Pirmadienis, 26 vasario, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Jeigu norite sužinoti kur pirkti kriptovaliutas – šis straipsnis kaip tik Jums!

Kur pirkti kriptovaliutas. Pradėsiu nuo lietuviškų keityklų, aptarsiu pliusus bei minusus. Pradėsiu nuo paprasčiausios, bet daugiausiai kainuojančios keityklos. Ačiū Dovydui Benui Aurylai, kad leido pasidalinti straipsniu.

1. Spectrocoin

https://spectrocoin.com – Čia galite susikurti savo sąskaitą. Spectrocoin siūlo platų pasirinkimą grynųjų pinigų įnešimui.

Jeigu norite sužinoti kur pirkti Bitcoin bei kitas kriptovaliutas - šis straipsnis kaip tik Jums!

Pinigus galite įdėti kredito kortele, bankiniu pavedimu, na, o jeigu nenorite naudotis bankais, užteks grynuosius pinigus įdėti į foxbox terminalą nurodžius prisijungimo duomenis arba nuėjus į maximą ir nurodžius QR kodą. (Kodas bus sugeneruotas pasirinkus šį įnešimo būdą)

Išsiimti pinigus galima bankiniu pavedimu tiesiai į savo banką. Taip pat yra galimybė pinigus gauti į šias sąskaitas: Skrill, OkPay, PerfectMoney ir Payeer.

Spectrocoin keitykloje galite įsigyti ne tik Bitcoin, bet ir Ethereum bei Dash kriptovaliutas, taip pat įsigyti lietuvių sukurto projekto Bankera žetonų – BNK.

Ši keitykla man asmeniškai nepatinka, nes keičiant didelias pinigų sumas, keitimo mokesčiai yra milžiniški. Norėdami nusipirkti 1 BTC Jums reikės sumokėti šiai keityklai 158 eur keitimo mokestį.

Na, o jeigu norite nusipirkti Bitcoinų už 20 eurų, ši keitykla paims apie 0.60 eur keitimo mokestį. Taip pat taikomi pinigų įnešimo bei išėmimo mokesčiai.

Rekomendavę spectrocoin draugui galite gauti net 10% jo įneštos sumos, galbūt todėl ši keitykla tokia brangi.

2. Orbitos

Norėdami pirkti Bitcoin per Orbitos.io keityklą, Jums reikės https://bank.mistertango.com/ sąskaitos. Ši keitykla iškarto nustato pirkimo bei pardavimo kainą, todėl labiau tinka keisti didesnes pinigų sumas.

Minusas, kurį pastebėjau yra tas, jog Bitcoin išsiuntimo į kitą piniginę mokestis yra 0.005 BTC ir jis nesikeičia. Jeigu paskaičiuotume koks tai mokestis pavertus į Eur – gautųsi 25 eur.

Man ši suma atrodo neadekvati, todėl šios keityklos taip pat nenaudoju.

3. Coingate

https://coingate.com šios keityklos dar nenaudojau. Teko klausytis coingate atstovo, todėl susidariau nuomonę, jog ši įmonė yra atsakinga ir rimta, todel gali laisvai konkuruoti rinkoje.

Tinklalapyje galime matyti kokius mokesčius jie taiko, tai tik patvirtina įmonės skaidrumą.

4. Kraken

Aš asmeniškai naudoju Vokietijos Kraken.com keityklą, nes ji taiko mažiausius keitimo mokesčius. (Mokesčius galite pamatyti čia: https://www.kraken.com/en-us/help/fees) Sepa pavedimas iš Swedbank į Kraken keliauja vieną darbo dieną.

Taip pat, jei norite pinigus išsiimti, iš Kraken į Swedbank pavedimas keliauja vieną darbo dieną. Minusai – kartais labai stringa dedant užsakymus.

5. Bittrex

Jeigu jau turite Bitcoin ir norite įsigyti kitų kriptovaliutų – užeikite į Bittrex.com Bitcoin išėmimo mokestis – 0.001 BTC.

Dėmesio! Kriptovaliutų pasaulyje saugumas turi būti svarbiausias dalykas. Prieš įnešant pinigus būtinai įsijunkite Two Factor Authentication apsaugą.

Tai galite padaryti atsisiuntę programą į savo telefoną, kuri vadinasi: Authenticator. Kai būsite įsijungę šią apsaugą, programišiai, net ir žinodami Jūsų slaptažodį, negalės įeiti į Jūsų sąskaitą be Jūsų telefono.

Tekstas priklauso: Dovydas Benas Auryla