į augimo akcijas. Bet nepamirštam, kad perkam dalį versle. Pirminis investicijos grąžos įvertinimas (EP) yra 4.74% rašymo metu.
Akcijos kaina pasižymi svyravimais. Kainos standartinis nuokrypis siekia 16.01%. O beta yra 0.66. Todėl tokią akciją verta turėti savo portfelyje vien dėl jo stabilizavimo. Akcijos PEG yra 3.81, o Equity risk premium vos 0.48%.
GRAPES metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra 188 USD. Mūsų metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra daug optimistiškesnė. Pagal apskaičiavimus galima tikėtis net 20% kainos augimo vidutiniškai kasmet. Tokie rezultatai pilnai atitinka veiklos rezultatus. Tik lig šiol kaina vidutiniškai kasmet augo po 10+%. Todėl mes drąsiai tikimės 10-20% augimo ilgalaikėje perspektyvoje.
Jaučiamas akcijos nepakankamas įvertinimas rinkoje. Todėl rekomenduojame kompanijos akcijas akumuliuoti.