Investiciniai fondai REIT – nekilnojamojo turto fondai

Investiciniai fondai REIT – kas tai?

Investiciniai fondai REIT (angl. Real Estate Investment Trust) yra kolektyvinio investavimo į esamą arba išnuomotą nekilnojamąjį turtą subjektas, išmokantis gana aukštus dividendus.

REIT’ai sukurti pagrinde individualiems investuotojams, siekiantiems investuoti į diversifikuotus didelius nekilnojamojo turto projektus. Pagrinde komercinius NT projektus.

Komercinis nekilnojamasis turtas yra prieinamas ne kiekvienam investuotojui. O dažniausiai jis yra geresnė investicija nei į būstą, skirtą nuomai.

REIT fondus valdo Nekilnojamojo turto ir finansų profesionalai, todėl individualus investuotojas sutaupo daug lėšų ir laiko pasirinkęs šiuos fondus.

Antra vertus, tai nauda ir šalies ūkiui. Individualios lėšos, nukreiptos į investavimą padeda šalies augimui ir, tuo pačiu, pasirūpinama ateities pensijomis.

Nekilnojamojo turto fondų veiklos modelis leidžia dividendams išmokėti iki 80-90% fondo pelno. O tai gaunasi sąlyginai saugi investicija.

Gera alternatyva

Tai puiki alternatyva depozitams bankuose kai itin mažos metinės palūkanos.

Investuotojų teisės ir dividendų mokėjimo politika nustatoma griežtomis fondo taisyklėmis ir priežiūros įstatymais.

REIT’ai veikia kaip bendrovės ar kaip fondai (panašiai kaip AB INVL Baltic Real Estate ar Baltic Horizon Fund) ir dažniausiai jų akcijos listinguojamos biržoje.

Apie tokius fondus daug girdėję ir matę JAV biržose, kur jie labai populiarūs. NASDAQ Baltic biržoje turime jau minėtas akcijas.

Tai fondu siekiančios tapti AB INVL Baltic Real Estate akcijos NASDAQ Vilnius biržoje ir ETF’as Baltic Horizon Fund Baltijos fondų prekybos sąraše.

Kaip veikia REIT?

Ilgalaikio nekilnojamo nuomojamo turto įsigyjamas suteikia pastovias pajamas. Tai leidžia tiksliai planuoti pajamas ir išlaidas toli į ateitį.

Vadinasi, planuoti ir dividendus. Tai REIT’us daro panašius į obligacijas. Papildomus pelnus fondas gali generuoti parduodamas nekilnojamąjį turtą.

Kadangi fondai laike neriboti, tai veiksmus rinkoje gali atlikti patogiu investicijai momentu, garantuojančiu didesnę investicinę grąžą.

Ir visada siekiama stabilaus pelno ir dividendų mokėjimo.

REIT Lietuvoje ir Baltijos šalyse

Lietuviai labai mėgsta investuoti į nekilnojamąjį turtą. O pasaulyje pensijų fondai tam skiria iki 10-20% savo aktyvų.

Anksčiau (ir dabar) mes galėjome Baltijos rinkose galėjo rinktis iš statybų bendrovių akcijų, tokių kaip Panevėžio statybos trestas ar Merko Ehitus bei Nordecon.

Taip pat iš nekilnojamojo turto vystytojų, tokių kaip Arco Vara.

Todėl pasirodę ir pasirodantys nauji REIT ETF’ai Baltijos rinkose gal būt pritrauks ir daugiau fondų ar bendrovių, į kurias galės investuoti paprasti individualūs investuotojai.

Pastebėtina, kad dabar Baltijos rinkoje dažniau steigiasi informuotiesiems investuotojams skirti fondai.

Žvilgsnis į ateitį

Individualus investuotojas, siekiantis stabilių pinigų srautų iš investicijų savo pensijai, investavimui į NT turėtų skirti iki 50% viso kapitalo.

Ir ne tik pensijai. Dauguma investuotojų siekia stabilių pajamų. REIT yra labai gera alternatyva tokiam pasirinkimui.

Ir svarbiausia, tai prieinama kiekvienam!


Norintiems praplėsti investavimo į REIT geografiją, bet negalintiems skirti paieškoms pakankamai laiko, suteikiam pagalbininko paslaugą. Užpildykite laiško formą. Ačiū.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: